Gocken & Lisbet Jobs

Każdy wzór, jaki weźmiemy z dobrze zachowanej, bogatej kolekcji sióstr Jobs, to ponadczasowa klasyka. Od tkanin odzieżowych, szalów i obrusów po tkaniny tapicerskie.

Siostry swoją karierę rozpoczęły w garncarstwie w latach trzydziestych, jednak kiedy podczas II wojny światowej materiały do produkcji ceramiki stały się trudno dostępne, Astrid Sampe, menedżerka Nordic Company, zasugerowała im, aby przeniosły swoje kwiatowe motywy na tkaniny. Kolorowe, ręcznie drukowane tkaniny wykonane przez siostry Jobs doskonale uzupełniały jednolite i funkcjonalne materiały, które stały się znakiem firmowym okresu powojennego.

RABARBER

Gocken Jobs stworzyła wiele znanych wzorów roślinnych. Ten wspaniały, soczysty wzór z rabarbarem, fiołkiem i tojadem jest jednym z jej najbardziej uwielbianych motywów.

TROLLSLÄNDA

Ten wzór stworzony przez Gocken Jobs został po raz pierwszy zaprojektowany dla firmy NK (Nordic Company) i pojawił się na ich wielkiej wystawie w 1945 roku. Tapeta jest drukowana na najstarszej drukarce powierzchniowej. Każdy cal tej tapety jest unikalnym dziełem sztuki.

KÖKSVÄXTER

Niesamowity, kwitnący wzór w charakterystycznym stylu Lisbet. Wzór został wykonany w 1950 roku, a świeże, zielone rośliny zachowują w pokoju uczucie lata przez cały rok.

AURORA

Ten najwybitniejszy wzór roślinny Lisbet Jobs jest okazały i elegancki, z pięknym pasternakiem w centrum, niczym królem łąkowych kwiatów. Kąty na rysunku podpowiadają, że są to lata pięćdziesiąte. Aurora została zaprojektowana w roku 1956.

Data publikacji: 9.06.2017
Przeczytaj również

Trendy:
Powrót do Havany - trend na wiosnę-lato 2017
Old Havana przenosi nas na Kubę, czerpiąc z jej bogatej tradycji i estetyki. Styl art deco spotyka się tu z wpływami karaibskimi, a w nowoczesnym designie odnajdujemy urok… więcej »
Trendy:
Trendy wielkanocne 2017: Ogród Towarzyski
Według agencji trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku, jednym z dominujących trendów w wyposażeniu wnętrz na Wielkanoc tego roku będzie "Ogród Towarzyski". Trend ten… więcej »
Trendy:
Trendy jesień- zima 2016/17 - INTERSTELLAR
Badania kosmosu, zagłębianie się w nieznane znajduje odzwierciedlenie w naszych domach. Namiastkę międzygalaktycznych podróży dają nam rozwiązania hi-tech, kosmiczny… więcej »