Znamy kolor(y) roku 2021!

fot. Cult Furniture

Firma Pantone ogłosiła właśnie kolor roku 2021. Tym razem będzie to zestawienie dwóch barw – szarej i żółtej. Sprawdźcie, jakie dokładnie odcienie wybrano.

Połączenie dwóch kolorów ma wyrażać siłę i nadzieję. Szary odcień PANTONE 17-5104 Ultimate Gray symbolizuje solidne podstawy, opanowanie i stabilność, natomiast jasny i pełen radosnej energii żółty PANTONE 13-0647 Illuminating dodaje nam optymizmu i nadziei na nadejście pogodnych dni.

źródło: https://www.pantone.com/color-of-the-year-2021

– Wybór dwóch niezależnych kolorów podkreśla, jak różne elementy łączą się, aby wyrazić przesłanie siły i nadziei, które jest zarówno trwałe, jak i podnoszące na duchu, przekazując ideę, że nie chodzi o jeden kolor czy jedną osobę. Połączenie szarości Ultimate Grey z żywym żółtym Illuminating wyraża pozytywny przekaz poparty hartem ducha –  tłumaczy w swoim poetyckim stylu Leatrice Eiseman, dyrektorka Pantone Color Institute.  – Praktyczne i solidne jak skała, ale jednocześnie ocieplające i optymistyczne, to połączenie kolorów, które daje nam odporność i nadzieję. Musimy czuć się zachęceni i pokrzepieni, jest to niezbędne dla ludzkiego ducha.

fot. Furniture and Choice

 

Data publikacji: 10.12.2020
Przeczytaj również

Trendy:
Japandi: poznajcie modny styl wyposażenia wnętrz
Połączenie skandynawskiej przytulności i szlachetnego japońskiego minimalizmu to esencja stylu japandi. Mimo, że łączy z pozoru dwa sprzeczne bieguny, jest spójny i… więcej »
Trendy:
Trendy w wyposażeniu wnętrz według targów Homi
Jakie będą domy przyszłości, na jakie trendy w wyposażeniu wnętrz powinni zwrócić uwagę handlowcy i producenci – tego będzie się można dowiedzieć na targach Homi,… więcej »
Trendy:
Aranżacja wnętrz w stylu mid century modern
Proste formy, zabawa wyrazistymi kolorami, komfort i funkcjonalność. Chcecie lepiej poznać styl mid century modern, który za sprawą trendów podbija aranżacje wnętrz?… więcej »