#NoBeautyInPlastic w Domotece

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zaprasza na wystawę fotograficzną Daniela Petryczkiewicza #NoBeautyInPlastic, która rozpocznie się wernisażem 17 września o godz. 18.00.

Wystawa w Domotece prezentuje 20 prac, z czego 12 premierowych – niepokazywanych wcześniej. Ewolucja wciąż żywego i trwającego projektu przebiega trójfazowo. W pierwszej części wzięli udział utalentowani artyści-sportowcy: tancerze, akrobaci, joginka, pływaczki synchroniczne, baletnica. W części drugiej – uczennice liceum, przedstawicielki młodego pokolenia, któremu nie jest obojętne to, w jakim świcie przyjdzie im spędzić dorosłe życie. – Część trzecia projektu powstała bez udziału ludzkich modeli – na zdjęciach jest to, co przetrwa epokę ludzi: nasze śmieci – symbolicznie sfotografowane w lesie, w którym je znalazłem, i z którego je wyniosłem – mówi autor fotografii Daniel Petryczkiewicz.

Projekt miał swoją premierową wystawę w listopadzie 2019 roku w Hali Koszyki w Warszawie. Obrazy można było także obejrzeć na kolejnych wystawach w stolicy  oraz Poznaniu i Gdańsku. #NoBeautyInPlastic otrzymał nagrodę publiczności jako Kampania Społeczna 2019 w plebiscycie organizowanym przez portal ulicaekologiczna.pl. Jest także – jako projekt – sygnatariuszem listu otwartego organizacji Czas Na Restart. Aktualnie projekt przyjął też aktywistyczną formę happeningów pod sklepami popularnych sieci, które zwracają uwagę na nadmierne wykorzystywanie plastiku.

Data publikacji: 11.09.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
Wszystko o innowacjach i technologiach szycia
Od 14 do 18 września trwa wirtualne Święto Techniki w firmie Strima. W ciągu pięciu dni można wziąć udział w 20 bezpłatnych pokazach technologii szycia, prasowania i… więcej »
Aktualności:
Nobu Hospitality: Mariaż japońskiego minimalizmu z art déco
W sierpniu został otwarty pierwszy w Polsce hotel Nobu Hospitality. Markę stworzyli Robert De Niro, szef kuchni Nobu Matsuhisa i producent filmowy Meir Teper. Nowoczesne… więcej »
Aktualności:
Szkolenia dla branży wnętrzarskiej, teraz także z dofinansowaniem
Już od sierpnia, zamawiając szkolenie lub doradztwo w firmie Promedia Jerzy Osika, można skorzystać z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Firma,… więcej »