Trendy w wyposażeniu wnętrz na lato 2023: Superbloom

TrendBible Home & Interiors Spring Summer 2023 Trend Forecast: Superbloom

Trendy w wyposażeniu wnętrz na najbliższy sezon przyniosą nam zastrzyk optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość. Odpowiedzą tym samym na potrzeby konsumentów, którzy w coraz większym stopniu troszczą się zarówno o swoje dobre samopoczucie, jak i o swoje otoczenie. Design ma wspierać nasz wewnętrzny blask i rozkwit w czasach niepewności.

Post-pandemiczne pragnienie podróżowania

Trend Superbloom emanuje promiennym, radosnym letnim klimatem i przesycony jest podnoszącą na duchu atmosferą wakacyjnej ucieczki. Czerpie inspiracje z nowoczesnego ducha Palm Springs na Florydzie, wypełniając wnętrza symfonią kolorów, na którą składają się żywe odcienie nonszalancko mieszane z barwami pustyni.

Trend ten inspirowany jest również rzadkimi zjawiskami botanicznymi, które zamieniają pustynne zbocza w łąki kwitnących kwiatów. Stąd, motywy kwiatów i owoców pojawiają się w projektach nadruków i wzorów.

 Energetyzująca paleta

 Odcienie brzoskwiniowego różu, czerwieni i liliowca tworzą soczystą paletę, przywodzącą na myśl dojrzałe, słodkie owoców. Wibrujące, ciepłe tony łączą się z chłodnymi odcieniami, przywołując atmosferę letniego wypoczynku nad basenem.

 Design inspirowany słońcem

Skąpane słońcem obrazy stanowią tło dla tego trendu. Projekty inspirowane palącym słońcem i jego zachodami, rozjaśniają dom i ożywiają nadruki. Łączymy żywe odcienie z eleganckimi liniami. Ten trend idealnie nadaje się do rozwiązań, gdzie wnętrze domu otwiera się na zewnętrzną przestrzeń.

© Alexis Christodoulou

© Formepiane

© Dean Toepfer

© Vanessa Heepen

Wyplatana kratka

Wykończenia i wzory są inspirowane tkaniem i plecionkami. Motywy przypominające splot tkaniny ozdobią w tym sezonie wszystko – od mebli, po opakowania, tapety i artykuły papiernicze. Mile widziane będą efekty ręcznego wykonania i niewielkie nieregularności ze względu na ich wyjątkowy charakter.

Powierzchnie zyskają na atrakcyjności, dzięki tkanym, często wielokolorowym przędzom, skórze, tworzywom z recyklingu i barwionych plecionek rattanowych.

Na topie znajdą się produkty, które zadbają zarówno o nasz komfort, jak i styl, na przykład wodoodporne dywaniki antypoślizgowe, czy lekkie fronty szafek, inteligentnie ukrywające ich zawartość.

 

Tekst: Naomi Pollard, Head of Publishing, TrendBible

Zdjęcia: TrendBible Home & Interiors Spring Summer 2023 Trend Forecast: Superbloom

TrendBible to światowa agencja trendów w wyposażeniu wnętrz. Współpracuje z najlepszymi światowymi markami. Superbloom to jeden z czterech trendów opublikowanych w prognozie TrendBible na wiosnę i lato 2023 Home & Interiors.

 Źródło: International Housewares Association (IHA) The Inspired Home Show

 Trend Bible przedstawi niektóre z kluczowych trendów w wyposażeniu wnętrz, podczas marcowych targów The Inspired Home Show 2023  w Chicago. Więcej informacji, rejestracja na stronie: https://www.theinspiredhomeshow.com/

 

 

 

Data publikacji: 31.01.2023
Przeczytaj również

Trendy:
Styl soft loft w aranżacji wnętrz. Subtelniejsze oblicze industrialnego trendu
Wnętrza w stylu loftowym, to przestrzeń funkcjonalna i minimalistyczna. Tutaj króluje cegła, beton lub kamień, ściany zazwyczaj utrzymane są w kolorach bieli, czerni lub… więcej »
Trendy:
Czym jest biophilic design? Jak stworzyć biofiliczne wnętrza
Biophilic design, czyli projektowanie zgodne z naturą, to odpowiedź na pragnienie odnalezienia równowagi między nowoczesnością a naturą. To więcej niż tylko trend — to… więcej »
Handel:
Global Innovation Awards 2024: Poznaj najlepsze sklepy z artykułami domowymi na świecie
Jak co roku, w marcu międzynarodowa organizacja branżowa International Housewares Association (IHA) ogłosiła w Chicago wyniki światowego konkursu Global Innovation Awards… więcej »