Poznajcie kolor roku Pantone! Ta barwa doda energii wyposażeniu wnętrz

Instytut Pantone ogłosił już najmodniejszy kolor roku 2023. Wielu z niecierpliwością czekało na tą informację. Jaka barwa zawładnie światem mody i designu w nadchodzącym roku? To… Viva Megenta!

Według Instytutu Pantone rok 2023 będzie należał do koloru Viva Magenta – odcienia wywodzącego się z rodziny energetycznych czerwieni. To właśnie energia i wigor najlepiej określają ten odcień. Viva Magenta to mocna, głęboka czerwień, która równocześnie delikatnie wpada w róż i zmierza w kierunku zdecydowanego bordo, łączy zarówno zimno jak i ciepłe tony. Inspiracją dla powstania tego odcienia był naturalny barwnik – koszenila. Viva Magenta jest określana jako „niecodzienny kolor na niecodzienne czasy”. Jej wyjątkowość wynika z połączeń łagodności i ciepła z żywiołowością, odwagą, a nawet nieco buntowniczym charakterem. Kolor roku 2023 ma zdradzać optymistyczne i odważne podejście do przyszłości.

Pantone Color Institut – kolory w świecie designu

Pantone Color Institut od 2000 roku śledząc trendy myślowe, kierunki zmian w modzie, projektowaniu, a nawet relacjach społecznych, wyznacza kolorystyczne trendy dla szeroko rozumianego świata designu. Instytut Pantone to światowy specjalista w dziedzinie kolorów, zatem nikogo nie dziwi fakt, że wszyscy tak niecierpliwie wyczekują ogłaszanego przez Instytut PANTONE Color of the Year. Przedstawiane najmodniejsze barwy dość szybko wkradają się bowiem do naszych szaf i wnętrz.

fot. Eurofirany

Jak wykorzystać kolor Viva Magenta w aranżacjach i z jakimi barwami go zestawić? 

Pantone oprócz koloru roku ogłasza także modne w nadchodzących sezonach palety barw. To one mogą stanowić podpowiedź, z jakimi barwami warto zestawiać barwnego zwycięzcę. Viva Magenta dobrze zatem zaprezentuje się w towarzystwie rozbielonych, naturalnych barw o łagodnych odcieniach. We wnętrzach Viva Magenta pięknie wypadnie w zestawieniu z beżem, szarym błękitem, khaki, a nawet jasnym, pastelowym fioletem.

modne kolory 2023

fot. Eurofirany

Zwycięski odcień można wprowadzić do wnętrz na kilka sposobów. Odważni, którzy lubią podążać za trendami, mogą znaleźć miejsce dla Viva Magenta na ścianie. Kolor jest jednak dość intensywny, zatem radziłabym raczej pomalowanie nim jednej ze ścian we wnętrzu, a nie całego pomieszczenia. Bycie trendy nie musi jednak od razu wiązać się z remontem. Viva Magenta może bowiem pojawić się we wnętrzu za sprawą dodatków. To dzięki nim w szybki i łatwy sposób odmienimy swój salon, sypialnię czy łazienkę.

Joanna Dziedzic-Czulak – dekoratorka, Eurofirany

Więcej artykułów na blogu:

Blog Eurofiran o wystroju, aranżacjach i projektowaniu wnętrz (eurofirany.com.pl)

 

Data publikacji: 21.12.2022
Przeczytaj również

Trendy:
Czym jest biophilic design? Jak stworzyć biofiliczne wnętrza
Biophilic design, czyli projektowanie zgodne z naturą, to odpowiedź na pragnienie odnalezienia równowagi między nowoczesnością a naturą. To więcej niż tylko trend — to… więcej »
Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!
Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla przedsiębiorstw, które chcą… więcej »
Handel:
Global Innovation Awards 2024: Poznaj najlepsze sklepy z artykułami domowymi na świecie
Jak co roku, w marcu międzynarodowa organizacja branżowa International Housewares Association (IHA) ogłosiła w Chicago wyniki światowego konkursu Global Innovation Awards… więcej »