Warto przeczytać: Sycylia na talerzu

„Wegetariańska Sycylia”, autorstwa Francesci Maugeri Holmströms, to książka dla wszystkich, którzy kochają autentyczną włoską kuchnię.

Wegetariańskie dania z pasją, pełne smaków i aromatów Sycylii. Francesca Maugeri Holmström zdradza najwyborniejsze przepisy i przywołuje kulinarne wspomnienia z czasów dzieciństwa. Dzieli się z czytelnikami historią miłosną, która łączy kuchnię i mieszkańców tej najpiękniejszej włoskiej wyspy.

Nieskończenie zachwycająca i przyjazna, pełna jest ludzi żyjących nieśpiesznie – koneserów prostego życia, z dumą wychwalających powolny codzienny rytm. Kilka tradycyjnych sycylijskich składników
– takich jak mąka, cytrusy, pomidory, karczochy, bakłażany, fenkuły, cukinie, szparagi czy orzechy
– tworzy lokalną kuchnię. Bezpretensjonalną, smaczną, zdominowaną przez warzywa, przede wszystkim jednak naznaczoną rozkoszną nutą hedonizmu. Gnocchi z pistacjami, nadziewane karczochy, linguine z pesto orzechowo-cytrynowym, bruschetta z dzikimi szparagami, tarta czekoladowa z chili? Buon appetito!

Francesca Maugeri Holmström pochodzi z oryginalnej sycylijskiej rodziny lodziarzy z okolic Katanii. Jest również wyszkoloną lodziarką. W wieku 48 lat przeprowadziła się  z synem do Szwecji i razem otworzyli lodziarnię Dolce Sicilia w Malmö, gdzie produkowane są ekologiczne lody według starej sycylijskiej tradycji. Francesca prowadzi również lekcje gotowania wegetariańskiego i jest znana z tworzenia różnorodnych dań wegetariańskich i wegańskich z wielką pasją. „Dla mnie gotowanie to magia. Rodzaj magii, która łączy w sobie serce, piękno, smak i przyjemność. Uwielbiam tworzyć wegetariańskie wersje tradycyjnych przepisów mojej włoskiej rodziny, używając najprostszych składników.”

Wydawnictwo Buchmann

Data publikacji: 8.10.2023
Przeczytaj również

Aktualności:
Cross-Border E-commerce: Rozwiń e-sprzedaż na rynkach zagranicznych. Ostatnie dni na bezpłatne zgłoszenia!
Już 16 maja firmy zainteresowane rozwojem e-sprzedaży na rynkach zagranicznych będą mogły skorzystać z bezpłatnych wykładów i porad ekspertów podczas konferencji… więcej »
Aktualności:
Udany debiut Home & Garden Congress.
Branża Dom i Ogród stawia na rozwój e-commerce
13 marca 2024 w hotelu Sound Garden w Warszawie przedstawiciele firm z branży Dom i Ogród oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i usług z zakresu e-commerce spotkali się na 1.… więcej »
Aktualności:
Poznaj program Home & Garden Congress i zdobądź bezpłatną wejściówkę!
Już 13 marca będzie można dowiedzieć się, jak zwiększyć sprzedaż internetową artykułów z branży dom i ogród w kraju i za granicą. Na całodniowym wydarzeniu Home… więcej »