Nowości i trendy na spoga+gafa

W dniach 19 – 21 czerwca 2022 w Kolonii będą trwały spoga+gafa, targi artykułów związanych z ogrodem i zielenią: od roślin, dodatków zapewniających oprawę zieleni wewnątrz i na zewnątrz domu, poprzez meble outdoorowe, po akcesoria do grillowania . W tym roku, mimo covidowej przerwy w organizacji, możemy się spodziewać się silnej edycji tej imprezy: z nową datą, nowymi tematami, nowymi markami, nową platformą produktów cyfrowych, wystawcami i zwiedzającymi z całego świata i wiodącym tematem „zrównoważone ogrody”.

Z dziesięcioma dobrze wypełnionymi halami i tysiącami wystawców z sześćdziesięciu krajów, tereny targowe w Kolonii są gotowe na międzynarodowych gości, podobnie jak cyfrowa platforma produktów, sieci i kojarzeń spoga+gafa, która właśnie pojawiła się w Internecie. Zwiedzający i wystawcy w Kolonii będą mogli korzystać z niej przed, w trakcie i po imprezie. Tydzień po targach w Kolonii cyfrowa spoga+gafa zaoferuje zielonemu przemysłowi możliwość śledzenia targów i dalszego rozwijania już osiągniętego sukcesu. W efekcie targi cyfrowe stają się całoroczną platformą, która oferuje możliwość zaprezentowania swoich produktów i omówienia zamówień online przez 365 dni w roku.

Bogaty program

W tym roku program imprezy ponownie koncentruje się na specjalistycznym handlu ogrodniczym. Odbędą się wizyty i wycieczki z przewodnikiem do centrów ogrodniczych w regionie Kolonii, a także specjalistycznymi branżowe wykłady. W ostatnim dniu targów będzie miał miejsce, jak zawsze, Garden Summit BHB poruszający najważniejsze zagadnienia związane z handlem i dostawcami w zielonym przemyśle. Odwiedzający mogą między innymi liczyć na ekscytującą dyskusję z Ralfem Dümmlem, który zasłynął z występów w programie telewizyjnym VOX zatytułowanym „Höhle der Löwen (The Lion’s Den). Wydarzenia towarzyszące spoga+gafa to także skondensowany przegląd innowacji w ramach Bulwaru Pomysłów oraz prezentacji trendów w zakresie mebli ogrodowych, dekoracji i artykułów do grillowania. Organizatorzy nawiążą też do aktualnych wyzwań branży (łańcuchy dostaw, surowce niedobory, handel elektroniczny).

Najważniejszym tematem na spoga+gafa w 2022 roku pozostaje zrównoważony rozwój. Spoga+gafa wraz z resztą branży poszukuje odpowiedzi na pytanie: Jak zielone są oczekiwania w zielonej branży? Na targach międzynarodowi wystawcy pokażą, w jaki sposób dążą do zrównoważonego rozwoju dzięki odpowiednim surowcom i ekologicznym metodom produkcji. Meble wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, nawozy organiczne czy regionalna selekcja roślin to tylko niektóre ze zrównoważonych trendów. Odwiedzający targi mają możliwość zebrania informacji na temat zrównoważonego rozwoju w ramach wystawy ogrodowej, prelekcji i talk show, co pozwoli im rozwijać swój biznes.

Trendy ogrodowe

Jak zwykle spoga+gafa zaprezentuje trendy i tematy, które poruszają zarówno dystrybutorów, producentów, jak i konsumentów. Szczególnie podczas pandemii ogród zyskał na znaczeniu jako zdrowa odskocznia w zmaganiu się z codzienną rutyną. Również miejskie tereny zewnętrzne, takie jak balkon lub taras na dachu, oferują miłą zmianę scenerii, relaks lub domowe biuro pod gołym niebem. Nowe produkty na nadchodzący sezon ogrodniczy podkreślają pragnienie stworzenia naturalnego i przytulnego miejsca schronienia. Ogrodnictwo to praca fizyczna, dzięki czemu zapewnia dobrą równowagę w cyfrowym środowisku życia. W wielu meblach ogrodowych dominuje rękodzieło lub wyroby z wikliny. Zamiast towarów masowo produkowanych, konsumenci, urządzając swoje salony na świeżym powietrzu, coraz częściej stawiają na wyroby rękodzielnicze.

Im więcej czasu spędzamy w ogrodzie, tym większego komfortu pragniemy na świeżym powietrzu. Zielony przemysł zaspokaja tę potrzebę dzięki nowoczesnym materiałom i zoptymalizowanym funkcjom. Szybkoschnące poduszki i wyjątkowo trwałe materiały tekstylne do wygodnych mebli wypoczynkowych zwiększają przytulność siedzeń na zewnątrz. Ogród również staje się coraz bardziej inteligentny: dziś rozwiązania przeciwsłoneczne i nawadniające do ogrodu lub temperaturę grilla można ustawić za pomocą cyfrowych urządzeń końcowych przez stale ulepszane aplikacje.

Data publikacji: 1.06.2022
Przeczytaj również

Targi:
Podsumowanie Targów LUBDOM 2024
Dwa dni wypełnione rozmaitymi atrakcjami, wymiana doświadczeń branżowych i godziny inspirujących dyskusji – choć 43. Edycja Targów Budowlanych LUBDOM, towarzysząca im… więcej »
Targi:
Targi LUBDOM w Lublinie oraz Wschodni Kongres Naukowy Designu i Architektury już w kwietniu
Renomowani producenci, znane marki, eksperci budowlani i przedstawiciele branży architektonicznej! Odwiedź największe targi budowlane w regionie! Targi LUBDOM już 13-14… więcej »
Targi:
Targi firmy Eurofirany: nowości, autorskie kolekcje, wspaniała atmosfera
Za nami kolejna edycja targów wewnętrznych firmy Eurofirany, skierowanych do klientów i partnerów biznesowych marki. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć w… więcej »