Design zasługuje na Refleksje

ŁDF 2017, fot. Adam Kozłowski

Refleksje to tytuł tegorocznej 12. edycji Łódź Design Festival, który odbędzie się w nowym, wiosennym terminie od 19 do 27 maja. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Jaime Hayon – hiszpański projektant uznany przez Time za jednego z najważniejszych kreatorów współczesności.

Wydarzenie zwraca się ku swoim korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Refleksje dotyczyć będą trzech obszarów tematycznych: relacji człowiek – technologia i temu zagadnieniu poświęcona będzie wystawa główna „Nothing but flowers”, przygotowana przez Łódź Design Festival (kurator Agata Połeć). Drugim poruszanym tematem będzie wartość współczesnego rzemiosła i pracy ludzkich rąk. Trzecim, wyzwania i kierunki współczesnej architektury w ramach Archibloku prowadzonym przez Filipa Springera. W programie Festiwalu polskie i międzynarodowe wystawy min. „The Glass Room”, instalacja artystyczna Nicka Verstanda, wystawa „Kółko/Kropka/ Kreska”, której kuratorem jest Magda Gazur, wystawy finalistów konkursów must have – najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku i make me! – koncepcje młodych projektantów, dyskusje, warsztaty, Edukreacja, czyli program edukacyjno-rozwojowy dla dzieci, premiery. Wydarzenie stawia też na większą obecność w przestrzeni publicznej Łodzi – zobaczymy m.in.: instalacje Pawła Grobelnego.

Łódź Design Festival to – wg analiz (badanie:„Diagnoza stanu designu” przeprowadzone na zlecenie PARP w 2015 r. i „Zaprojektowane w Polsce. Analiza potencjału ekonomicznego polskiego rynku wzornictwa” zrealizowane przez Biuro Badań Społecznych Question Mark w 2017 r.) – najbardziej prestiżowe i najczęściej odwiedzane wydarzenie związane ze wzornictwem w Polsce. Obecnie to także najważniejsza impreza dotycząca projektowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

Łódź Design Festival powstał w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Jest miejscem spotkań i poszukiwania inspiracji. Prezentuje innowacje i projekty mające istotny wpływ na nasze otoczenie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 400 000 osób z całego świata. Festiwal realizowany jest dzięki wieloletniemu wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz Mecenasa Festiwalu – Ceramiki Paradyż (www.lodzdesign.com).

Data publikacji: 21.03.2018
Przeczytaj również

Handel:
Jak wybrać platformę dla sklepu internetowego w ekspansji zagranicznej?
Wybór odpowiedniej platformy dla sklepu internetowego podczas ekspansji zagranicznej ma znaczący wpływa na efektywność sprzedaży, obsługę klienta oraz ogólną strategię… więcej »
Aktualności:
Cross-Border E-commerce: Nowe możliwości dla polskich firm na rynkach zagranicznych
16 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie konferencja Cross-Border E-commerce. Wydarzenie jest skierowane do przedsiębiorstw, które chcą rozwijać swoją obecność na… więcej »
Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!
Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla przedsiębiorstw, które chcą… więcej »