Gocken & Lisbet Jobs

Każdy wzór, jaki weźmiemy z dobrze zachowanej, bogatej kolekcji sióstr Jobs, to ponadczasowa klasyka. Od tkanin odzieżowych, szalów i obrusów po tkaniny tapicerskie.

Siostry swoją karierę rozpoczęły w garncarstwie w latach trzydziestych, jednak kiedy podczas II wojny światowej materiały do produkcji ceramiki stały się trudno dostępne, Astrid Sampe, menedżerka Nordic Company, zasugerowała im, aby przeniosły swoje kwiatowe motywy na tkaniny. Kolorowe, ręcznie drukowane tkaniny wykonane przez siostry Jobs doskonale uzupełniały jednolite i funkcjonalne materiały, które stały się znakiem firmowym okresu powojennego.

RABARBER

Gocken Jobs stworzyła wiele znanych wzorów roślinnych. Ten wspaniały, soczysty wzór z rabarbarem, fiołkiem i tojadem jest jednym z jej najbardziej uwielbianych motywów.

TROLLSLÄNDA

Ten wzór stworzony przez Gocken Jobs został po raz pierwszy zaprojektowany dla firmy NK (Nordic Company) i pojawił się na ich wielkiej wystawie w 1945 roku. Tapeta jest drukowana na najstarszej drukarce powierzchniowej. Każdy cal tej tapety jest unikalnym dziełem sztuki.

KÖKSVÄXTER

Niesamowity, kwitnący wzór w charakterystycznym stylu Lisbet. Wzór został wykonany w 1950 roku, a świeże, zielone rośliny zachowują w pokoju uczucie lata przez cały rok.

AURORA

Ten najwybitniejszy wzór roślinny Lisbet Jobs jest okazały i elegancki, z pięknym pasternakiem w centrum, niczym królem łąkowych kwiatów. Kąty na rysunku podpowiadają, że są to lata pięćdziesiąte. Aurora została zaprojektowana w roku 1956.

Data publikacji: 9.06.2017
Przeczytaj również

Trendy:
Trendy 2018 na targach Top Drawer
Organizatorzy targów Top Drawer ujawnili jakie trendy zostaną zaprezentowane przez wystawców edycji wiosna-lato 2018. Top Drawer to targi prezentów, akcesoriów i designu.… więcej »
Trendy:
Wnętrza 2018. Pięć trendów na nadchodzący rok.
Eksperci Ceramiki Paradyż wytypowali pięć najważniejszych, inspirujących trendów wnętrzarskich na nadchodzący rok. - Branża ceramiczna musi brać pod uwagę… więcej »
Trendy:
Inspiracje MoOD na jesień-zimę 2018/19
Gdy spojrzymy na to, w jaki sposób żyjemy, zrozumiemy, dlaczego najnowszy trend we wnętrzach otrzymał nazwę Przejścia. Nie jesteśmy już „zakorzenieni”, biegamy z… więcej »