Wszystko o podłogach w Hanowerze

fot. Deutsche-Messe.presse@messe.de

Na ogromną dawkę inspiracji mogą liczyć profesjonaliści wybierający się na targi Domotex, które rozpoczną się już jutro, 11 stycznia 2019 r. w Hanowerze. Międzynarodowa impreza poświęcona branży dywanów i wykładzin podłogowych potrwa do 14 stycznia.

Według zapowiedzi organizatorów w targach Domotex 2019 weźmie udział ponad 1400 wystawców z ok. 60 krajów. Uczestnicy tego wydarzenia wiedzą, ze mogą spodziewać się przejrzystości w układzie ekspozycji, atrakcyjnego tematu przewodniego imprezy i wyjątkowej przestrzeni Framing Trends. Wszystko to jest doceniane przez branżę, co potwierdza każdorazowo wysoka frekwencja na hanowerskiej imprezie podłogowej.

Zbliżająca się edycja targów odbędzie się pod hasłem „Create’n’Connect”. Ten trend prezentuje idee łączenia się każdego aspektu życia, pracy i relacji / interakcji. Technologia i cyfryzacja przyspieszają rozwój tej tendencji. Kształtują się nowe wzorce i nawyki kulturowe, które znajdują odzwierciedlenie m.in. w nowym podejściu do projektowania użytkowego.

W tym kontekście podłogi podczas targów Domotex 2019 będą definiowane jako fundament przestrzeni, z którym użytkownicy są w stałym kontakcie. To integralne elementy każdego projektu wnętrza. – Przecież trzeba wiedzieć, co ma się pod stopami.

Targowa hale nr 9 zajmie Framing Trends – swoiste zaproszenie do pochwalenia się innowacyjnymi produktami i wzorami – oczywiście w kontekście aktualnego tematu przewodniego. W tym miejscu nie będzie ograniczeń dla kreatywności. Przestrzeń zostanie podzielona na 3 strefy. Każda z nich będzie stanowić odrębną perspektywę wglądu w leitmotiv targów. Podłoga będzie pokazywana jako element łączący pozostałe części projektów.

Goście targów Domotex będą mieć możliwość poznania młodego dizajnu w strefie NuThinkers. Interesującym miejscem będzie też na pewno zmysłowa instalacja Art & Interaction. Na szlachetny i wszechstronny materiał, jakim jest drewno, będzie sfokusowany projekt Domotex Wood Lifecycle, nad którego realizacją czuwa mediolańska firma architektoniczna Total Tool Milano.

Data publikacji: 10.01.2019
Przeczytaj również

Targi:
4. edycja targów wnętrz Warsaw Home już wkrótce
Polska jest szóstym producentem mebli na świecie, zajmuje też trzecie miejsce w ich eksporcie. To nie przypadek, że musiały tu powstać jedne z największych w Europie… więcej »
Targi:
Nowy projekt targów wnętrzarskich w Mediolanie
13-16 września na terenach Fiera Milano (Rho) po raz pierwszy odbędą się targi wyposażenia domu i przestrzeni wokół niego Homi Outdoor Home&Dehor. Nowy projekt… więcej »
Targi:
15. Interior Design Forum już we wrześniu
5 września w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, piętnasta edycja Interior Design Forum – jedynych targów w naszym kraju poświęconych wyłącznie tekstyliom domowym i… więcej »