Warto przeczytać: Sycylia na talerzu

“Wegetariańska Sycylia”, autorstwa Francesci Maugeri Holmströms, to książka dla wszystkich, którzy kochają autentyczną włoską kuchnię.

Wegetariańskie dania z pasją, pełne smaków i aromatów Sycylii. Francesca Maugeri Holmström zdradza najwyborniejsze przepisy i przywołuje kulinarne wspomnienia z czasów dzieciństwa. Dzieli się z czytelnikami historią miłosną, która łączy kuchnię i mieszkańców tej najpiękniejszej włoskiej wyspy.

Nieskończenie zachwycająca i przyjazna, pełna jest ludzi żyjących nieśpiesznie – koneserów prostego życia, z dumą wychwalających powolny codzienny rytm. Kilka tradycyjnych sycylijskich składników
– takich jak mąka, cytrusy, pomidory, karczochy, bakłażany, fenkuły, cukinie, szparagi czy orzechy
– tworzy lokalną kuchnię. Bezpretensjonalną, smaczną, zdominowaną przez warzywa, przede wszystkim jednak naznaczoną rozkoszną nutą hedonizmu. Gnocchi z pistacjami, nadziewane karczochy, linguine z pesto orzechowo-cytrynowym, bruschetta z dzikimi szparagami, tarta czekoladowa z chili? Buon appetito!

Francesca Maugeri Holmström pochodzi z oryginalnej sycylijskiej rodziny lodziarzy z okolic Katanii. Jest również wyszkoloną lodziarką. W wieku 48 lat przeprowadziła się  z synem do Szwecji i razem otworzyli lodziarnię Dolce Sicilia w Malmö, gdzie produkowane są ekologiczne lody według starej sycylijskiej tradycji. Francesca prowadzi również lekcje gotowania wegetariańskiego i jest znana z tworzenia różnorodnych dań wegetariańskich i wegańskich z wielką pasją. „Dla mnie gotowanie to magia. Rodzaj magii, która łączy w sobie serce, piękno, smak i przyjemność. Uwielbiam tworzyć wegetariańskie wersje tradycyjnych przepisów mojej włoskiej rodziny, używając najprostszych składników.”

Wydawnictwo Buchmann

Data publikacji: 8.10.2023
Przeczytaj również

Aktualności:
IKEA Industry Poland dołącza do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli
Polskie przedstawicielstwo IKEA Industry, jednego z wiodących producentów mebli na świecie, zostało we wrześniu członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów… więcej »
Aktualności:
Festiwal Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem
Listopad w Krakowie mija pod znakiem Dizajnu! Wielkimi krokami zbliża się dziesiąta edycja festiwalu Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem, a wraz z nią stolica… więcej »
Aktualności:
Od rynków międzynarodowych po design. Ostatni moment na zapisy na Kongres Meblarski!
Jeszcze tylko do 8 września można nadsyłać zgłoszenia do udziału w VIII Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbędzie… więcej »