Zbliża się 6. Ogólnopolski Kongres Meblarski. Jakie wyzwania czekają branżę w najbliższej dekadzie?

Zdjęcie z poprzedniej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego

15 września Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zorganizuje szóstą już edycję Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego. Wydarzenie pod hasłem „Dekada wyzwań dla polskiej branży meblarskiej” odbędzie się w formie stacjonarnej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas targów DREMA. Udział w kongresie jest bezpłatny.

Kongres Meblarski to wydarzenie zawierające panele dyskusyjne, prezentacje oraz inspirujące wykłady. Najbliższa edycja będzie poświęcona między innymi takim zagadnieniom, jak: współpraca nauki z biznesem, zmiany zachowań klientów a sprzedaż  mebli w obliczu pandemii SARS-COV-2, utrzymanie konkurencyjności polskiej branży meblarskiej na rynkach zagranicznych w najbliższej dekadzie.

Głównym celem wydarzenia jest przekazanie branży meblarskiej ważnej i aktualnej wiedzy, która przyczyni się do rozwoju sektora. Prelegentami kongresu, jak co roku, są wybitne, charyzmatyczne osoby związane z branżą. Poza wartością merytoryczną wynikającą z uczestnictwa w kongresie, goście wydarzenia zyskają dodatkowo doskonałą okazję do budowania swojej sieci kontaktów.

Przy tworzeniu programu kongresu organizatorzy stale konsultują się z branżą meblarską w celu dopasowania agendy do rzeczywistych i nowych potrzeb uczestników, które pojawiają się w odpowiedzi na aktualne zmiany rynkowe.

Program wydarzenia

10:00–10:15    Rejestracja gości, kawa, herbata

10:15–10:45    Powitanie gości, wprowadzenie – Jerzy Osika, PROMEDIA, Jan Szynaka, OIGPM, Tomasz Kobierski, MTP

10:45–11:15    „Wiedza naukowców i inżynierów Łukasiewicza dla przemysłu meblarskiego. O tym jak w Łukasiewiczu nauka pracuje dla przedsiębiorców otwartych na innowacje” – Piotr Dardziński, Centrum Łukasiewicz, Łukasiewicz Sieć Badawcza

11:15–11:55  Panel dyskusyjny „Zmiany zachowań klientów a sprzedaż mebli w obliczu pandemii SARS-COV-2” – Tomasz Kosobucki, WAYFAIR, Tomasz Wiktorski, B+R STUDIO, Maciej Krzyczkowski, IKEA Retail Polska

11:55–12:05    Przerwa kawowa

12:05 –12:45    Omówienie raportu branżowego „Polskie meblarstwo 4.0. Jak przebiega ewolucja krajowego sektora w stronę nowych motorów wzrostu?” –  Kamil Zduniuk, PEKAO S.A.

12:45–13:25    Panel dyskusyjny „Jak utrzymać konkurencyjność polskiej branży meblarskiej na rynkach zagranicznych w najbliższej dekadzie? Szanse i zagrożenia” –  Jan Szynaka, SZYNAKA MEBLE, Tomasz Salewicz, HM HELVETIA MEBLE, Michał Kuryłło, PAGED

13:25 – 13:35    Przerwa kawowa

13:35 – 13:55   „Możliwości finansowania ekspansji zagranicznej branży meblarskiej”  – Andrzej Latoszek, PEKAO S.A.

13:55–14:55   „Twoja firma będzie tak dobra, jak Ty sam. Jak dbając o rozwój osobisty zyskasz więcej satysfakcji z osiąganych efektów?” – Jerzy Osika, PROMEDIA

14:55–15:15    Podsumowanie, zakończenie kongresu. Wręczenie Ambasadorów Meblarstwa – Jan Szynaka, OIGPM, Tomasz Kobierski, MTP

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń udziału najpóźniej do 10 września 2021 r. na jeden z poniższych adresów:

Joanna Gruszczyńska, Menedżer ds. Kluczowych Klientów: joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl,

Paulina Świeżek, Asystentka Biura OIGPM: paulina.swiezek@oigpm.org.pl,

Termin: 15 września 2021r.
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 10
Organizator: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli
Współorganizator: Grupa MTP, Targi DREMA, Promedia Jerzy Osika
Partner Strategiczny: Bank Pekao S.A., AGGE Sp. z o.o., EGGER

Data publikacji: 26.08.2021
Przeczytaj również

Aktualności:
Poznaj program Home & Garden Congress i zdobądź bezpłatną wejściówkę!
Już 13 marca będzie można dowiedzieć się, jak zwiększyć sprzedaż internetową artykułów z branży dom i ogród w kraju i za granicą. Na całodniowym wydarzeniu Home… więcej »
Aktualności:
edrone –narzędzie Marketing Automation i CRM dla e-commerce pozyskuje 20 mln inwestycji na rozwój w Polsce i Brazylii
edrone – firma tworząca system Marketing Automation i CRM dedykowany dla e-commerce ogłosiła kolejną rundę finansowania. Fundusze, w tym INventures, Mueller Medien, Atmos… więcej »
Aktualności:
Home & Garden Congress: Jak zwiększysz sprzedaż przez internet artykułów z branży dom i ogród
13 marca w Warszawie odbędzie się Home & Garden Congress. To wydarzenie konferencyjne dla firm, które chcą zwiększyć swoją e-sprzedaż zarówno na rynku krajowym, jak… więcej »