The Inspired Home Show w Chicago – wgląd w to, co nowe i ekscytujące

W dniach od 4 do 7 marca 2023 w Chicago odbędą się najważniejsze w Ameryce Północnej targi artykułów gospodarstwa domowego The Inspired Home Show. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą produktów z takich działów, jak: Dine + Décor (zastawy stołowe, artykuły kuchenne, dekoracje do domu), Wired + Well (elektryczne AGD i urządzenia do osobistej pielęgnacji) czy Clean + Contain (akcesoria do mycia i kąpieli, produkty do sprzątania, organizacji i pielęgnacji). W ostatniej edycji wzięło udział ponad tysiąc wystawców. Niewątpliwym atutem targów, obok bogatej oferty nowych produktów, jest wyjątkowo rozbudowany program towarzyszący, składający się z inspirujących ekspozycji i wykładów oraz wydarzeń specjalnych.

Rozmawiamy z Derekiem Millerem, prezesem International Housewares Association – stowarzyszenia branżowego, które jest właścicielem i organizatorem targów  The Inspired Home Show.

Na początek, proszę podsumować minioną edycję The Inspired Home Show. Jak ocenia Pan powrót targów po przerwie, spowodowanej pandemią?

Edycja The Inspired Home Show 2022 była bardzo udana. Chociaż liczba wystawców i zwiedzających spadła w porównaniu do poziomu sprzed pandemii, bardzo wysoka jakość firm, które wzięły udział w targach, zadecydowała o ich sukcesie. Kupcy i wystawcy relacjonowali, że udało im się odbyć dłuższe i bardziej merytoryczne spotkania, które były im bardzo potrzebne – możliwość spotkania się twarzą w twarz po dwuletniej nieobecności i bezpośredniego sprawdzenia, co dzieje się w branży, ugruntowała pozycję targów.

Jakie trendy dominują obecnie w branży artykułów gospodarstwa domowego?

Podczas pandemii konsumenci w przeważającej mierze gotowali i jedli w domu. Ponowna możliwość organizowania spotkań i uroczystości sprawia, że ​​coraz częściej odbywają się one również we własnych czterech kątach. Podczas, gdy większość artykułów gospodarstwa domowego kupowanych podczas pandemii była przeznaczona do użytku osobistego i rodzinnego, teraz mają one być również widoczne dla wszystkich, których do siebie zapraszamy. Ponadto, po lawinie zakupów nowych produktów do gotowania i pieczenia w latach 2020 i 2021 oraz trendzie na poszerzanie umiejętności kulinarnych przez konsumentów, pojawia się teraz szansa na sprzedaż akcesoriów do tych nowych produktów i poszerzanie ich oferty. Istnieje bowiem zapotrzebowanie na opcje dodatkowe dla różnych artykułów gospodarstwa domowego.

Czego odwiedzający nie powinni przegapić na najbliższej edycji targów The Inspired Home Show?

The Inspired Home Show zasługuje na swoją nazwę, oferując nie tylko inspirujące produkty na stoiskach firm, ale także wystawy i oferty edukacyjne. Ponownie, w 2023 roku targom będą towarzyszyły ekspozycje trendów i produktów nowych wystawców, które dadzą uczestnikom wgląd w to, co nowe i ekscytujące. Wystawa Pantone ColorWatch ponownie zapewni uczestnikom targów inspirujące spojrzenie na trendy kolorystyczne, które będą miały wpływ na zakupy konsumentów w kolejnym roku. Wystawy konkursów gia – Global Innovation Awards zaprezentują najlepsze nowe produkty w 13 różnych kategoriach oraz nagrodzone koncepty sklepów z ponad 30 krajów.

Nie zabraknie również prezentacji na temat danych rynkowych i trendów. Dodatkową rozrywkę zapewni natomiast Cooking Theatre, w którym kulinarne przysmaki będą przygotowywali znani szefowie kuchni. Eskpozycje Smart Home i Inventors’ Corner będą okazją do spotkania się z markami i projektantami oferującymi produkty wykorzystujące najnowsze technologie oraz zapoznania się z innowacyjnymi projektami.

Oprócz samych targów The Inspired Home Show, warto odwiedzić sklepy z artykułami gospodarstwa domowego w Chicago. Znajdują się tu flagowe salony wiodących detalistów, takich jak: Williams Sonoma, Crate and Barrel, Sur La Table i The Container Store, w których zagraniczni goście mogą odkryć innowacyjny merchandising i branding, doskonałą obsługę klienta i wyjątkowe pomysły. Każdego roku otrzymujemy bardzo pozytywne opinie od zagranicznych przedstawicieli handlu detalicznego na temat tego, jak inspirujące są dla nich te wizyty w sklepach i jak bardzo potrzebują wiedzy, co nowego dzieje się w handlu w USA.

Aby ułatwić zwiedzanie inspirujących sklepów w Chicago, The Inspired Home Show dostarcza broszury na temat salonów wyposażenia wnętrz w Chicago i mapy, które pomagają w samodzielnych wizytach w sklepach w centrum Chicago. Oprócz tego, targi oferują udział w wykładzie na temat rynku amerykańskiego i wycieczkę retail tour po najbardziej ekscytujących sklepach z branży artykułów gospodarstwa domowego, zlokalizowanych na przedmieściach Chicago.

Dlaczego handel z branży artykułów gospodarstwa domowego z zagranicy, a zwłaszcza z Europy, powinien odwiedzić targi The Inspired Home Show w Chicago?

Targi The Inspired Home Show ściągają co roku bardzo dużą liczbę wystawców z ponad 50 krajów, dzięki czemu można tu znaleźć tysiące nowych produktów. W czasach opóźnień w dostawach i logistyce, dywersyfikacja produktów i dostawców stała się niezwykle ważna. Wizyta na targach ma zatem wyraźne zalety strategiczne — sklepy mogą zaopatrywać się w produkty różniące się od oferty konkurencji, a jednocześnie budować relacje z nowymi markami, aby zagwarantować sobie ciągłość dostaw produktów.

Warto zaznaczyć, że targi The Inspired Home Show w Chicago są bazą dla amerykańskich marek, więc w kupujący znajdą tu pełną ofertę ich produktów, a nie tylko kilka wybranych kolekcji, które prezentowane są na innych międzynarodowych targach.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji on-line na stronie: Register For The Inspired Home Show – The Inspired Home Show

Międzynarodowe stowarzyszenie dostawców artykułów gospodarstwa domowego The International Housewares Association to organizacja non-profit z 83-letną historią, która sponsoruje wiodące na świecie targi produktów dla domu The Inspired Home Show, IHA’s Global Home + Housewares Market (TheInspiredHomeShow.com). Do stowarzyszenia należy obecnie 1400  firm.

Data publikacji: 21.12.2022
Przeczytaj również

Targi:
The Inspired Home Show: pełen przegląd branży artykułów gospodarstwa domowego
 W marcu 2024 r. odbędzie się kolejna edycja targów artykułów gospodarstwa domowego The Inspired Home Show w Chicago. O przyszłorocznej imprezie opowiada nam Derek Miller,… więcej »
Targi:
Targi RetailShow 2023: wszystko dla sklepów i sieci handlowych
Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze wydarzenie sektora retail w Europie… więcej »
Targi:
Targi imm cologne 2024: barometr trendów w wyposażeniu wnętrz
W dniach 14–18 stycznia 2024 r. świat projektowania wnętrz zgromadzi się na targach imm cologne. Wydarzenie organizowane w Kolonii po raz kolejny będzie barometrem trendów… więcej »