Trendy w wyposażeniu wnętrz według targów Homi

fot. Homi

Jakie będą domy przyszłości, na jakie trendy w wyposażeniu wnętrz powinni zwrócić uwagę handlowcy i producenci – tego będzie się można dowiedzieć na targach Homi, podczas wrześniowego Design Weeku w Mediolanie.

Inteligentne, skomunikowane i coraz bardziej zrównoważone domy przyszłości będą również wykorzystywać innowacyjne artykuły wyposażenia wnętrz i akcesoria. To jedna z przesłanek webinarium na temat trendów pt. „Przyszłość stylów życia. Zrównoważony rozwój, życie codzienne i konsumpcja”, które przygotowały targi dekoracji wnętrz Homi.  Impreza wystawiennicza będzie trwała od 5 do 8 września 2021 r., podczas Milano Design Week. A oto niektóre z tendencji, o których będzie można dowiedzieć się więcej na targach:

Nowa normalność
W ostatnich czasie dom stał się ośrodkiem dla różnych wymiarów życia codziennego – rozrywki, szkoły i pracy – dlatego coraz ważniejsza jest rola przedmiotów, które wkomponowują się w to życie. Chcemy czerpać radość z piękna artykułów wyposażenia wnętrz oraz z ich trwałości, co przekłada się na nasze wybory zakupowe.

Z ekologicznym przesłaniem
Dzisiaj zrównoważony rozwój nabiera coraz większego znaczenia. Obecnie firmy, aby zaistnieć na rynku, muszą mówić o wartościach, działać z poszanowaniem środowiska i społeczeństwa. Dbałość o kwestie ekologiczne i zielona gospodarka stale rosną, podobnie jak jakość produktów.

Punkty sprzedaży detalicznej, towary, ale także miejsca i społeczeństwa zyskują na wartości dzięki przestrzeganiu zasad zrównoważonego rozwoju. W niedalekiej przyszłości zgodnie z nimi będą budowane miasta, a także projektowane budynki i wnętrza. Poszukiwane będą produkty innowacyjne, nadające się do recyklingu i przyczyniające się do ograniczania marnotrawstwa energii.

Klimat i zanieczyszczenie środowiska sprzyjają trendom ograniczonej konsumpcji, doceniania trwałości produktów i filozofii zero waste.

Koniec z tandetą
Jakość staje się kluczem do zrównoważonego rozwoju i innowacji. Dla każdego sprzedawcy czy producenta estetyka, trwałość i jakość to kluczowe atuty, na podstawie których tworzy ofertę produktową dla klienta.

Jak wyglądają ekologiczne artykuły wyposażenia wnętrz? Mogą być wykonane z surowców pochodzących z recyklingu, ale równie dobrze mogą być wytworzone z materiałów najnowszej generacji, powstałych z myślą o trwałości i projektowaniu w przyszłości.

Standardy łańcucha dostaw, certyfikacja kontrolowanego pochodzenia i dbałość o recykling są środkami, za pomocą których firmy mogą angażować się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wszystkie te trendy oraz nowości produktowe w branży wyposażenia wnętrz będziemy mogli zobaczyć już 5-8 września na targach HOMI w Mediolanie.

Data publikacji: 26.05.2021
Przeczytaj również

Trendy:
Japandi: poznajcie modny styl wyposażenia wnętrz
Połączenie skandynawskiej przytulności i szlachetnego japońskiego minimalizmu to esencja stylu japandi. Mimo, że łączy z pozoru dwa sprzeczne bieguny, jest spójny i… więcej »
Trendy:
Aranżacja wnętrz w stylu mid century modern
Proste formy, zabawa wyrazistymi kolorami, komfort i funkcjonalność. Chcecie lepiej poznać styl mid century modern, który za sprawą trendów podbija aranżacje wnętrz?… więcej »
Trendy:
Dekoracje okien: Jaką tkaninę wybrać na rolety rzymskie?
Rolety rzymskie zyskały już sporą rzeszę fanów. Ich popularność wynika zapewne z idealnego połączenia funkcjonalności i estetyki. Ta dekoracja okienna znajduje… więcej »