Wystawa „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”

Projekt Sonda – Wojciech Błaszczyk

Od 26 lutego do 28 marca 2021 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie można oglądać zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020 oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12. edycji konkursu.          

„Pragniemy pokazać młode pokolenie polskiego dizajnu takie, jakie ono jest – przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania. Chcemy aby wystawa pokazała drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich kariery” – deklarują organizatorzy wystawy.

Dwunastu tegorocznych finalistów oraz wybrani laureaci i finaliści z lat poprzednich pokazują swój dorobek projektowy, chwalą się współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award  czy Dobry Wzór IWP.

Na wystawie prezentowane są  najważniejsze projekty wdrożone do produkcji (meble, ceramika, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.), ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Tegoroczna laureatka Oliwia Otręba zdobyła stypendium im. Wandy Telakowskiej za projekt elastycznej nakładki na protezę nogi „Voronoi”. Nagrodę specjalną, przyznaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA, zdobył Wojciech Błaszczyk za projekt głośnika „Sonda”.

Wystawa zostanie zrealizowana również w formie wirtualnej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

ul. Świętojerska 5/7

26 II – 28 III  2021
sala Designerów

Godziny otwarcia wystawy:

Wtorek – niedziela 10:00 – 19:00
 

Data publikacji: 26.02.2021
Przeczytaj również

Aktualności:
Cross-Border E-commerce: Rozwiń e-sprzedaż na rynkach zagranicznych. Ostatnie dni na bezpłatne zgłoszenia!
Już 16 maja firmy zainteresowane rozwojem e-sprzedaży na rynkach zagranicznych będą mogły skorzystać z bezpłatnych wykładów i porad ekspertów podczas konferencji… więcej »
Aktualności:
Udany debiut Home & Garden Congress.
Branża Dom i Ogród stawia na rozwój e-commerce
13 marca 2024 w hotelu Sound Garden w Warszawie przedstawiciele firm z branży Dom i Ogród oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i usług z zakresu e-commerce spotkali się na 1.… więcej »
Aktualności:
Poznaj program Home & Garden Congress i zdobądź bezpłatną wejściówkę!
Już 13 marca będzie można dowiedzieć się, jak zwiększyć sprzedaż internetową artykułów z branży dom i ogród w kraju i za granicą. Na całodniowym wydarzeniu Home… więcej »