Trendy w wyposażeniu wnętrz na lato 2023: Superbloom

TrendBible Home & Interiors Spring Summer 2023 Trend Forecast: Superbloom

Trendy w wyposażeniu wnętrz na najbliższy sezon przyniosą nam zastrzyk optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość. Odpowiedzą tym samym na potrzeby konsumentów, którzy w coraz większym stopniu troszczą się zarówno o swoje dobre samopoczucie, jak i o swoje otoczenie. Design ma wspierać nasz wewnętrzny blask i rozkwit w czasach niepewności.

Post-pandemiczne pragnienie podróżowania

Trend Superbloom emanuje promiennym, radosnym letnim klimatem i przesycony jest podnoszącą na duchu atmosferą wakacyjnej ucieczki. Czerpie inspiracje z nowoczesnego ducha Palm Springs na Florydzie, wypełniając wnętrza symfonią kolorów, na którą składają się żywe odcienie nonszalancko mieszane z barwami pustyni.

Trend ten inspirowany jest również rzadkimi zjawiskami botanicznymi, które zamieniają pustynne zbocza w łąki kwitnących kwiatów. Stąd, motywy kwiatów i owoców pojawiają się w projektach nadruków i wzorów.

 Energetyzująca paleta

 Odcienie brzoskwiniowego różu, czerwieni i liliowca tworzą soczystą paletę, przywodzącą na myśl dojrzałe, słodkie owoców. Wibrujące, ciepłe tony łączą się z chłodnymi odcieniami, przywołując atmosferę letniego wypoczynku nad basenem.

 Design inspirowany słońcem

Skąpane słońcem obrazy stanowią tło dla tego trendu. Projekty inspirowane palącym słońcem i jego zachodami, rozjaśniają dom i ożywiają nadruki. Łączymy żywe odcienie z eleganckimi liniami. Ten trend idealnie nadaje się do rozwiązań, gdzie wnętrze domu otwiera się na zewnętrzną przestrzeń.

© Alexis Christodoulou

© Formepiane

© Dean Toepfer

© Vanessa Heepen

Wyplatana kratka

Wykończenia i wzory są inspirowane tkaniem i plecionkami. Motywy przypominające splot tkaniny ozdobią w tym sezonie wszystko – od mebli, po opakowania, tapety i artykuły papiernicze. Mile widziane będą efekty ręcznego wykonania i niewielkie nieregularności ze względu na ich wyjątkowy charakter.

Powierzchnie zyskają na atrakcyjności, dzięki tkanym, często wielokolorowym przędzom, skórze, tworzywom z recyklingu i barwionych plecionek rattanowych.

Na topie znajdą się produkty, które zadbają zarówno o nasz komfort, jak i styl, na przykład wodoodporne dywaniki antypoślizgowe, czy lekkie fronty szafek, inteligentnie ukrywające ich zawartość.

 

Tekst: Naomi Pollard, Head of Publishing, TrendBible

Zdjęcia: TrendBible Home & Interiors Spring Summer 2023 Trend Forecast: Superbloom

TrendBible to światowa agencja trendów w wyposażeniu wnętrz. Współpracuje z najlepszymi światowymi markami. Superbloom to jeden z czterech trendów opublikowanych w prognozie TrendBible na wiosnę i lato 2023 Home & Interiors.

 Źródło: International Housewares Association (IHA) The Inspired Home Show

 Trend Bible przedstawi niektóre z kluczowych trendów w wyposażeniu wnętrz, podczas marcowych targów The Inspired Home Show 2023  w Chicago. Więcej informacji, rejestracja na stronie: https://www.theinspiredhomeshow.com/

 

 

 

Data publikacji: 31.01.2023
Przeczytaj również

Rynek:
Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych - branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów w 2022 r.
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu… więcej »
Trendy:
„Quiet luxury” to dyskretny trend projektowy roku
Sentencję „pieniądze mówią, bogactwo szepcze” można obecnie uznać za swoisty manifest estetyki cichego luksusu. Niezależnie od tego, czy zaczęto o nim mówić po… więcej »
Trendy:
Tekstylia w domu: jak wybrać nowoczesne rolety do sypialni
Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu. To nasza prywatna przestrzeń, nasz azyl. To tu odpoczywamy i regenerujemy nasz organizm po ciężkim dniu pracy. Sypialnia nie tylko musi… więcej »