Jaki jest Kolor Roku 2024 Pantone? Sprawdź, co to za odcień!

Insytut Pantone ogłosił kolor, który będzie rządził w trendach na przyszły rok. To delikatny brzoskwiniowy odcień Peach Fuzz. Sprawdźcie, jaka to dokładnie barwa.

W czasach niepewności w wielu aspektach naszego życia, rośnie nasza potrzeba opieki, empatii i współczucia, jak również nasze marzenia o spokojniejszej przyszłości. Ciepły i przytulny odcień Peach Fuzz PANTONE 13-1023 symbolizuje nasze pragnienie bycia razem z innymi i związane z tym poczucie bezpieczeństwa. Subtelnie zmysłowy odcień brzoskwini wyraża delikatność, troskę i poczucie wspólnoty.

– Ten przytulny odcień brzoskwini znajdujący się w palecie barw pomiędzy różem a pomarańczą tworzy atmosferę spokoju, oferując nam przestrzeń do bycia, czucia, dbania o siebie i rozwoju, zarówno w czasie spędzanym z innymi, jak i w chwilach samotności” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektorka Pantone Color Institute.

Słodki i lekki kolor roku Peach Fuzz jest jednocześnie nowoczesny. W swoim komunikacie Instytut Pantone opisuje go jako „skoncentrowany na ludzkim doświadczeniu, wzbogacającym i pielęgnującym umysł, ciało i duszę. Jest on również cichym, wyrafinowanym i współczesnym odcieniem brzoskwini, którego delikatna lekkość jest subtelna, ale wpływowa, przynosząca piękno w świecie cyfrowym. Poetycki i romantyczny, czysty odcień brzoskwini z nutą vintage, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz odzwierciedla przeszłość, ale został przekształcony, aby mieć współczesny charakter.”

Data publikacji: 8.12.2023
Przeczytaj również

Trendy:
Aranżacje wnętrz w stylu francuskim. Jakie dekoracje pasują do paryskiego szyku w domu
Styl francuski to ponadczasowy synonim prestiżu i luksusu. To styl, który łączy wysublimowaną elegancję z współczesną lekkością i niezobowiązującym luzem. To bardzo… więcej »
Trendy:
Ściana z cegły w salonie – jak zaaranżować klimatyczne wnętrze
Cegła przechodzi prawdziwy renesans, a ściany z cegły zyskują na popularności. To jeden z najstarszych materiałów budowlanych – ponadczasowy, który nigdy się nie… więcej »
Trendy:
Magiczny realizm. Dom Hampton Residence spod kreski pracowni Tissu
Architektki Agnieszka Zaremba i Magdalena Kostrzewa-Świątek z pracowni Tissu, nie od dziś słyną z niesztampowych realizacji wnętrz, które śmiało przekraczają granice… więcej »