Wystawa „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”

Projekt Sonda – Wojciech Błaszczyk

Od 26 lutego do 28 marca 2021 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie można oglądać zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020 oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12. edycji konkursu.          

“Pragniemy pokazać młode pokolenie polskiego dizajnu takie, jakie ono jest – przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania. Chcemy aby wystawa pokazała drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich kariery” – deklarują organizatorzy wystawy.

Dwunastu tegorocznych finalistów oraz wybrani laureaci i finaliści z lat poprzednich pokazują swój dorobek projektowy, chwalą się współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award  czy Dobry Wzór IWP.

Na wystawie prezentowane są  najważniejsze projekty wdrożone do produkcji (meble, ceramika, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.), ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Tegoroczna laureatka Oliwia Otręba zdobyła stypendium im. Wandy Telakowskiej za projekt elastycznej nakładki na protezę nogi „Voronoi”. Nagrodę specjalną, przyznaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA, zdobył Wojciech Błaszczyk za projekt głośnika „Sonda”.

Wystawa zostanie zrealizowana również w formie wirtualnej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

ul. Świętojerska 5/7

26 II – 28 III  2021
sala Designerów

Godziny otwarcia wystawy:

Wtorek – niedziela 10:00 – 19:00
 

Data publikacji: 26.02.2021
Przeczytaj również

Aktualności:
Od rynków międzynarodowych po design. Ostatni moment na zapisy na Kongres Meblarski!
Jeszcze tylko do 8 września można nadsyłać zgłoszenia do udziału w VIII Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbędzie… więcej »
Aktualności:
Dołącz do spotkania kobiet biznesu wnętrzarskiego! Zgłoszenia do 8.09!
Już 14 września w Poznaniu kobiety biznesu związane z branżą meblarską i wnętrzarską wezmą udział w spotkaniu pt. „Jak odnosić sukcesy w świecie nowych wyzwań”. … więcej »
Aktualności:
HoReCa: Produkty pochodzenia roślinnego podbijają menu Polaków
W ostatnich trzech latach sprzedaż produktów roślinnych w Polsce wzrosła o 46,9% , a tylko w ubiegłym roku sięgnęła po nie już niemal 1/3 gospodarstw domowych.… więcej »