Tu Las Tam Woda – nowa realizacja pracowni Boris Kudlička with Partners w sercu Mazur

Poranna kawa na pomoście, rejs łódką z przyjaciółmi, wędkowanie lub po prostu codzienny relaks i oglądanie zachodu słońca kiedy mieszka się nad pięknym jeziorem, możliwości stają się nieograniczone. Inwestycję Nowe Liliopolis „Tu Las Tam Woda”, autorstwa pracowni Boris Kudlička with Partners, zaprojektowano tak, by w pełni wykorzystać potencjał Kalborni, jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w sercu Mazur. 

 Wyobraźnia to potężne narzędzie. Od jeziora Tahoe czy Bled po Como, trudno nie zakochać się w myśli posiadania domu z tak zjawiskowymi widokami. W Polsce jednym z takich miejsc jest Kalbornia. Tu, u wrót Mazur, można poznać  smak życia, którym rozkoszują się lokalni mieszkańcy; spokojnego, beztroskiego, pełnego różnych aromatów i tradycji. Największe bogactwo tej niewielkiej miejscowości to przyroda z sosnowym lasem i ekosystem jeziora Dąbrowa Wielka.

W objęciach wody

Przyjeżdżając po raz pierwszy na teren budowy domów, zaprojektowanych przez zespół architektów Boris Kudlička with Partners, czuje się, że pobyt w tym miejscu może być wyjątkowy, a przygoda i relaks w duchu slow life zaczyna się właśnie tu i teraz. Każdy szczegół tutejszej infrastruktury, obejmującej poza domami (w pierwszym etapie powstanie ich 36 , w drugim 14) własny port z możliwością cumowania łódek, recepcję, plażę, SPA, amfiteatr, kino plenerowe, szklarnie, siłownię, salę konferencyjną, podgrzewany basen zewnętrzny czy stację do ładowania e-samochodów, oferuje wyjątkowe udogodnienia i usługi, pasujące do statusu tego miejsca, znajdującego się zaledwie dwie godziny drogi od Warszawy i Gdańska.

Drewniana architektura domów z ogromnymi przeszkleniami emanuje ciepłem, połączonym ze starannie dopracowanymi współczesnymi liniami i wysokiej klasy wykończeniami. Każdy z domów można dodatkowo spersonalizować, wybierając wariant aranżacji wnętrz i wersję z sauną, kominkiem, jacuzzi, żaluzjami zewnętrznymi lub markizami. Mieszkańcy inwestycji Tu Las Tam Woda będą mogli już wkrótce podziwiać wspaniałe panoramiczne widoki na las i jezioro, rozciągające się zarówno z domów, jak i strefy wspólnej.

W trosce o środowisko

Jednym z fundamentalnych założeń ideowych była realizacjia inwestycji z maksymalnym poszanowaniem środowiska naturalnego, poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów, niskoemisyjną budowę szanującą istniejącą zieleń oraz energooszczędne rozwiązania. Naturalne materiały pojawiają się nie tylko we wnętrzach oraz na elewacji, ale przede wszystkim wykorzystane są w konstrukcji budynku, a standardowe materiały izolacyjne zostały zastąpione naturalną wełną drzewną. Budynki wykonane są w technologii drewnianej prefabrykacji, co umożliwia szybką i czystą budowę, która przekłada się na niski ślad węglowy. Budynki zasilane są w ciepło i chłód z pompy ciepła, która wykorzystuje naturalne walory ziemi. Takie rozwiązanie poza niską emisyjnością wpływa również na znaczną oszczędność kosztów użytkowania domu. Za sterowanie wszystkimi urządzeniami technicznymi odpowiada system automatyki budynkowej, który umożliwia najbardziej efektywne wykorzystanie urządzeń i czerpanie energii ze środowiska.

Inwestorem Tu Las Tam Woda jest Nowe Liliopolis Sp. z o. o., spółka należąca do inwestorów: Macieja Wandzla – doświadczonego dewelopera, twórcy projektu Soho Factory w Warszawie, który w swoim portfolio posiada również hotel Mercure w Szklarskiej Porębie, Borisa Kudlički – uznanego architekta i światowej sławy scenografa operowego oraz Jerzego Pielichowskiego i Tomasza Jana Wygody – inwestorów wyspecjalizowanych w rewitalizacji przedwojennych nieruchomości.

Data publikacji: 31.03.2023
Przeczytaj również

Aktualności:
Cross-Border E-commerce: Rozwiń e-sprzedaż na rynkach zagranicznych. Ostatnie dni na bezpłatne zgłoszenia!
Już 16 maja firmy zainteresowane rozwojem e-sprzedaży na rynkach zagranicznych będą mogły skorzystać z bezpłatnych wykładów i porad ekspertów podczas konferencji… więcej »
Aktualności:
Udany debiut Home & Garden Congress.
Branża Dom i Ogród stawia na rozwój e-commerce
13 marca 2024 w hotelu Sound Garden w Warszawie przedstawiciele firm z branży Dom i Ogród oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i usług z zakresu e-commerce spotkali się na 1.… więcej »
Aktualności:
Poznaj program Home & Garden Congress i zdobądź bezpłatną wejściówkę!
Już 13 marca będzie można dowiedzieć się, jak zwiększyć sprzedaż internetową artykułów z branży dom i ogród w kraju i za granicą. Na całodniowym wydarzeniu Home… więcej »