The Inspired Home Show 2024: najnowsze kolekcje oraz przegląd trendów w branży artykułów domowych

17-19 marca 2024 r. w Chicago odbędzie się The Inspired Home Show, jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez wystawienniczych dla branży artykułów domowych. Znajdziemy tu szeroką ofertę małych urządzeń AGD, artykułów stołowych, kuchennych i dekoracyjnych, kąpielowych, a także przybory i urządzenia do sprzątania.

Jednym z głównych powodów, dla których międzynarodowi kupcy odwiedzają targi The Inspired Home Show w Chicago, jest znalezienie nowych, innowacyjnych produktów i marek, które pozwolą wyróżnić ich ofertę na tle innych sklepów. Mogą tu zapoznać się z propozycjami designerskich marek z całego świata, ale co ważniejsze – w odróżnieniu od oferty prezentowanej na targach w Europie – na imprezie mogą zobaczyć pełne linie produktów amerykańskich marek, a nie tylko artykuły wstępnie wybrane na rynki eksportowe poza USA. Mają więc szansę znaleźć innowacyjne, nowe produkty, które nie są jeszcze dostępne na innych rynkach. W edycji 2023 w targach wzięło udział ponad 1600 wystawców.

Targi podzielone są na cztery sekcje:

  • Artykuły kuchenne, stołowe + dekoracje;
  • Artykuły do sprzątania i organizacji przestrzeni w domu;
  • Elektryczne AGD;
  • Międzynarodowe Targi Sourcingu

The Inspired Home Show w pełni zasługuje na swoją nazwę, oferując nie tylko inspiracje poprzez ekspozycje produktów na stoiskach wystawców, ale także dostarczając odwiedzającym bogatą ofertę towarzyszących wydarzeń edukacyjnych. W 2024 r. szybki przegląd nowości umożliwią uczestnikom specjalne wystawy nowych produktów. Eskpozycja Pantone ColorWatch z kolei zapewni uczestnikom inspirujące spojrzenie na trendy kolorystyczne, które będą miały wpływ na zakupy konsumenckie w kolejnym roku, natomiast prezentacje gia Global Innovation Awards pokażą najlepsze nowe produkty w 14 różnych kategoriach wraz z nagradzanymi koncepcjami sprzedaży detalicznej z całego świata.

Mając na uwadze ogromne znaczenie trendów, organizatorzy The Inspired Home Show 2024 zapewnią gościom targowym przegląd najnowszych osiągnięć także w sferze inteligentnego domu. W pawilonie Smart Home Show będzie można zapoznać się z ofertą marek specjalizujących się w tym obszarze. Inteligentnych produktów dla domu nie zabraknie również w innych sektorach tematycznych.

W strefie Inventors Corner znajdziemy 60 stoisk prezentujących innowacje w zakresie artykułów gospodarstwa domowego oraz wynalazki gotowe do wprowadzenia na rynek. Tutaj będziemy mogli wziąć udział także w emocjonującym show Rewia Wynalazców, podczas którego marketerzy start-upów prezentują swoje dzieła panelowi ekspertów – warto dodać, że w poprzedniej edycji w panelu zasiadał ekspert branżowy z Polski, Jerzy Osika.

Wiedza o trendach kolorystycznych i konsumenckich oraz najlepszych praktykach w zakresie projektowania i sprzedaży detalicznej

W ramach towarzyszącego targom programu edukacyjnego będzie można na przykład wziąć udział w wykładzie na temat trendów kolorystycznych, który poprowadzi Lee Eiseman z Instytutu Pantone czy w seminarium Toma Mirabile na temat trendów w stylu życia konsumentów. Warto także wybrać się na prezentację raportu o stanie branży artykułów gospodarstwa domowego, który zawiera analizy trendów rynkowych i konsumenckich oraz prognozy na kolejne 12–24 miesięcy. W sektorze Innovation Theater odbędą się m.in. prezentacje na temat międzynarodowych trendów w stylu życia, nawyków zakupowych konsumentów, projektowania, czy też najlepszych praktyk w handlu detalicznym.

 

Zwiedzanie sklepów z branży w Chicago i okolicach

Wizyta w Chicago jest również doskonałą okazją, aby zobaczyć, jak wygląda handel w branży artykułów gospodarstwa domowego w USA. Aby ułatwić gościom targowym zwiedzanie inspirujących sklepów w Chicago, organizatorzy The Inspired Home Show wydają broszury i mapy handlu detalicznego w Chicago, które ułatwiają samodzielne wizyty w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego w centrum Chicago, a także organizują prezentację rynku amerykańskiego i retail tour, czyli wycieczkę po sklepach z artykułami gospodarstwa domowego zlokalizowanych poza centrum miasta.

Więcej informacji i bezpłatna rejestracja na targi na stronie The Inspired Home Show:

www.theinspiredhomeshow.com

Kontakt do polskiego przedstawicielstwa targów The Inspired Home Show:

www.promedia.biz.pl

Data publikacji: 23.10.2023
Przeczytaj również

Targi:
Podsumowanie Targów LUBDOM 2024
Dwa dni wypełnione rozmaitymi atrakcjami, wymiana doświadczeń branżowych i godziny inspirujących dyskusji – choć 43. Edycja Targów Budowlanych LUBDOM, towarzysząca im… więcej »
Targi:
Targi LUBDOM w Lublinie oraz Wschodni Kongres Naukowy Designu i Architektury już w kwietniu
Renomowani producenci, znane marki, eksperci budowlani i przedstawiciele branży architektonicznej! Odwiedź największe targi budowlane w regionie! Targi LUBDOM już 13-14… więcej »
Targi:
Targi firmy Eurofirany: nowości, autorskie kolekcje, wspaniała atmosfera
Za nami kolejna edycja targów wewnętrznych firmy Eurofirany, skierowanych do klientów i partnerów biznesowych marki. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć w… więcej »