ITMA 2023: Dokąd zmierza transformacja przemysłu tekstylnego

Od 8 do 14 czerwca 2023 r. w Fiera Milano Rho w Mediolanie będą trwały jedne z największych na świecie targów technologicznych dla przemysłu  lekkiego ITMA 2023. Swoje nowości zaprezentuje tu 1600 wystawców z 44 krajów. Targi zajmą ponad 200 000 mkw. powierzchni wystawienniczej.

Wiodącym tematem ITMA 2023 będzie hasło „Transformacja świata tekstyliów”. Odzwierciedla ono aspiracje zarówno producentów maszyn włókienniczych, jak i producentów tekstyliów, by zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość dla przemysłu lekkiego i planety. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę szczególnie na takie kwestie, jak: zaawansowane materiały, automatyzacja i cyfrowa przyszłość, innowacyjne technologie oraz zrównoważony rozwój i obieg zamknięty.

Odbywające się co cztery lata od 1951 roku, targi ITMA są nazywane „olimpiadami” targów maszyn dla przemysłu lekkiego. Przedstawiciele branży spotykają się tu, aby prezentować wybitne innowacje oraz odkrywać świeże pomysły i skuteczne rozwiązania, a także by nawiązywać współpracę na rzecz rozwoju biznesu.

Platforma innowacyjna ITMA to miejsce, gdzie wiodący w branży dostawcy maszyn i rozwiązań technologicznych prezentują nowości, z których wiele wspiera cyfryzację i zrównoważoną produkcję. Edycja 2023 to:

• Pokazy pracy urządzeń na żywo;

• Prezentacje najnowocześniejszych technologii obejmujących cały łańcuch wartości produkcji;

• Szereg wydarzeń i konferencji poświęconych świeżym ideom i współpracy partnerskiej;

• Dostęp od 8 marca do ITMAconnect – nowej platformy zaopatrzenia online i centrum wiedzy, która łączy światową społeczność tekstylną i odzieżową.

Na targach będzie można się również zapoznać z innowacyjnymi rozwiązaniami młodych firm w ramach Start-Up Valley.

Targi ITMA 2023 będą składały się z 20 sekcji – począwszy od surowych materiałów, poprzez maszyny przędzalnicze, tkackie, dziewiarskie, po techniki wykończeniowe i usługi logistyczne. Oprócz technologii włókienniczych, w nadchodzącej edycji pojawi się nowy dział poświęcony produkcji kompozytów tekstylnych.

Impreza jak będzie koncentrowała się na na innowacyjnych technologiach, które zwiększają produktywność i pomagają w zrównoważonym rozwoju.

Więcej informacji można uzyskać na stronie targów: www.itma.com

Data publikacji: 19.05.2023
Przeczytaj również

Targi:
Podsumowanie Targów LUBDOM 2024
Dwa dni wypełnione rozmaitymi atrakcjami, wymiana doświadczeń branżowych i godziny inspirujących dyskusji – choć 43. Edycja Targów Budowlanych LUBDOM, towarzysząca im… więcej »
Targi:
Targi LUBDOM w Lublinie oraz Wschodni Kongres Naukowy Designu i Architektury już w kwietniu
Renomowani producenci, znane marki, eksperci budowlani i przedstawiciele branży architektonicznej! Odwiedź największe targi budowlane w regionie! Targi LUBDOM już 13-14… więcej »
Targi:
Targi firmy Eurofirany: nowości, autorskie kolekcje, wspaniała atmosfera
Za nami kolejna edycja targów wewnętrznych firmy Eurofirany, skierowanych do klientów i partnerów biznesowych marki. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć w… więcej »