Międzynarodowe święto tekstyliów

fot: Messe Frankfurt / Jochen Günther

W największych na świecie targach tkanin do domu i obiektów użyteczności publicznej Heimtextil 2019 wezmą udział polscy liderzy tej branży. Wystawców z naszego kraju będzie ok. 40. Impreza odbędzie się 8–11 stycznia we Frankfurcie.

Co roku w styczniu w Niemczech spotyka się branża tekstylna, otwierając tym samym kolejny sezon dla wzornictwa i innowacji w tkaninach. Najbliższa edycja targów Heimtextil będzie stanowiła kontynuację wielu inicjatyw z poprzednich lat, ale też niejednego bywalca zaskoczy nowościami w organizacji i akcentami, których wcześniej nie było.

Tę międzynarodową imprezę doceniają polscy branżyści. Wsród wystawców w 2019 r. będzie kilkadziesiąt firm znad Wisły, m.in. Agmamito, Davis Poland, Dekoma, Fargotex, Fibero, Haft, Magam, Margo Textil, Polontex, Ridex, S.I.C., Sanwil czy Toptextil. W poprzedniej edycji Polacy uczestniczyli równie chętnie (35 wystawców).

Ogółem w 2018 r. na Heimtextil zaprezentowało się prawie 3 tys. firm, a ich ekspozycje oglądało 70 tys. gości. Heimtextil 2019 będzie edycją podkreślającą międzynarodową rangę tego branżowego wydarzenia. Katalogi wystawców, przejrzysta i intuicyjna nawigacja w targowej przestrzeni, wielkie nazwiska i liczne start-upy – wszystko to  przyciągnie do Frankfurtu tysiące profesjonalistów – producentów, hurtowników, detalistów, projektantów, dekoratorów, architektów, hotelarzy i restauratorów.

Zamiast znanego targowym gościom Theme Park, tym razem organizatorzy zaproszą zwiedzających do hali 3 na Trend Space 2019/2020. Hasłem przewodnim tej przestrzeni będzie „Torward utopia”. Trendy dadzą wyraz aktualnym wyzwaniom dotyczącym zrównoważonego rozwoju, społeczeństwa, w którym jest szanowana każda osoba i jej otoczenie, oraz indywidualnej odpowiedzialności każdego z nas – opartej na pozytywnym działaniu i optymistycznym nastawieniu. Trendy bedą prezentowane w pięciu odsłonach: Pursue play (rozkoszowanie się), Seek sanctuary (schronienie przed błyskawicznym tempem życia), Off-grid (zniknięcie z wirtualnego świata i podjecie wyzwań w rzeczywistym), Escape reality (ucieczka w cyfrowy wszechświat), Embrace indulgence (nowe podejście do luksusu).

Data publikacji: 7.01.2019
Przeczytaj również

Targi:
XXVII edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO
W dniach 13 – 15 marca 2019 r. odbyła się XXVII edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO oraz XVII edycja Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA. Targi objęte były… więcej »
Targi:
Nowe trendy na targach w Chicago
Niedawno zakończone targi International Home + Housewares Show w Chicago mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Na targach zaprezentowało się aż 2025 wystawców z 43… więcej »
Targi:
14. Interior Design Forum: trendy i nowości
28 lutego w Centrum Praskim Koneser w Warszawie miała miejsce kolejna edycja targów tekstyliów domowych i obiektowych Interior Design Forum. Tegoroczne wydarzenie obfitowało w… więcej »