The Inspired Home Show: pełen przegląd branży artykułów gospodarstwa domowego

 W marcu 2024 r. odbędzie się kolejna edycja targów artykułów gospodarstwa domowego The Inspired Home Show w Chicago. O przyszłorocznej imprezie opowiada nam Derek Miller, Prezes & CEO International Housewares Association – stowarzyszenia branżowego organizującego targi The Inspired Home Show.

Co może nam Pan powiedzieć o przyszłorocznej edycji The Inspired Home Show?

Inspired Home Show 2024 będzie opierać się na sukcesie edycji 2023. Ponad 1500 wystawców z około 50 krajów zaprezentuje w marcu swoje najnowsze produkty i innowacje w jednym z czterech głównych sektorów: Dine + Décor, Wired + Well, Clean + Contain oraz International Sourcing.

Targi będą trwały trzy dni, od 17 do 19 marca. Odbędą się w chicagowskim centrum wystawienniczym  McCormick Place. Dodatkowe informacje na temat targów, w tym informacje dotyczące rejestracji, wejściówek i rezerwacji hoteli, można znaleźć w internecie pod adresem http://TheInspiredHomeShow.com .

Czy są jakieś zmiany w organizacji targów?

Największą zmianą w przypadku targów 2024 jest przeniesienie sektora Wired + Well Expo do Hali Północnej, gdzie będzie sąsiadował z Clean + Contain Expo. Umieszczenie trzech głównych ekspozycji targów, które obejmują również Dine + Décor, w Hali Północnej i Hali Południowej zgromadzi główne sektory branżowe w centralnej lokalizacji. Dzięki temu zwiedzający będą mogli szybciej przemieszczać się między dwiema halami. Takie rozmieszczenie stoisk zostało bardzo pozytywnie przyjęte zarówno przez wystawców, jak i kupców.

Jaki jest oddźwięk w związku z przyszłoroczną edycją The Inspired Home Show. Czy jest dużo powracających i nowych wystawców?

 Oddźwięk jest bardzo pozytywny, zwłaszcza w odpowiedzi na planowane zmiany. Przykłady powracających wystawców, którzy po przerwie w 2023 r. z powrotem potwierdzili udział w targach w 2024 r. to m.in.: Cuisinart, Scanpan, Joseph Joseph, Fissler, Corckcicle, Midea, Tramontina, Cool Gear, Stolze Lausitz Glassware i Range Kleen. Dodatkowo, po raz pierwszy na targach zadebiutuje ponad 200 zupełnie nowych wystawców.

Czemu można przypisać sukces The Inspired Home Show?

Targi The Inspired Home Show są organizowane przez stowarzyszenie International Housewares Association, którego celem jest integrowanie kupców i producentów z branży artykułów gospodarstwa domowego. Wsłuchujemy się w głos branży poprzez prowadzenie ankiet wśród wystawców i zwiedzających targi, a także podczas bezpośrednich spotkań z naszymi radami doradczymi ds. handlu detalicznego, komitetem doradczym wystawców ds. targów oraz radą dyrektorów IHA, aby mieć pewność, że w dalszym ciągu będziemy tworzyć jak najbardziej efektywny, produktywny i tętniący życiem marketplace.

Co sprawia, że ​​wizyta na The Inspired Home Show jest szczególnie interesująca dla międzynarodowych kupców?

Branża artykułów gospodarstwa domowego jest dość duża i nie jest w pełni reprezentowana na żadnych innych targach. Biorąc udział w The Inspired Home Show w Chicago, kupcy mają możliwość zobaczenia propozycji wystawców niebiorących udziału w targach europejskich czy azjatyckich, a także pełnego asortymentu dostawców z USA. Odwiedzanie wystawców w Chicago daje sklepom możliwość znalezienia nowych źródeł dostaw i innowacyjnych nowych produktów, a tym samym znacznego zróżnicowania swojego asortymentu o produkty niedostępne jeszcze na innych rynkach.

Korzyści nie ograniczają się do tego, co można znaleźć na targach. Chicago jest bowiem doskonałym miejscem do przeprowadzania porównań sprzedaży detalicznej  w branży artykułów gospodarstwa domowego. Wiodące marki, takie jak: Williams Sonoma, Crate and Barrel, Sur La Table i The Container Store, mają flagowe sklepy w Chicago, w których zagraniczni goście targów mogą odkryć innowacyjny merchandising i branding sklepu, doskonałą obsługę klienta i unikalne pomysły. Co roku otrzymujemy bardzo pozytywne komentarze od międzynarodowych kupców na temat tego, jak inspirujące są te sklepy i dlaczego koniecznie muszą zobaczyć, co nowego dzieje się w handlu detalicznym w USA.

Gdzie widzi Pan The Inspired Home Show w ciągu najbliższych pięciu lat?

Targi będą nadal dopasowywane do zmieniających się oczekiwań branży, aby ewoluować zgodnie z jej potrzebami i celami. Zawsze szukamy nowych kategorii i nowych partnerów, których cele są zgodne z naszą misją. Branża pragnie efektywnego rynku, a my staramy się sprostać tej potrzebie.

 

Data publikacji: 21.11.2023
Przeczytaj również

Targi:
Najbardziej międzynarodowe targi mebli w Polsce już za chwilę. Poznaj program towarzyszący
Kupcy z ponad 70 krajów zapowiedzieli swój udział w największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA. Kolejna edycja tych… więcej »
Targi:
Zainspiruj się na targach HOME DECOR 2024
Od 20 do 23 lutego 2024 roku odbędzie się w Poznaniu kolejna edycja biznesowych Targów Wnętrz HOME DECOR. Wydarzenie to co roku odwiedzane jest przez kilkanaście tysięcy… więcej »
Targi:
The Inspired Home Show w Chicago:
Zainspiruj się innowacjami w retailu
Targi artykułów gospodarstwa domowego The Inspired Home Show w Chicago to obowiązkowe wydarzenie dla przedstawicieli handlu, którzy chcą nadążać za trendami zarówno w… więcej »