Trendy we wnętrzach. Modne tekstylia i dodatki w salonie w 2022

Nowy rok przynosi nam zwykle nowe trendy. Zmieniają się nie tylko nasze garderoby, ale także wnętrza. Co będzie modne w 2022? Jakie dodatki powinny pojawić się w trendy aranżacjach? Jak urządzić salon w roku 2022, żeby prezentował się stylowo i modnie? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w artykule eksperckim firmy Eurofirany.

fot. Eurofirany

Naturalnie i eko
Tendencję do sięgania po naturalne tkaniny i meble wykonane z naturalnych materiałów obserwujemy już co najmniej od kilku sezonów. Wydaje się, że teraz przybierze ona jeszcze bardziej na sile. Ogólny zwrot ku ekologii i troski o planetę odzwierciedli się także w domowych aranżacjach. Wnętrza utrzymane w duchu ekologicznym będą stawały się coraz bardziej popularne i modne. Wśród materiałów prym będzie wiódł wytrzymały, elastyczny i ekologiczny bambus. W modnym salonie może pojawić się w formie mebli czy lamp. W eko salonie pięknie zaprezentują się także duże rośliny w plecionych donicach, a także poduszki dekoracyjne i zasłony zdobione roślinnymi motywami.

fot. Eurofirany

Zieleń kontra fiolet
W modnej palecie barw prym będzie wiodła prawdopodobnie nadal zieleń. I to w różnych tonacjach i odcieniach. Z powodzeniem można wykorzystać ją zatem na ścianach w modnym salonie. Zieleń z pewnością nie prędko odda palmę pierwszeństwa, jednak w 2022 będzie miała naprawdę silnego konkurenta. Do modnych salonów wkroczy bowiem fiolet. Odważnym rozwiązaniem mogą być zasłony w kolorze mocnego, ciemnego fioletu. Fiolet i zieleń można zręcznie ze sobą połączyć – np. za sprawą poduszek dekoracyjnych w obu barwach. W modnej palecie barw w salonie można też wykorzystać kolor roku ogłoszony przez Instytut Pantone – Very Peri.

fot. Eurofirany

Wnętrza retro kontra nowoczesność
W modnym salonie w 2022 r. można odbyć też podróż w czasie. Wśród najnowszych trendów pojawił się bowiem powrót do lat 80. Aranżacje w stylu retro w nadchodzących sezonach mogą silniej dość do głosu. Mieszanka Art Deco, Pop Artu i futuryzmu oraz wykorzystanie podstawowych kolorów może być kluczem do stworzenia modnego wystroju w salonu w stylu retro.

fot. Eurofirany

Z drugiej strony na targach w Mediolanie znalazło się nie tylko coś dla nostalgicznie wspominających minione dekady, ale także dla tych, którzy stawiają na nowoczesność i zdobycze technologii. W dekorowaniu wnętrz wykorzystywać będziemy bowiem druk 3D. To ciekawy trend, któremu warto przyglądać się w najbliższych sezonach.

Jowita Łabys, dekoratorka firmy Eurofirany

Więcej inspiracji: Blog Eurofiran o wystroju, aranżacjach i projektowaniu wnętrz (eurofirany.com.pl)

Data publikacji: 27.01.2022
Przeczytaj również

Trendy:
Styl soft loft w aranżacji wnętrz. Subtelniejsze oblicze industrialnego trendu
Wnętrza w stylu loftowym, to przestrzeń funkcjonalna i minimalistyczna. Tutaj króluje cegła, beton lub kamień, ściany zazwyczaj utrzymane są w kolorach bieli, czerni lub… więcej »
Trendy:
Czym jest biophilic design? Jak stworzyć biofiliczne wnętrza
Biophilic design, czyli projektowanie zgodne z naturą, to odpowiedź na pragnienie odnalezienia równowagi między nowoczesnością a naturą. To więcej niż tylko trend — to… więcej »
Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!
Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla przedsiębiorstw, które chcą… więcej »