Trendy w oświetleniu: elastyczność, zaawansowane technologie, designerskie akcenty

Na targach Euroluce 2023 zaprezentowano wydajne, ale zrównoważone źródła światła, elastyczne systemy oświetleniowe i rozwiązania gotowe do dostosowania do różnych przestrzeni.

Światło i technologia to nierozerwalne połączenie, które znalazło nowe życie w edycji Euroluce 2023 na Salone del Mobile Milano. Tegoroczne liczne innowacje były widoczne dla każdego, kto spacerował między stoiskami, w odnowionym układzie wystawienniczym targów.

Elastyczność wydaje się być słowem kluczowym dla projektantów i firm w tej dziedzinie, ponieważ poszukują oni maksymalnej możliwej adaptacji i wykorzystują technologię do wyrażania innowacji w wielu rozwiązaniach i opcjach.

Elastyczność w tym roku przekłada się przede wszystkim na projektowanie aplikacji bezprzewodowych: światła, które mogą podążać za nami w każdym zakątku domu, wejść do środka lub na zewnątrz, niezależnie od gniazdek i ścian.

Targi Euroluce, poświęcone oświetleniu, szczególnie przyciągnęły uwagę odwiedzających nowymi, dynamicznymi i kreatywnymi rozwiązaniami: szerokie paski, metale w różnych kolorach, warianty nieprzezroczystości… Lampy, które poza poszukiwaniem nowych funkcji, przyczyniają się do podniesienia estetyki przestrzeni domowej.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Smoła

Data publikacji: 29.07.2023
Przeczytaj również

Trendy:
Styl soft loft w aranżacji wnętrz. Subtelniejsze oblicze industrialnego trendu
Wnętrza w stylu loftowym, to przestrzeń funkcjonalna i minimalistyczna. Tutaj króluje cegła, beton lub kamień, ściany zazwyczaj utrzymane są w kolorach bieli, czerni lub… więcej »
Trendy:
Czym jest biophilic design? Jak stworzyć biofiliczne wnętrza
Biophilic design, czyli projektowanie zgodne z naturą, to odpowiedź na pragnienie odnalezienia równowagi między nowoczesnością a naturą. To więcej niż tylko trend — to… więcej »
Handel:
Global Innovation Awards 2024: Poznaj najlepsze sklepy z artykułami domowymi na świecie
Jak co roku, w marcu międzynarodowa organizacja branżowa International Housewares Association (IHA) ogłosiła w Chicago wyniki światowego konkursu Global Innovation Awards… więcej »