Vista – chwytaj dzień!

fot.Sainsbury’s Home

Prezentujemy pierwszą z tendencji na wiosnę–lato 2020, które wyłowiła międzynarodowa agencja trendów Fashion Snoops. Śledźcie nas na bieżąco, by poznać pozostałe gorące trendy w wyposażeniu wnętrz.

Vista wyraża radość z codziennego życia oraz z podróży poza utartymi szlakami. Czerpie inspiracje z luźnego, bezpretensjonalnego stylu wyposażenia wnętrz rodem z włoskiej riwiery, gdzie cenione jest lokalne rzemiosło oraz wygoda. Skłania nas do zwolnienia tempa i podążania w rytmie slow life w spokojnym otoczeniu, wypełnionym przedmiotami z przezroczystego, kolorowego szkła, miękkiego lnu i wikliny. Prostotę i radość życia podkreślają jasne pastelowe odcienie żółtego, brązu i pomarańczowego.

Materiały: ratan, sprany len, kamienie polne, juta, jesionowe drewno, supełkowe wełny, szkło o nieregularnym kształcie.

Kluczowe elementy: frędzle, potargane faktury, organiczne formy, wiklina, szkło z efektem reakcji chemicznej, ręcznie malowane wzory.

Kolaż: Fashion Snoops

Tekstylia: tonalne zasłony z lnianej gazy, narzuty z łagodnym kontrastem kolorów, ręczniki o waflowej fakturze, łóżkowe baldachimy z gazy, ręcznie tkane narzuty w kratę, zestawy serwetek haftowanych we wzory roślinne, biżuteryjne kolory skontrastowane z surowym otoczeniem, poszewki na poduszki haftowane we wzory roślinne, delikatne tonalne nadruki, warstwowe dekoracyjne poduszki, ręczniki z kontrastowymi brzegami, pościel w jasne wzory, szenilowe tekstylia wykończone frędzlami, lniane poszewki w neutralne paski, pościel w akwarelowe wzory ton-w-ton, sprane lny.

Artykuły dekoracyjne i stołowe: porcelanowe wazony w ręcznie malowane kwiaty, dwukolorowe ceramiczne kubki, tace w postaci starych drewnianych desek do krojenia, ręcznie wydmuchiwane butle z zielonego szkła, koszyczki wyplatane z ratanu, wiszące ogrody ziołowe, szkliwo z  przetarciami, ręcznie plecione koszyki, akcenty z idealnie wygładzonego drewna, ekspresyjne rysunki z motywami botanicznymi, ceramika z przetartym szkliwem, ręcznie malowane serwisy, złote tace w kształcie liści, ceramika inspirowana botaniką, szklanki i kieliszki z kolorowego szkła, kamionkowe naczynia o nieregularnych kształtach i stonowanej kolorystyce, szkło z efektem ombre, porcelana inspirowana formami organicznymi, wazony z bursztynowego szkła, podstawki z plecionego ratanu.

Meble: ratanowe elementy, plecione podwieszane fotele, minimalistyczne krzesła ze skóry rozpiętej na ramie, krzesła stołowe z drewna i plecionej skóry, drewniane ramy z plecionymi wstawkami, niekonwencjonalne pufy.

Oświetlenie: abażury z ratanu, kinkiety z fakturowanego mosiądzu, lampy malowane ręcznie w abstrakcyjne wzory, plecione warstwowe żyrandole, oryginalne ceramiczne lampki, kinkiety z plisowanej wachlarzowo organzy, lampki z efektem nacieku w innym kolorze, dwukolorowe lampki bez abażuru, warstwowe wachlarzowe żyrandole, abażury żyrandolowe przerobione z gąsiorka z zielonego szkła, druciane abażury lamp wiszących wyglądające jak robione na szydełku, lampki z podstawą z kamienia krytego szkliwem.

Opakowania: malowane nalepki, motywy dzikich kwiatów, flakoniki z oszronionego szkła, blokowanie kolorów, akwarelowe wzory, motywy botaniczne, minimalistyczna czcionka, ręczne ilustracje, uproszczona grafika, minimalistyczne wysuwane pudełka & owocowe wzory, logo „naklejone” na wzorze.

Wzory: abstrakcyjny ekspresjonizm, krata, fale, owoce, zarysy  sylwetek, dzikie kwiaty, paski pledowe.

Opracowanie: Ewa Fijałkowska
Źródło: Fashion Snoops

 

 

Data publikacji: 17.03.2020
Przeczytaj również

Trendy:
Trendy w wyposażeniu wnętrz: Eklektyczny minimalizm
Prezentujemy na łamach portalu Ambiente jeden z trendów na nadchodzącą zimę, wyłowiony przez agencję Fashion Snoops. Tendencja ta jest odpowiedzią na zainteresowanie… więcej »
Trendy:
Ewa Minge: Z miłości do mody i pięknych wnętrz
Ewa Minge to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek mody – została doceniona nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jest znana z odwagi w… więcej »
Trendy:
Trendy: Classicon, czyli powrót do korzeni
  Classicon łączy inspiracje starożytnymi cywilizacjami z nowoczesnym minimalizmem. Wracamy do korzeni – do czystych linii, organicznych form i surowych… więcej »