Jak zarządzać sobą i innymi, aby poprawić efektywność oraz zyskać więcej czasu dla siebie – bezpłatne wykłady

Zapraszamy w dniach 14-15 maja na cykl interesujących wykładów podczas Konferencji Branży Meblarskiej i Komponentów Meblowych, która towarzyszy targom Furnitech w Ptak Warsaw Expo.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego i Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Wykłady poprowadzi: Jerzy Osika, ekspert branży wyposażenia wnętrz, zarządzania, umiejętności osobistych i sprzedaży. Więcej o wykładowcy: www.jerzyosika.com

Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.

Program wykładów: poniżej oraz na stronie https://furnitechexpo.pl/wydarzenia/ . Zapraszamy serdecznie

14.05.2024 Zarządzanie sobą, podnoszenie umiejętności osobistych i własnej efektywności

10:00 – 10:45 Twój sukces będzie taki jak Ty. Jak osiągniesz więcej dzięki silnej marce osobistej? 

Od kogo w największym stopniu zależy nasz sukces? W 80 proc. od nas samych. Doświadczenie i zasada wzajemności uczą, że w życiu z reguły to dostajemy, co wcześniej dajemy. Im my jesteśmy lepsi tym większą mamy szansę, by nasz los był lepszy. Jesteś marką – dla siebie i dla innych, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jak możesz stać się lepszą marką niż jesteś i dzięki temu odnosić większe sukcesy? O tym porozmawiamy podczas tego spotkania.

11:00 – 11:45 Jak zwiększysz swoją efektywność lepiej zarządzając sobą w czasie?

Jaki z naszych zasobów zyskuje najbardziej na znaczeniu? O ile zdrowie możemy podrepeować, pieniądze odpracować, relacje odbudować, to minionego czasu nikt nam nie zwróci. Już Benjamin Franklin spostrzegł, że „czas to materiał, z którego zrobione jest życie”, więc jeśli ma być ono spełnione, to warto się zastanowić, na co poświęcamy czas i jak nim gospodarujemy. Dobre zarządzanie sobą w czasie to domena ludzi sukcesu. Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, przyznał się, że pytanie, które zadaje sobie niemalże codziennie, to „czy robię właśnie najważniejszą rzecz, jaką mógłbym robić”. A, że mamy wrażenie, iż z czasem, mamy tego czasu coraz mniej, to powinniśmy zarówno ustalać priorytety, jak też identyfikować „złodziei” naszego czasu. Wszak już Seneka zauważył, że „z czasu albo nas się ograbia, albo się go od nas wyłudza, a to, co nam zostaje znika niepostrzeżenie”. Znajdź czas na ten wykład, by mieć więcej czasu dla siebie i innych.

12:00 – 12:45 Jak zmotywujesz samego siebie, by bardziej chciało Ci się chcieć?

Już Henry Ford zauważył, że „jeśli myślisz, że ci się uda, lub myślisz, że Ci się nie uda, to w obydwóch przypadkach masz rację”. Około 80 proc. naszych problemów nigdy się nie wydarzyło. Istnieją one tylko w naszych głowach. Jak zaprogramujesz się pozytywnie? Co pomoże Ci bardziej uwierzyć w siebie, okiełznać strach przed tym, co nowe i wyjść ze strefy komfortu, hamującej swój rozwój? Jak zastąpisz zmartwienia pozytywnym działaniem? Czy wyobrażenie sobie siebie w roli zwycięzcy pomoże Ci się nim stać? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania i chcesz lepiej motywować siebie, to wykład ten jest dla Ciebie.

13:30 – 14:15 Góry i doliny, czyli jak lepiej poradzisz sobie w dobrych oraz w złych czasach.

Droga każdego z nas, jak też każdej z firm, przypomina wędrówkę po górach i dolinach. Podczas wykładu dowiesz się, jak szybciej opuścisz dolinę, co pomoże Ci wspiąć się na szczyt, jak optymalnie wykorzystasz okres na szczycie i co sprawi, że będziesz miał więcej szczytów niż dolin. W czasie coraz częstszych zmian, czasem trudnych i nieoczekiwanych, ważniejsze od nich samych jest to, jak na nie reagujesz. Nasze spotkanie pomoże Tobie i Twoim bliskim (prywatnie i zawodowo) łatwiej poradzić sobie indywidualnie i wspólnie z najtrudniejszymi wyzwaniami, jak też lepiej przygotować się do kolejnych wyzwań.

14:30 – 15:15 Siła słowa w biznesie i życiu osobistym, czyli jak mówić, by zyskać sobie tych, na których Ci zależy.

Tak dobrze żyjemy, jak dobrze się komunikujemy. „Jeśli myśli potrafią wpływać na słowa, to i słowa potrafią wpływać na myśli” zauważył George Orwell. To, jak mówimy i jakich używamy słów i sformułowań, wpływa zarówno na postawy innych w stosunku do nas, jak też na nasz osobisty rozwój. Co i jak mówić, by zyskać oczekiwany efekt? Z jakich „zakazanych” słów zrezygnować i jakimi je zastąpić? Dowiedz się, jak lepiej możesz wykorzystać siłę słowa, by lepszym uczynić życie Twoje i innych oraz by odnosić większe sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

15.05.2024 Skuteczne zarządzanie zespołem. Jakość zarządzania a konkurencyjność firmy

13:00 – 13:45 Pracownik – klientem. Jak zyskasz najlepszych pracowników?

Jakość menedżera można poznać po jakości pracowników, których zatrudnia. Dlaczego najlepsi pracownicy pracują dla najlepszych menedżerów? Między innymi dlatego, że najbardziej efektywni menedżerowie pozyskują pracowników tak, jak klientów i dbają o nich, by zyskać ich lojalność. Wszak tylko lojalni pracownicy mogą pozyskać lojalnych klientów. Co ułatwi Ci określić kogo szukasz? Gdzie ich znajdziesz i jak do nich dotrzesz? W jaki sposób zweryfikujesz ich kompetencje? Jak wprowadzisz ich do pracy? Co zrobisz, by najlepsi chcieli pracować właśnie dla Ciebie? Ten wykład pomoże Ci w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

14:00 – 14:45 Jak zwiększysz motywację Twojego zespołu i każdego z pracowników, by chętniej odnosili coraz większe sukcesy?

W jaki sposób rozpoznasz stan motywacji Twojego zespołu? Jakie czynniki w największym stopniu wpływają na motywację, a jakie na demotywację Twoich pracowników? Jakich błędów powinieneś unikać, by nie zdemotywować członków Twojego zespołu? Dowiedz się, z jakich sprawdzonych metod i systemów motywacyjnych możesz skorzystać, by Twoi pracownicy chętniej robili to, co wpływa na Wasz sukces.

15:00 – 15:45 Sprawne zarządzanie przez skuteczne delegowanie

Jakie korzyści da Ci skuteczne delegowanie? Jak rozprawisz się z wymówkami, które przeszkadzają Ci w delegowaniu zadań? Co powinieneś delegować, a co zrobić samemu? Jak unikniesz pracy za innych? Jakie delegowanie i egzekwowanie realizacji zadań sprawdzi się najlepiej? Jak w asertywny sposób udzielisz informacji zwrotnej? W jaki sposób dopasujesz styl zarządzania i delegowania do różnych pracowników? Jeśli chcesz zwiększyć efektywność Twojego zespołu, to już dziś zaznacz ten wykład w Twoim kalendarzu.

Data publikacji: 9.05.2024
Przeczytaj również

Aktualności:
Cross-Border E-commerce: Rozwiń e-sprzedaż na rynkach zagranicznych. Ostatnie dni na bezpłatne zgłoszenia!
Już 16 maja firmy zainteresowane rozwojem e-sprzedaży na rynkach zagranicznych będą mogły skorzystać z bezpłatnych wykładów i porad ekspertów podczas konferencji… więcej »
Handel:
Jak wybrać platformę dla sklepu internetowego w ekspansji zagranicznej?
Wybór odpowiedniej platformy dla sklepu internetowego podczas ekspansji zagranicznej ma znaczący wpływa na efektywność sprzedaży, obsługę klienta oraz ogólną strategię… więcej »
Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!
Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla przedsiębiorstw, które chcą… więcej »