Eco Lifestyle – elektryczne rolety rzymskie Marcin Dekor zasilane słońcem

Jak najlepiej oszczędzać prąd? Mądrze – czyli tak, by nie musieć rezygnować z komfortu. Do wartych polecenia rozwiązań należą elektryczne rolety rzymskie Eco Lifestyle firmy Marcin Dekor, zasilane energią słoneczną. Zapewniają luksus osłony okiennej z napędem, jednak ich eksploatacja jest bezpłatna. Ponieważ reagują na światło, pomogą zatrzymać ciepło we wnętrzu, co przełoży się na koszty ogrzewania. A to wciąż nie koniec ich zalet!

Rolety rzymskie Eco Lifestyle, jedna z najnowszych propozycji w ofercie firmy Marcin Dekor, odpowiadają na wiele wyzwań współczesności. Zasilane są czystą energią odnawialną ze słońca, więc ograniczają ślad węglowy domu. Wartość proekologiczną mają tym większą, że mogą zostać uszyte z tkanin powstających z… przetworzonych butelek plastikowych. Nie sposób się jednak tego domyślić, oglądając wspaniałe, miękkie materiały w 16 miłych dla oka odcieniach bieli, beżu, brązu, różu, błękitu i szarości. Do wyboru są także niezliczone inne tkaniny z wysokiej jakości włókien, od delikatnych, półprzejrzystych po grube i mięsiste. Piękna sprawa!

Dziś jednak na plan pierwszy wysuwają się kwestie finansowe – a tu kolejna świetna wiadomość. Korzystanie z luksusu, jakim są rolety sterowane elektrycznie, w przypadku modelu Eco Lifestyle nie wiąże się z żadnymi wydatkami. Energia słoneczna jest przecież darmowa. Jednocześnie rolety te można wykorzystać do optymalizacji ogrzewania domu. Rzecz w tym, by okna były odsłonięte w środku dnia (promienie słoneczne dogrzeją wnętrze), ale zostały zasłonięte, gdy zacznie zapadać zmrok.  Z roletami elektrycznymi sterowanymi pilotem to zadanie staje się wyjątkowo łatwe!

Na czym oszczędzać nie warto…

Nie można przy tym zapominać, że oszczędność ma wiele wymiarów – od codziennych wydatków i comiesięcznych rachunków aż po inwestycje, które przekładają się na korzyści w perspektywie lat, a nawet dekad. „Biednego nie stać na tanie rzeczy”, przypomina polskie porzekadło. „Tanie”, czyli w tym kontekście rozwiązania niskiej jakości. Warto zatem sięgać po rozwiązania od sprawdzonych polskich producentów. To daje pewność pełnego zadowolenia i długiej bezawaryjnej eksploatacji. W przypadku wszelkiego rodzaju mechanizmów – takich jak napęd rolety – jest to szczególnie ważne.

Być może nieco mniej oczywisty aspekt oszczędności dotyczy sposobu montażu rolety Eco Lifestyle.  – Skoro – w odróżnieniu od modeli elektrycznych zasilanych przewodowo – nie trzeba tu wykonywać specjalnego przyłącza, instalacja tych zaawansowanych urządzeń jest szybka, prosta i tania. Nie ma mowy o niepotrzebnym remoncie. Z tego samego powodu osłony te można polecić osobom wynajmującym mieszkanie albo planującym przeprowadzkę – doradza Monika Kruszewicz z Marcin Dekor. Codziennego komfortu nie ma co odkładać na później, zwłaszcza że przy tak mobilnym rozwiązaniu przeniesienie rolet w nowe miejsce nie będzie oznaczało ani jednej zmarnowanej złotówki!

… a na czym wcale nie trzeba

Wspomniany komfort to jedyna kwestia, której oszczędności nie obejmują. Innymi słowy wygoda pozostaje na najwyższym poziomie! W roletach Eco Lifestyle nie chodzi przecież o zbytek, ale o możliwość sprawnego odsłonięcia lub zasłonięcia wielkoformatowych przeszkleń albo okien umieszczonych w miejscu trudno dostępnym. Elektryczną pracę mechanizmu docenią ponadto seniorzy oraz wszystkie osoby o pogorszonej motoryce, bez względu na wiek.

Wszelkie szczegóły dotyczące zarówno kwestii technicznych, w tym montażu rolet OZE,
jak i dostępnych wariantów wizualnych rolet z kolekcji Eco Lifestyle można znaleźć na stronie http://marcindekor.com.pl/rolety-oze/

Zdjęcia: Marcin Dekor

Data publikacji: 21.02.2023
Przeczytaj również

Nowości:
Nowodvorski Lighting i FLOLUCE stworzyły oświetlenie przyjazne roślinom
Współpraca dwóch marek, Nowodvorski Lighting oraz FLOLUCE, zaowocowała zupełnie nowym podejściem do projektowania zieleni we wnętrzach. Od teraz kwiaty doniczkowe mogą… więcej »
Nowości:
Dyson: nowy robot sprzątający jeszcze bardziej inteligentny
Dyson wprowadza na rynek robota sprzątającego – wyposażonego w system wizyjny 360° i sześciokrotnie większą moc ssania[1] niż jakikolwiek inne urządzenie z tej… więcej »
Nowości:
Tchnij nowe życie w wystrój wnętrz z Kornit Digital. Poznaj druk na żądanie
Praca zdalna zachęciła ludzi na całym świecie do zainteresowania się ich potrzebami związanymi z wystrojem wnętrz, a także do robienia większości zakupów online.… więcej »