Zwycięzcy Interior Design Awards 2019 – najbardziej designerskie hotele w Polsce

fot. Hotel Indigo® Krakow – Old Town

Podczas 14. edycji targów Interior Design Forum, które odbyły się 28.02.2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, poznaliśmy laureatów drugiej edycji konkursu Interior Design Awards (IDA) na najlepsze aranżacje wnętrz hotelowych. Tegoroczni uczestnicy zaskoczyli jurorów wysokim poziomem projektów, przemyślaną architekturą i nawiązaniem do historycznego i kulturowego otoczenia obiektów.

 

W tym roku jurorzy zdecydowali się wyróżnić trzy hotelowe wnętrza. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Hotel Indigo® Krakow – Old Town, pierwszy w Polsce i 20 w Europie Hotel Indigo należący do grupy hotelowej InterContinental Hotels Group, zaprojektowany przez biuro SAO Investments sp. z o.o. sp. k. Obiekt, mieszczący się w artystycznym sercu Krakowa, przy Akademii Sztuk Pięknych, swoim wystrojem i aranżacją odwołuje się do dzieł najwybitniejszych polskich artystów, którzy przez dwa wieki spotykali się i tworzyli w Akademii. Pokoje zaprojektowano tak, aby pokazać zmienność i różnorodność historii malarstwa polskiego. Podzielono je na trzy epoki inspirowane pracami Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jerzego Nowosielskiego. Hotel Indigo zaprasza w wyjątkową podróż w czasie i przestrzeni, odważnie zestawia klasyczne formy z nowoczesnym designem, kolorami i teksturami z najlepszych materiałów. Kamienica, w której się mieści powstała w 1836 roku. Projektanci podkreślili oryginalne detale charakterystyczne dla okresu jej budowy, jak mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe, czy też piękna, wykonana z piaskowca klatka schodowa. Jednocześnie ich projekt uwzględnia zastosowanie najnowszych udogodnień technologicznych.

Drugie miejsce zajął Hotel Bacówka Radawa & SPA, który zaprojektowało biuro BLOK Architekci. Mieszczący się w niewielkiej podkarpackiej miejscowości Radawa, zaprojektowany w stylu góralskim obiekt, otoczony jest przez rozległe sosnowe lasy, zapewniające kontakt z naturą oraz odcięcie od wielkomiejskiego zgiełku. Przytulna atmosfera, klimatyczna Strefa Relaksu, przestronna sala Parzenica, nagradzana restauracja Ferula, zaciszna Szklarnia oraz liczne atrakcje dla dzieci, m.in. pracownia klocków, kids concierge czy punkt obsługi małego Gościa sprawiają, że Bacówka to pierwszy w Polsce czterogwiazdkowy hotel rodzinny. Każdy z apartamentów znajdujących się w obiekcie ma swój indywidualny design, który konsekwentnie utrzymuje się w klimacie kompleksu. Pokoje bezpośrednio nawiązują do przyrody poprzez zastosowanie naturalnych surowców.

Na miejscu trzecim znalazł się hotel Niedźwiedzia Residence. Autorem projektu jest Katarzyna Zachariasz-Rybak Projektowanie i Aranżacja Wnętrz. Niedźwiedzia Residence to drewniana willa z początku XX wieku. Otoczona ścianą zieleni mieści się w zabytkowej części miejscowości Poronin koło Zakopanego. W tym butikowym obiekcie postawiano na komfort, niepowtarzalny design i rozwiązania eko. Wzorując się na góralskim stylu, charakterystycznym dla regionu Podhala, autorzy projektu czerpali inspiracje zarówno z miejscowego folkloru, jak i ze światowego designu. Realizacja projektu aranżacji wnętrz tego obiektu przebiegała we współpracy z miejscowymi firmami, rzemieślnikami i artystami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nagrodzonych hoteli i doświadczenia ich niesamowitego klimatu.

Data publikacji: 6.03.2019
Przeczytaj również

Aktualności:
85-lecie Izby Bawełny w Gdyni
W 2020 roku Izba Bawełny w Gdyni obchodzi Jubileusz 85-lecia swojej działalności. Od 1935 naszą misją jest kreowanie silnego ekonomicznie i organizacyjnie sektora… więcej »
Aktualności:
Poznaj 6 najlepszych sklepów wnętrzarskich na świecie
Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs na najlepsze koncepty handlowe w branży artykułów domowych IHA Global Innovation Awards (GIA) 2020. Organizator konkursu International… więcej »
Aktualności:
Kolekcja Karima Rashida dla BoConcept
Płynne, organiczne kształty to znak rozpoznawczy projektów Karima Rashida. Tym razem ceniony na świecie designer stworzył dla marki BoConcept kolekcję mebli przeznaczonych… więcej »