Wystawa „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”

Projekt Sonda – Wojciech Błaszczyk

Od 26 lutego do 28 marca 2021 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie można oglądać zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020 oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12. edycji konkursu.          

“Pragniemy pokazać młode pokolenie polskiego dizajnu takie, jakie ono jest – przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania. Chcemy aby wystawa pokazała drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich kariery” – deklarują organizatorzy wystawy.

Dwunastu tegorocznych finalistów oraz wybrani laureaci i finaliści z lat poprzednich pokazują swój dorobek projektowy, chwalą się współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award  czy Dobry Wzór IWP.

Na wystawie prezentowane są  najważniejsze projekty wdrożone do produkcji (meble, ceramika, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.), ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Tegoroczna laureatka Oliwia Otręba zdobyła stypendium im. Wandy Telakowskiej za projekt elastycznej nakładki na protezę nogi „Voronoi”. Nagrodę specjalną, przyznaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA, zdobył Wojciech Błaszczyk za projekt głośnika „Sonda”.

Wystawa zostanie zrealizowana również w formie wirtualnej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

ul. Świętojerska 5/7

26 II – 28 III  2021
sala Designerów

Godziny otwarcia wystawy:

Wtorek – niedziela 10:00 – 19:00
 

Data publikacji: 26.02.2021
Przeczytaj również

Aktualności:
Kuchnia sercem domu: jak ją zaprojektować? Bezpłatny webinar OKK! design
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To w niej spędzamy czas przygotowując posiłki, ale również celebrując wspólne chwile z najbliższymi. Warto,… więcej »
Aktualności:
Po majówce ruszają sklepy meblowe, budowlane i centra handlowe
Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że 4 maja br. rozpoczyna drugi etap odmrażania polskiej gospodarki. Otwierają się centra handlowe oraz sklepy  budowlane i meblarskie.… więcej »
Aktualności:
Leroy Merlin przejmuje kolejne lokalizacje po Tesco
Leroy Merlin Polska zakupiła właśnie nieruchomość przy ul. Połczyńskiej w Warszawie, gdzie wcześniej mieścił się supermarket Tesco. Jest to już 5 sklep Tesco przejęty… więcej »