Salon w stylu Modern Organic. Nowa kolekcja mebli wypoczynkowych Bolzano marki BoConcept

Natura koi i uspakaja. Jej dobroczynnego wpływu na nasze codzienne życie nie sposób przecenić. Dlatego tak ważne jest tworzenie spokojnych przestrzeni mieszkalnych, w których można odpocząć. Doskonale wie o tym zakorzeniona w duńskim minimalizmie i kunszcie rzemieślniczym marka BoConcept, która śmiało sięga po to, co w naturze najlepsze. Miękkie organiczne kształty, naturalne materiały oraz bogata paleta kolorów ziemi wyróżniają nową kolekcję mebli wypoczynkowych Bolzano, wpisując ją tym samym w jeden z wiodących trendów aranżacyjnych na świecie – Modern Organic.

Modern Organic to niezwykle przyjemne dla oka i ducha połączenie skandynawskiego minimalizmu, przytulnego stylu lat 50. ubiegłego wieku i elementów boho z tym, co w naturze najlepsze. Wnętrza urządzone zgodnie z tym trendem są lekkie w odbiorze, nie przytłaczają nadmiarem zbędnych elementów aranżacyjnych, a przy tym niepozbawione ciepła i przytulności. Zaś za sprawą naturalnych inspiracji budują harmonijną przestrzeń do życia w zgodzie z samym sobą i otaczającym nas światem. Miękkie, organiczne kształty i amorficzne formy dodają bowiem naszym wnętrzom płynności, ruchu i równowagi. Spajając świat zewnętrzny z nowoczesnym stylem życia, tworzą domową atmosferę oraz zapewniają poczucie spokoju i wyciszenia. Niosą też pogodę ducha na co dzień.

Meble wypoczynkowe w stylu Modern Organic. Nowa kolekcja Bolzano od BoConcept

Trend Modern Organic celebruje bowiem to, co w naturze najlepsze. Podobnie jak nowa kolekcja mebli wypoczynkowych duńskiej marki BoConcept – Bolzano, zaprojektowana przez samego Mortena Georgsena. Jej premiera zaplanowana została na maj 2023r., a w jej skład ma wchodzić 3- oraz 2,5-osobowa sofa, fotel i szezlong. Inspirowana światem przyrody, amorficznymi formami i kulistymi kształtami kolekcja Bolzano zaprasza do wypoczynku, wręcz zanurzenia się w naturze. Organiczne, obłe formy sof, dzięki zaokrąglonym ramom i puchowym siedzeniom, tworzą tu efekt kokonu. Potęguje go połączenie z przytulnymi, kuszącymi teksturami, takimi jak bouclé Lazio Brown w uspokajających, neutralnych kolorach ziemi. Zgodnie bowiem z filozofią marki, kolekcja wyróżnia się dążeniem do osiągnięcia maksymalnego komfortu, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej elegancji. Ta ostrożna równowaga między eleganckimi, nowoczesnymi liniami w połączeniu z kojącymi organicznymi akcentami naprawdę działa, tworząc we wnętrzach atmosferę odprężającego luksusu.

Detal ma znaczenie. Stoliki kawowy Madrid ze spieku imitującego marmur

Wypoczynkowy zestaw Bolzano to niewątpliwie organiczny luksus połączony z wygodą. Wprowadza do wnętrz ład i harmonię, nie pozbawiając ich elegancji i nowoczesnego charakteru. Podobne wrażenia estetyczne można wzmocnić, wybierając przyjemne w odbiorze meble wykonane z naturalnych materiałów i dodatki w kolorach ziemi. Usłojenie drewna, czy rysunek kamienia są bowiem równie z natury kojące, jak amorficzne formy i miękkie, zaokrąglone linie. Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie ich do aranżacji salonu. Mogą to być zarówno piękne fornirowane meble, jak i stolik kawowy z kamiennym blatem. Dlatego nową kolekcję Bolzano doskonale uzupełnią stoliki z serii Madrid, które teraz dostępne są w nowym, niezwykle eleganckim wykończeniu ze spieków imitujących brązowy marmur. Ich uzupełniające się proste linie i naturalne kształty tworzą jednolitą kompozycję sprawiając, iż stolik do kawy Madrid stanowić będzie pełen zmysłowości i życia element wystroju wnętrza.

Data publikacji: 18.05.2023
Przeczytaj również

Nowości:
Dyson: nowy robot sprzątający jeszcze bardziej inteligentny
Dyson wprowadza na rynek robota sprzątającego – wyposażonego w system wizyjny 360° i sześciokrotnie większą moc ssania[1] niż jakikolwiek inne urządzenie z tej… więcej »
Nowości:
Tchnij nowe życie w wystrój wnętrz z Kornit Digital. Poznaj druk na żądanie
Praca zdalna zachęciła ludzi na całym świecie do zainteresowania się ich potrzebami związanymi z wystrojem wnętrz, a także do robienia większości zakupów online.… więcej »
Nowości:
Wiosenne nowości marki Alessi: Piękne formy i praktyczne rozwiązania, klasyki designu w nowej odsłonie
Wiosna jest zaledwie o krok – mówi nam o tym świeży przypływ twórczej energii. Chcemy szeroko rozsunąć zasłony, otworzyć na oścież drzwi tarasowe, zaprosić… więcej »