XXVII edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO

W dniach 13 – 15 marca 2019 r. odbyła się XXVII edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO oraz XVII edycja Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA. Targi objęte były Honorowym Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

450 wystawców przedstawiło swoje najnowsze produkty i technologie klientom biznesowym, którzy w ilości ponad 10 tysięcy, w ciągu trzech dni targów, odwiedzili Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie. Targi zapewniły możliwość nawiązania relacji biznesowych, ugruntowanie starych i pozyskania nowych kontaktów często z partnerami z bardzo odległych stron świata. 

Charakterystyka Targów

Targi ŚWIATŁO to wydarzenie, które co roku prezentuje najnowsze trendy w dziedzinie oświetlenia, nowoczesnych technologii i budownictwa. Co ważne, to właśnie tutaj producenci prezentują premierowe produkty, innowacyjne rozwiązania i technologie. Targi dostarczają praktyczną wiedzę z zakresu oświetlenia, instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz prawa budowlanego. Są okazją dla spotkań branżowych, wymiany doświadczeń oraz platformą nawiązania nowych kontaktów handlowych.

Targi ŚWIATŁO to także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących – szkolenia, warsztaty, panele dyskusyjne oraz konsultacje branżowe, wystawy, pokazy dla odwiedzających. Na tegorocznych Targach rozstrzygniętych zostało wiele konkursów, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia – wśród nich nagrody dla najlepszych produktów prezentowanych na targach, Nagroda Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Nagrody Osobowość Roku 2018. Targom towarzyszył Konkurs na Najlepiej Oświetlone Miasto i Gminę 2018 Roku oraz Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2018 Roku. Po raz pierwszy przeprowadzony został konkurs, którego celem jest wsparcie najlepszych rozwiązań w branży pojazdów elektrycznych.

Targi zgromadziły ponad 10 tys. odwiedzających, w tym projektantów, architektów, inwestorów, przyciągnęły również odwiedzających z zagranicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się imprezy towarzyszące, co potwierdza liczba uczestników szkoleń. O pozytywnym odbiorze Targów świadczy bardzo dobra ogólna ocena zawarta w ankiecie przeprowadzonej wśród wystawców.

Targi w liczbach:

  • 450 wystawców z kraju i zagranicy
  • 4 hale wystawiennicze – ponad 13 tys. metrów kw. zajętej powierzchni
  • 13 281 odwiedzających
  • 16 szkoleń, w tym 11 szkoleń dla projektantów i wyższej kadry dozoru technicznego organizowanych z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa (PIIB)
  • 1 105 uczestników wszystkich szkoleń, konferencji i warsztatów

Wystawcy

XXVII Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019 zgromadziły łącznie 450 wystawców z Polski, krajów Unii Europejskiej, Ukrainy, Chin, Algierii oraz Rosji.

Największym sektorem wystawowym Targów ŚWIATŁO 2019 było oświetlenie mieszkaniowe i dekoracyjne oraz oświetlenie techniczne, powierzchni komercyjnych, a także oświetlenie zewnętrzne. Wystawcy pokazali również szeroki asortyment oświetlenia architektonicznego. Znaczącą część ekspozycji stanowiły układy zasilania i sterowania, a także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne.

Kolejna edycja Targów

Targi ŚWIATŁO 2020 odbędą się w dniach 5-7 lutego po raz dwudziesty ósmy. Już teraz organizatorzy zapraszają do rezerwacji powierzchni wystawienniczej.

Data publikacji: 20.03.2019
Przeczytaj również

Targi:
4. edycja targów wnętrz Warsaw Home już wkrótce
Polska jest szóstym producentem mebli na świecie, zajmuje też trzecie miejsce w ich eksporcie. To nie przypadek, że musiały tu powstać jedne z największych w Europie… więcej »
Targi:
Nowy projekt targów wnętrzarskich w Mediolanie
13-16 września na terenach Fiera Milano (Rho) po raz pierwszy odbędą się targi wyposażenia domu i przestrzeni wokół niego Homi Outdoor Home&Dehor. Nowy projekt… więcej »
Targi:
15. Interior Design Forum już we wrześniu
5 września w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, piętnasta edycja Interior Design Forum – jedynych targów w naszym kraju poświęconych wyłącznie tekstyliom domowym i… więcej »