Pod Warszawą powstaje ekologiczne osiedle domków

Najnowsza inwestycja PROFBUD, pierwszy etap miasteczka domów o zabudowie bliźniaczej i segmentowej GAIA PARK, udowadnia, że współczesne budownictwo może być realizowane w sposób mądry i odpowiedzialny, z naciskiem na maksymalne wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Ponad 20 hektarów działki, na której powstanie, oparto na filarach zrównoważonego rozwoju: energii, wodzie, powietrzu oraz dążeniu do dobrostanu i integracji lokalnej społeczności. Dnia 2 grudnia przedstawiciele mediów, interesariusze i partnerzy PROFBUD spotkali się na terenie inwestycji, poznając koncepcję projektu, zlokalizowanego w Konstancinie-Jeziornie.

Specjalizujący się w kameralnej zabudowie wielorodzinnej, a także inwestycjach z segmentu premium PROFBUD nie zwalnia tempa planując kolejną spektakularną inwestycję, tym razem w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Polsce. Dnia 2 grudnia 2022 r. zaproszeni do Konstancina goście byli świadkami nowego rozdziału w historii dewelopera. Swymi spostrzeżeniami na temat znaczenia domu i relacji zachodzących pomiędzy zdrowiem, naturą i tworzeniem społeczności, podzielił się Paweł Malinowski – Prezes PROFBUD, autorzy projektu biura sprzedaży GAIA PARK – architekci z Q2 STUDIO oraz pracownia OPA Architekci, odpowiadająca za architekturę osiedla. O tym, dlaczego warto żyć naturalnie i z troską o środowisko, opowiedziała zebranym ekoedukatorka Dominika Lenkowska-Piechocka. Spotkanie poprowadziły Ewa Trzcionka oraz Anna Dec, a o muzyczny klimat zadbali Julia Pietrucha oraz Grzech Piotrowski.

Data publikacji: 8.12.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
Jak zaprojektować kuchnię idealną i uniknąć najczęstszych błędów? Bezpłatny webinar OKK! design
 Funkcjonalna kuchnia daje na co dzień swobodę i przyjemność z jej użytkowania. Sprawia, że wszystkie czynności wykonuje się łatwiej, szybciej i prościej. Aranżując… więcej »
Aktualności:
Nowy raport na temat eksportu polskich mebli już dostępny
Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli rozpoczęła dystrybucję raportu „Prognoza eksportu mebli 2023”, przygotowanego przez B+R Studio. Pandemia, wojna za… więcej »
Aktualności:
Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli dołączyła do apelu w sprawie rynku mieszkaniowego
Organizacje reprezentujące branże powiązane z sektorem nieruchomości postulują o wprowadzenie rozwiązań, które zahamowałyby kryzys w sektorze mieszkaniowym. Wspólne… więcej »