Tekstylia domowe oczyszczające powietrze

ROYAL L98/1

Firma Eurofirany wprowadziła do oferty fotokatalityczne tkaniny oczyszczające powietrze – Pure Air©. Te nowoczesne tekstylia domowe nie tylko usuwają szkodliwe substancje z wnętrza mieszkalnego, ale redukują również nieprzyjemne zapachy i hamują rozwój mikroorganizmów.

Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz bardziej przybliżają nas do natury. Wnętrza w stylu eko czy biophilic design są modne, komfortowe, a panująca w nich harmonia ma wpływać korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Projektanci tkanin przenieśli wnętrza na jeszcze wyższy poziom tworząc tkaniny, które oczyszczają powietrze.

Tkaniny Pure Air©  – sposób, by odetchnąć z ulgą
Powietrze, którym oddychamy na co dzień, w domu, pracy, na ulicy, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nie od dziś wiadomo, że zanieczyszczenia i unoszące się w powietrzu pyły mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Dotychczas poprawić jakość powietrza we wnętrzach udawało się nam jedynie za sprawą zaawansowanych oczyszczaczy powietrza. Teraz mogą nam pomóc także domowe tekstylia. Tkaniny fotokatalityczne z kolekcji Pure Air©, redukują aż do 90% zanieczyszczeń we wnętrzach, chroniąc przed szkodliwymi substancjami. Materiał fotokatalityczny odpowiada za degradację formaldehydu obecnego m.in. w meblach czy panelach podłogowych. Wpływa również na degradację tlenku azotu, wszelkich zanieczyszczeń organicznych, a przy tym hamuje rozwój mikroorganizmów i redukuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu. Jak to możliwe?  Wszystko za sprawą naturalnej technologii opartej na fotosyntezie roślinnej.

ROYAL L98/2

Tkaniny Pure Air© – wzór z natury   
Technologia, która odpowiada za fotokatalityczne działanie tekstylów Pure Air©, naśladuje działanie liści roślin. Nie pierwszy raz obserwacja przyrody staje się inspiracją do tworzenia nowych technologii. Fotokatalityczny proces oparty jest na prawach natury. Tkaniny, podobnie jak rośliny, oczyszczają powietrze, przetwarzając zapachy i zanieczyszczenia w wodę i dwutlenek węgla. Te składniki rozpadu, tak jak w przyrodzie, w czasie zachodzenia procesu, ulatniają się w powietrzu. Niezwykłe jest także to, że właściwości tych tekstyliów uaktywnia powietrze i światło dzienne, czyli czynniki, na które na co dzień nie zwracamy zwykle  szczególnej uwagi. Proces ten nie wymaga żadnych substancji pochłaniających ani nanotechnologii.

ROYAL L98/3

Tkaniny Pure Air© – niemiecka technologia
Unikatowe właściwości tekstyliów Pure Air© to zasługa opatentowanej niemieckiej technologii, której działanie zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Najważniejsze jest jednak to, że tkanina zachowuje swoje właściwości dożywotnio, zarówno podczas codziennego użytkowania jak i po praniu. Niezwykłe działanie tekstyliów Pure Air© potwierdzają nie tylko badania, ale również klienci. Użytkownicy doceniają je przede wszystkim za to, że w ich wnętrzach powietrze stało się wyczuwalnie świeższe i wolne od niechcianych zapachów. Tkaniny Pure Air© to więc doskonałe rozwiązanie nie tylko do pomieszczeń prywatnych, ale także do przestrzeni biurowych, szkolnych i komercyjnych – hoteli, restauracji, miejsc opieki zdrowotnej i stref relaksu. Materiały te występują w wersji białej i écru. Różnorodność w strukturze i gramaturze pozwala na uszycie z nich nie tylko firan, ale także rolet rzymskich, paneli dekoracyjnych czy ozdobnych zasłon przepuszczających światło.

Kolekcja tkanin Pure Air© jest dostępna w salonach stacjonarnych marki Eurofirany, a także w sklepie internetowym: https://www.eurofirany.com.pl/

ROYAL L98/2

 

 

Data publikacji: 25.02.2021
Przeczytaj również

Nowości:
Dyson: nowy robot sprzątający jeszcze bardziej inteligentny
Dyson wprowadza na rynek robota sprzątającego – wyposażonego w system wizyjny 360° i sześciokrotnie większą moc ssania[1] niż jakikolwiek inne urządzenie z tej… więcej »
Nowości:
Tchnij nowe życie w wystrój wnętrz z Kornit Digital. Poznaj druk na żądanie
Praca zdalna zachęciła ludzi na całym świecie do zainteresowania się ich potrzebami związanymi z wystrojem wnętrz, a także do robienia większości zakupów online.… więcej »
Nowości:
Salon w stylu Modern Organic. Nowa kolekcja mebli wypoczynkowych Bolzano marki BoConcept
Natura koi i uspakaja. Jej dobroczynnego wpływu na nasze codzienne życie nie sposób przecenić. Dlatego tak ważne jest tworzenie spokojnych przestrzeni mieszkalnych, w… więcej »