Nowodvorski Lighting i FLOLUCE stworzyły oświetlenie przyjazne roślinom

Współpraca dwóch marek, Nowodvorski Lighting oraz FLOLUCE, zaowocowała zupełnie nowym podejściem do projektowania zieleni we wnętrzach. Od teraz kwiaty doniczkowe mogą zdobić również zacienione przestrzenie holu, przedpokoju czy salonu. Unikalne, stylowe lampy wspierają rozwój roślin dzięki zastosowaniu specjalistycznego źródła światła o jakości potwierdzonej przez polskie, niezależne laboratorium fotometryczne.

Minidżungla na antresoli, kolekcja fikusów w przestrzeni home office, a może pełne kolorów drzewka cytrusowe w salonie? Teraz możliwa staje się realizacja różnorodnych kreatywnych pomysłów aranżacyjnych, w których człowiek, roślinność i oświetlenie harmonijnie współistnieją w komfortowych warunkach.

Lampy FLOLUCE zapewniają ciepłe białe światło, które nie emituje fioletowej poświaty. W porównaniu z innymi rozwiązaniami tworzonymi do tej pory z myślą o roślinności ogrodowej promieniowanie optyczne jest w pełni bezpieczne dla skóry i oczu ludzi i zwierząt. To pierwsze takie oświetlenie dedykowane wykorzystaniu we wnętrzach na polskim rynku.

Minimalistyczny design, kreatywne podejście i ekspercka wiedza

Montaż lamp został oparty na autorskim Systemie Cameleon Nowodvorski Lighting, pozwalającym elastycznie podejść do projektowania oświetlenia. Marka od 30 lat znana jest z tworzenia oryginalnych opraw dekoracyjnych, charakteryzujących się minimalistycznym, nowoczesnym designem, a produkcja w Polsce gwarantuje niezmiennie wysoką jakość. Jak podkreśla Olga Krywult, CEO Nowodvorski Lighting: Cały czas analizujemy potrzeby klientów i wprowadzamy wygodne rozwiązania zwiększające komfort użytkowania wnętrz. Z chęcią dzielimy się wiedzą i doświadczeniem oraz angażujemy się w realizację nowoczesnych projektów zmieniających oblicza polskich domów. Jesteśmy dumni, że efektem współpracy z FLOLUCE jest innowacyjne, pierwsze w Polsce rozwiązanie o takiej funkcjonalności.

Efektywność dla roślin i wygoda dla ludzi

Sekretem nowatorskich lamp jest wymienne źródło światła LED E27 o mocy 20 W o optymalnych zakresach fal elektromagnetycznych, przyspieszające rozwój roślin. Założeniem było zaprojektowanie źródła światła, które zapewni warunki do wzrostu domowej roślinności, tworząc efekt bezpieczny dla wszystkich domowników, łącznie z czworonogami, podkreśla Mikołaj Przybyła, współzałożyciel marki FLOLUCE. I dodaje: Nad przebiegiem procesu czuwali inżynierowie projektowania zaawansowanych systemów oświetleniowych, a przed wprowadzeniem na rynek produkt został szczegółowo przebadany przez polskie niezależne laboratorium fotometryczne.

Ponieważ rośliny potrzebują odpowiedniej ilości energii do wzrostu, źródło światła w lampach FLOLUCE jest około trzykrotnie mocniejsze niż powszechnie stosowane do oświetlenia wnętrz, a natężenie światła w odległości kilkudziesięciu centymetrów od źródła wynosi nawet ponad 5000 lx. Co ważne jednak, dzięki zaawansowanej optyce światło jest skierowane dokładnie na rośliny. Oprawy wybraliśmy pod kątem zróżnicowania efektów wizualnych. Na przykład przy lampach z kolekcji ZEN źródło światła jest głęboko ukryte, przez co kąt padania odpowiada wyłącznie szerokości klosza, podkreśla Mikołaj Przybyła.

Każda lampa jest wyposażona w 5-metrowy przewód z włącznikiem, zakończony wtyczką, oraz w zestaw z klipsami montażowymi, dzięki czemu można samodzielnie i szybko zamocować oświetlenie.

W ofercie znajduje się pięć modeli lamp, w tym LED LUNA, VIGO, ZEN w kolorach białym
i czarnym oraz ALBA i AURA w odcieniach czerni, które wykonywane są na zamówienie.

Data publikacji: 16.04.2024
Przeczytaj również

Nowości:
Dyson: nowy robot sprzątający jeszcze bardziej inteligentny
Dyson wprowadza na rynek robota sprzątającego – wyposażonego w system wizyjny 360° i sześciokrotnie większą moc ssania[1] niż jakikolwiek inne urządzenie z tej… więcej »
Nowości:
Tchnij nowe życie w wystrój wnętrz z Kornit Digital. Poznaj druk na żądanie
Praca zdalna zachęciła ludzi na całym świecie do zainteresowania się ich potrzebami związanymi z wystrojem wnętrz, a także do robienia większości zakupów online.… więcej »
Nowości:
Salon w stylu Modern Organic. Nowa kolekcja mebli wypoczynkowych Bolzano marki BoConcept
Natura koi i uspakaja. Jej dobroczynnego wpływu na nasze codzienne życie nie sposób przecenić. Dlatego tak ważne jest tworzenie spokojnych przestrzeni mieszkalnych, w… więcej »