Najbardziej międzynarodowe targi mebli w Polsce już za chwilę. Poznaj program towarzyszący

Kupcy z ponad 70 krajów zapowiedzieli swój udział w największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA. Kolejna edycja tych wydarzeń odbędzie się od 20 do 23 lutego 2024 roku w Poznaniu. Handlowcy z całego świata będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi kolekcjami ponad 250 firm z 13 krajów.

Największa ekspozycja polskich mebli

Targi MEBLE POLSKA to największa na świecie prezentacja oferty polskiego przemysłu meblarskiego a zarazem jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskich mebli.  Zakres tematyczny targów obejmie produkty ze wszystkich segmentów cenowych: meble tapicerowane, meble skrzyniowe z płyty meblowej oraz z litego drewna, krzesła i stoły oraz materace.

Tegoroczna ekspozycja zajmie około 60.000 mkw. Swoją ofertę zaprezentują czołowi polscy producenci mebli. Ale nie tylko polskie meble można będzie zobaczyć w pawilonach. Od kilku lat rośnie liczba zagranicznych producentów, którzy aktywnie jako wystawcy poszukują w Poznaniu klientów na globalnym rynku. W tym roku swoją ofertę zaprezentują tu firmy meblowe z Chin, Czech, Danii, Holandii, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Uzbekistanu. Ponownie duże grupowe wystąpienie narodowe organizuje Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Mebli.

Jak co roku Targom MEBLE POLSKA w pawilonie 5A towarzyszyć będą biznesowe Targi Wnętrz HOME DECOR. Na ekspozycji  zobaczyć będzie można nowe kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów, ceramiki oraz innych elementów dekoracyjnych.

Kupcy z ponad 70 krajów

Od momentu zmiany w 2010 roku formuły poznańskich targów meblowych na stricte biznesową liczba kupców meblowych odwiedzających to wydarzenie nieustannie rośnie. Jednocześnie rozszerza się lista krajów, z których pochodzą zwiedzający. To efekt szeroko zakrojonej, globalnej kampanii prowadzonej przez Grupę MTP promującej zarówno targi MEBLE POLSKA, jak i polski przemysł meblowy.

Skutkiem tych działań jest ogromne zainteresowanie kupców meblowych udziałem w poznańskich kontraktacjach. Statystycznie co drugi zwiedzający te targi pochodzi z zagranicy.

Do tej pory swój udział w edycji 2024 potwierdzili kupcy z ponad 70 krajów. Oprócz przedstawicieli grup zakupowych i sieci meblowych z Europy czy Ameryki Północnej w systemie zarejestrowali się zwiedzający z wielu egzotycznych rynków jak: Algieria, Arabia Saudyjska, Chiny, Ghana, Indie, Izrael, Kenia, Liban, Mali, Mauritius, Nigeria, Senegal, Togo czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Szkolenia dla handlowców

Ekspozycji towarzyszyć będzie interesujący program wydarzeń przygotowany we współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli oraz innymi partnerami branżowymi.  Jeden z bloków tematycznych przeznaczonych dla handlowców z branży meblowej poświęcony będzie efektywnemu rozwijaniu sklepu meblowego. Tematyka prelekcji dotyczyć będzie między innymi także kierunków i perspektyw rozwoju rynku mebli, trendów handlowych w branży meblowej, budowania marki oraz strategii ekspansji handlowej na rynki zagraniczne.

Dokładny program wykładów:

Targom MEBLE POLSKA towarzyszyć będzie cykl seminariów współorganizowany między innymi przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą producentów Mebli.

20.02.2024 (wtorek)

14:15–15:00 Raport Polskie Meble Outlook 2024 – wnioski z dorocznego badania branży. Sala Zielona

21.02.2024 (środa)

10:30-11:15 Obroty rosną a zyski spadają. Rola danych w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem – FIM Consulting. Sala Zielona

11:30–12:15 Zwiększ swoją wydajność i rozwiń międzynarodową sprzedaż na Kaufland Global Marketplace. Sala Zielona

12:30–13:00 Zdobądź nowych klientów i zwiększ swoją sprzedaż dzięki marketplace’om Mirakl. Sala Zielona

13:30–14:15 Dokąd zmierza branża meblarska? Perspektywy rozwoju rynku mebli 2024+ GTV POLAND SA. Sala Zielona

14:30–15:15 Furnishing the World: jak rozszerzyć działalność na rynki zagraniczne dzięki e-commerce. Sala Zielona

22.02.2024 (czwartek)

10:15–11:00 Eco-design przyszłością w przemyśle meblarskim. Sala Zielona

11:15–11:45 Made in Poland – budowanie marki w branży meblarskiej. Sala Zielona

12:00–12:45 Opłacalność produkcji mebli tapicerowanych w Polsce. Analiza wybranych przewag – GTV POLAND SA. Sala Zielona

13:00–13:45 Trendy handlowe w branży meblowej – Jerzy Osika, Promedia. Sala Zielona

14:00–14:45 Zmiana okiełznana. Jak skutecznie zarządzisz zmianą w Twoim sklepie meblowym? – Jerzy Osika, Promedia. Sala Zielona

15:00–15:45 Jak zmotywujesz sprzedawców w Twoim sklepie meblowym, by bardziej chciało im się chcieć? – Jerzy Osika, Promedia. Sala Zielona

16:00–16:45 Jak skuteczniej poradzisz sobie z obiekcjami klientów i z „trudnym” klientem? – Jerzy Osika, Promedia. Sala Zielona

Dokładne opisy wykładów Jerzego Osiki znajdziesz w artykule:

Jak zwiększysz sprzedaż w swoim sklepie meblowym

Data publikacji: 15.02.2024
Przeczytaj również

Targi:
Targi LUBDOM w Lublinie oraz Wschodni Kongres Naukowy Designu i Architektury już w kwietniu
Renomowani producenci, znane marki, eksperci budowlani i przedstawiciele branży architektonicznej! Odwiedź największe targi budowlane w regionie! Targi LUBDOM już 13-14… więcej »
Targi:
Targi firmy Eurofirany: nowości, autorskie kolekcje, wspaniała atmosfera
Za nami kolejna edycja targów wewnętrznych firmy Eurofirany, skierowanych do klientów i partnerów biznesowych marki. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć w… więcej »
Targi:
Zainspiruj się na targach HOME DECOR 2024
Od 20 do 23 lutego 2024 roku odbędzie się w Poznaniu kolejna edycja biznesowych Targów Wnętrz HOME DECOR. Wydarzenie to co roku odwiedzane jest przez kilkanaście tysięcy… więcej »