Znamy kolor(y) roku 2021!

fot. Cult Furniture

Firma Pantone ogłosiła właśnie kolor roku 2021. Tym razem będzie to zestawienie dwóch barw – szarej i żółtej. Sprawdźcie, jakie dokładnie odcienie wybrano.

Połączenie dwóch kolorów ma wyrażać siłę i nadzieję. Szary odcień PANTONE 17-5104 Ultimate Gray symbolizuje solidne podstawy, opanowanie i stabilność, natomiast jasny i pełen radosnej energii żółty PANTONE 13-0647 Illuminating dodaje nam optymizmu i nadziei na nadejście pogodnych dni.

źródło: https://www.pantone.com/color-of-the-year-2021

– Wybór dwóch niezależnych kolorów podkreśla, jak różne elementy łączą się, aby wyrazić przesłanie siły i nadziei, które jest zarówno trwałe, jak i podnoszące na duchu, przekazując ideę, że nie chodzi o jeden kolor czy jedną osobę. Połączenie szarości Ultimate Grey z żywym żółtym Illuminating wyraża pozytywny przekaz poparty hartem ducha –  tłumaczy w swoim poetyckim stylu Leatrice Eiseman, dyrektorka Pantone Color Institute.  – Praktyczne i solidne jak skała, ale jednocześnie ocieplające i optymistyczne, to połączenie kolorów, które daje nam odporność i nadzieję. Musimy czuć się zachęceni i pokrzepieni, jest to niezbędne dla ludzkiego ducha.

fot. Furniture and Choice

 

Data publikacji: 10.12.2020
Przeczytaj również

Trendy:
5 wskazówek, jak zoptymalizować produkcję tekstyliów domowych, dopasowując ją do oczekiwań dzisiejszych konsumentów
Odkąd świat zaczął pracować z domu, inaczej postrzegamy naszą prywatną przestrzeń. Pojawiają się nowe oczekiwania i stare problemy, zmuszając ludzi na całym świecie… więcej »
Trendy:
Scandi boho - mariaż skandynawskiego minimalizmu ze stylem artystycznej bohemy
Czy można znaleźć równowagę między nieco chłodnym, minimalistycznym stylem skandynawskim, a przytulnym i fantazyjnym stylem boho? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest… więcej »
Trendy:
W poszukiwaniu nowych trendów w designie na Salone del Mobile Milano. Co będzie modne we wnętrzach?
Targi Salone del Mobile Milano wyznaczają najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz. Możemy tu podejrzeć najgorętsze nowinki zarówno w aranżacji salonów, sypialni czy… więcej »