Poznajcie kolor roku Pantone! Ta barwa doda energii wyposażeniu wnętrz

Instytut Pantone ogłosił już najmodniejszy kolor roku 2023. Wielu z niecierpliwością czekało na tą informację. Jaka barwa zawładnie światem mody i designu w nadchodzącym roku? To… Viva Megenta!

Według Instytutu Pantone rok 2023 będzie należał do koloru Viva Magenta – odcienia wywodzącego się z rodziny energetycznych czerwieni. To właśnie energia i wigor najlepiej określają ten odcień. Viva Magenta to mocna, głęboka czerwień, która równocześnie delikatnie wpada w róż i zmierza w kierunku zdecydowanego bordo, łączy zarówno zimno jak i ciepłe tony. Inspiracją dla powstania tego odcienia był naturalny barwnik – koszenila. Viva Magenta jest określana jako „niecodzienny kolor na niecodzienne czasy”. Jej wyjątkowość wynika z połączeń łagodności i ciepła z żywiołowością, odwagą, a nawet nieco buntowniczym charakterem. Kolor roku 2023 ma zdradzać optymistyczne i odważne podejście do przyszłości.

Pantone Color Institut – kolory w świecie designu

Pantone Color Institut od 2000 roku śledząc trendy myślowe, kierunki zmian w modzie, projektowaniu, a nawet relacjach społecznych, wyznacza kolorystyczne trendy dla szeroko rozumianego świata designu. Instytut Pantone to światowy specjalista w dziedzinie kolorów, zatem nikogo nie dziwi fakt, że wszyscy tak niecierpliwie wyczekują ogłaszanego przez Instytut PANTONE Color of the Year. Przedstawiane najmodniejsze barwy dość szybko wkradają się bowiem do naszych szaf i wnętrz.

fot. Eurofirany

Jak wykorzystać kolor Viva Magenta w aranżacjach i z jakimi barwami go zestawić? 

Pantone oprócz koloru roku ogłasza także modne w nadchodzących sezonach palety barw. To one mogą stanowić podpowiedź, z jakimi barwami warto zestawiać barwnego zwycięzcę. Viva Magenta dobrze zatem zaprezentuje się w towarzystwie rozbielonych, naturalnych barw o łagodnych odcieniach. We wnętrzach Viva Magenta pięknie wypadnie w zestawieniu z beżem, szarym błękitem, khaki, a nawet jasnym, pastelowym fioletem.

modne kolory 2023

fot. Eurofirany

Zwycięski odcień można wprowadzić do wnętrz na kilka sposobów. Odważni, którzy lubią podążać za trendami, mogą znaleźć miejsce dla Viva Magenta na ścianie. Kolor jest jednak dość intensywny, zatem radziłabym raczej pomalowanie nim jednej ze ścian we wnętrzu, a nie całego pomieszczenia. Bycie trendy nie musi jednak od razu wiązać się z remontem. Viva Magenta może bowiem pojawić się we wnętrzu za sprawą dodatków. To dzięki nim w szybki i łatwy sposób odmienimy swój salon, sypialnię czy łazienkę.

Joanna Dziedzic-Czulak – dekoratorka, Eurofirany

Więcej artykułów na blogu:

Blog Eurofiran o wystroju, aranżacjach i projektowaniu wnętrz (eurofirany.com.pl)

 

Data publikacji: 21.12.2022
Przeczytaj również

Trendy:
Trendy w wyposażeniu wnętrz na lato 2023: Superbloom
Trendy w wyposażeniu wnętrz na najbliższy sezon przyniosą nam zastrzyk optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość. Odpowiedzą tym samym na potrzeby konsumentów, którzy w… więcej »
Trendy:
Firany i zasłony na flexach - niezawodny sposób na równomierne fale w dekoracji okiennej
Jeżeli jeszcze nie znacie tego nowoczesnego sposobu wieszania dekoracji okiennych, warto sprawdzić na czym on polega. Firany i zasłony na flexach to bowiem niezwykle wygodne… więcej »
Trendy:
Poznaj wnętrza projektu pracowni Naboo Studio z rozwiązaniami okiennymi Marcin Dekor
Podwarszawska miejscowość Stare Babice urzeka kameralną zabudową willową. Zaglądamy do wnętrz jednego ze stojących tu domów. Co go wyróżnia? Zaprojektowane przez… więcej »