Trendy w oświetleniu: elastyczność, zaawansowane technologie, designerskie akcenty

Na targach Euroluce 2023 zaprezentowano wydajne, ale zrównoważone źródła światła, elastyczne systemy oświetleniowe i rozwiązania gotowe do dostosowania do różnych przestrzeni.

Światło i technologia to nierozerwalne połączenie, które znalazło nowe życie w edycji Euroluce 2023 na Salone del Mobile Milano. Tegoroczne liczne innowacje były widoczne dla każdego, kto spacerował między stoiskami, w odnowionym układzie wystawienniczym targów.

Elastyczność wydaje się być słowem kluczowym dla projektantów i firm w tej dziedzinie, ponieważ poszukują oni maksymalnej możliwej adaptacji i wykorzystują technologię do wyrażania innowacji w wielu rozwiązaniach i opcjach.

Elastyczność w tym roku przekłada się przede wszystkim na projektowanie aplikacji bezprzewodowych: światła, które mogą podążać za nami w każdym zakątku domu, wejść do środka lub na zewnątrz, niezależnie od gniazdek i ścian.

Targi Euroluce, poświęcone oświetleniu, szczególnie przyciągnęły uwagę odwiedzających nowymi, dynamicznymi i kreatywnymi rozwiązaniami: szerokie paski, metale w różnych kolorach, warianty nieprzezroczystości… Lampy, które poza poszukiwaniem nowych funkcji, przyczyniają się do podniesienia estetyki przestrzeni domowej.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Smoła

Data publikacji: 29.07.2023
Przeczytaj również

Rynek:
Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych - branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów w 2022 r.
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu… więcej »
Trendy:
„Quiet luxury” to dyskretny trend projektowy roku
Sentencję „pieniądze mówią, bogactwo szepcze” można obecnie uznać za swoisty manifest estetyki cichego luksusu. Niezależnie od tego, czy zaczęto o nim mówić po… więcej »
Trendy:
Tekstylia w domu: jak wybrać nowoczesne rolety do sypialni
Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu. To nasza prywatna przestrzeń, nasz azyl. To tu odpoczywamy i regenerujemy nasz organizm po ciężkim dniu pracy. Sypialnia nie tylko musi… więcej »