Co zobaczymy na IMM w Kolonii?

fot. Koelnmesse

„Poczuj puls meblarskiego świata” – to hasło przewodnie zbliżających się targów IMM 2019, które odbędą się w dniach 14–20 stycznia w Kolonii. wystawcy i zwiedzający poznają najnowsze trendy i kierunki rozwoju biznesu w branży mebli i wyposażenia wnętrz.

IMM to co roku pierwsze w sezonie targi branży meblarskiej, na których są prezentowane tendencje wzornicze i materiałowe. To w Kolonii producenci, projektanci i sprzedawcy dowiadują się, jak w najbliższej przyszłości będzie kształtować się ten sektor gospodarki. IMM to unikalna różnorodność pomysłów obejmujących meble zarówno najprostsze, masowo produkowane, jak tez te dizajnerskie, luksusowe. Atmosfera tej imprezy daje uczestnikom nową energię do działania i rozpęd, dzięki któremu profesjonaliści z impetem wkraczają w nowy sezon.

Same targi stanowią uporządkowaną, przejrzystą strukturę. Zwiedzający są zainteresowani zróżnicowanymi tematami związanymi z meblarstwem i wyposażeniem wnętrz. Logiczny podział przestrzeni targowej to podstawa sprawnej organizacji IMM. I tak w 2019 r. na targowych gości będzie czekać kilka sektorów. Pure Editions to format skupiający wizjonerskie koncepcje. To tutaj będzie można zobaczyć wiodące marki i niezależne studia projektowe. To najlepsze miejsce na dyskusje o trendach w projektowaniu przez wielkie „P”.

Natomiast Pure Atmosphere to fokus na „długodystansowców”. Hale 10 i 11 skupią duże i wpływowe marki, których projektanci kreują osobne światy – pokazują pionierskie rozwiązania, oryginalne innowacje – zapowiadają nowy, dopiero kiełkujący styl życia.

Pure Platforms to kompaktowa przestrzeń na różnorodne projekty. Swoje miejsce znajdą tu zarówno producenci mebli, jak też eksperci od kolorów, oświetlenia, akcesoriów czy dywanów. Wielu zwiedzających skieruje swoje kroki na ekspozycje Pure Talents. To miejsce na eksperymenty, forum dla pomysłów i prototypów młodych talentów.

W 2019 r. organizatorzy IMM zapraszają również na The International Kitchen Show – od jakiegoś czasu to kluczowe wydarzenie targowe, co dwa lata skupiające szeroko pojętą branżę kuchenną.

Inne targowe sektory kolońskiej imprezy to Prime (meble do domu: począwszy od krzeseł i stołów, po szafki i łózka), Comfort (meble tapicerowane), Sleep (materace i systemy do spania), Smart (inteligentne, niedrogie, masowe, ale spersonalizowane rozwiązania) i Global Lifestyles (prezentacja globalnego rynku z jego różnorodnymi kategoriami – tu dominuje atrakcyjny stosunek ceny do jakości).

O tym, ze na targach IMM wypada być, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wystarczy przypomnieć, ze w 2018 r. odwiedziło je ponad 125 tys. zwiedzających ze 138 krajów, a swoje propozycje pokazało im ponad 1200 wystawców.

Data publikacji: 3.12.2018
Przeczytaj również

Targi:
O trendach na Home Decor 2020
Strefa trendów Bloggers Zone to od kilku lat hit ekspozycji Targów Wnętrz Home Decor. Nie zabraknie jej oczywiście i podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się w… więcej »
Targi:
EuroShop w oczekiwaniu na kolejne rekordy
Mimo, że 20. edycja organizowanych co trzy lata targów dla handlu detalicznego EuroShop odbędzie się za kilka miesięcy, już teraz organizatorzy targów przewidują… więcej »
Targi:
Homi: udany debiut strefy outdoor
Targi Homi Outdoor, Home & Dehors zakończyły pierwszą edycję z pozytywnymi opiniami. Impreza poświęcona światowi dekoracji wnętrz, mebli ogrodowych oraz akcesoriów do… więcej »