Rośnie sprzedaż detaliczna w Polsce

Jak wynika z badań GUS, w lipcu tego roku sprzedaż detaliczna w cenach stałych była wyższa niż przed rokiem o 7,1%. Wzrost sprzedaży nastąpił także w porównaniu z czerwcem 2018, o 0,2%.

Według GUS najwyższy wzrost zaobserwowano w przedsiębiorstwach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 16,7% wobec wzrostu o 10,0% przed rokiem), w jednostkach zaklasyfikowanych do grupy „pozostałe” (o 12,6%) oraz w firmach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 8,1%).

W przypadku podmiotów z grupy „tekstylia, odzież, obuwie” wzrost także był wyższy niż przeciętny – o 16,3%. Niżej, ale wciąż na dobrej pozycji uklasyfikowały się „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” (wzrost o 11,7%). Spadek sprzedaży zanotowały natomiast przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż detaliczną żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (o 0,6%).

Data publikacji: 23.08.2018
Przeczytaj również

Rynek:
Polska Grupa Porcelanowa połączy potencjał trzech wiodących fabryk porcelany w Polsce.
Ćmielów, Lubiana, Chodzież, trzy polskie fabryki produkujące wyroby porcelanowe, łączą swoje struktury handlowe i marketingowe. W lipcu 2018 roku powstała Polska Grupa… więcej »
Rynek:
Już jest! Nowy katalog IKEA 2019
Nowy katalog IKEA 2019 jest już dostępny w Polsce. W tym roku firma postawiła na różnorodność - zaprasza swoich czytelników do odwiedzin w siedmiu różnych domach: od… więcej »
Rynek:
Castorama notuje wzrost wyników sprzedaży
W drugim kwartale 2018 roku sieć sklepów Castorama w Polsce odnotowała wzrost wyników sprzedaży zarówno ogółem, jak i w ujęciu like-for-like - podaje Grupa Kingfisher,… więcej »