Koniec ery żarówek halogenowych

Już od 1. września w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Zgodnie z zaleceniami instytucji Unii Europejskiej proces stopniowego wycofywania ze sprzedaży żarówek halogenowych rozpoczął się w całej wspólnocie UE. Żarówki halogenowe charakteryzuje mała wydajność i duże zużycie energii. W porównaniu z oświetleniem LED zużywają one aż pięć razy więcej energii i emitują znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na środowisko. Zakaz UE jest częścią wywiązania się ze zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 i zmniejszenia śladu węglowego.

Żarówki halogenowe w kształcie tradycyjnej żarówki oraz świeczki nie będą mogły być dalej produkowane lub importowane w celu sprzedaży na terenie UE. Natomiast wszelkie pozostałe zapasy magazynowe mogą nadal być sprzedawane po tym terminie, aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Data publikacji: 30.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Trendy w sprzedaży internetowej w branży meblowej
26 lutego 2026, podczas targów Meble Polska w Poznaniu, odbyło się seminarium poświęcone przyszłości handlu internetowego w branży meblarskiej. Wykład otwierający… więcej »
Aktualności:
Home&Garden Congress 2026. Ostatnie dni na bezpłatną rejestrację!
Już 24 marca 2026 roku w Sound Garden Hotel w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Home&Garden Congress – wydarzenia w całości poświęconego sprzedaży… więcej »
Aktualności:
Rezydencja na warszawskim Ursynowie najlepszym wnętrzem w kraju! Sprawdź dlaczego
Projekt Inter-Arch Architects autorstwa Agnieszki Buczkowskiej-Korlińskiej został uznany za najlepsze wnętrze rezydencji prywatnej w Polsce (Best Residential Interior Private… więcej »