Trendy w wyposażeniu wnętrz: Eklektyczny minimalizm

Block Design

Prezentujemy na łamach portalu Ambiente jeden z trendów na nadchodzącą zimę, wyłowiony przez agencję Fashion Snoops. Tendencja ta jest odpowiedzią na zainteresowanie młodszych pokoleń dziedzictwem i tradycyjnym rzemiosłem w atrakcyjniejszym opakowaniu. Łączy wizualną wyrazistość z czystością form tworząc styl, który możemy określić mianem eklektycznego minimalizmu. Jest to rodzaj nowoczesnego rzemiosła, które gra zabawnymi skojarzeniami oraz zderza śmiałe akcenty kolorystyczne z ascetycznym wzornictwem. To wszystko składa się na estetykę przypominającą dziecięcą prostotę. Odnajdziemy tu także odniesienia do Bauhausu.

Materiały: beton, bawełna, len, wełna, skóra, biodegradowalny poliester z recyklingu, polilaktyd, corian, marmur, barwione szkło, ceramika, matowe szkło.

Detale: drewno z blokowaniem koloru, delikatne hafty, nieregularne kształty, gra fakturą, możliwość układania przedmiotów jeden na drugim, lakierowane powierzchnie, skórzane paski, postrzępione brzegi, kontrastowe krawędzie, szkliwo z motywem pociągnięcia pędzlem.

Tekstylia: dwustronna pościel z bawełny, uproszczone motywy, nieregularne kształty, geometryczne wzory, gradacje kolorystyczne, skórzane uchwyty do przenoszenia, malowane ręcznie wzory, zestawienia różnych faktur, biodegradowalne poliestrowe tekstylia we wzory inspirowane malarstwem Mondriana, ażurowe przesłony, dwukolorowe powierzchnie, faktury tworzące abstrakcyjne motywy geometryczne, desenie przypominające lastryko, wzory mozaikowe w zdecydowanych kolorach.

Artykuły dekoracyjne i stołowe: skórzane detale, kuchenne utensylia z naturalnego drewna i kompozytów, minimalistyczne okrągłe ozdoby na ścianę, malowana ceramika, kolorowe sztućce z polietylenu, rzemieślnicze ozdoby na ścianę, motywy kropek, blokowanie kolorów, tacki z podziałkami, ceramika pokryta nierówno szkliwem, minimalistyczne świeczniki, abstrakcyjne rzeźby, biodegradowalne wazony, betonowe zastawy stołowe z elementów dających się razem składać, mini szklarnie.

Meble: krzesła w stylu skandynawskiego retro, szafki z rattanowymi elementami, kolorowe akcenty, modułowe ławki, zabawne i praktyczne szafki, tapicerka w abstrakcyjne nadruki, asymetryczne elementy, zaktualizowany tradycyjny design.

Oświetlenie: lampki w zabawnym stylu, uproszczone formy, żyrandole z kloszami z drewnianych kółek ułożonych równolegle do siebie, lampki przypominające latarki, oprawy ocieplające oświetlenie, lampki o lejkowatych kształtach.

Opakowania: abstrakcyjne nadruki, napisy biegnące wokół pudełka, motywy pociągnięcia pędzlem, blokowanie kolorów, barwione szkło w nasyconych kolorach, kolorowe pudełka z wyraźnymi napisami, kartki z blokowaniem kolorów, okrągłe zatyczki.

Wzory: nieregularne kształty, geometryczne formy, motywy linearne, ekspresyjne paski.

Tedo Design

einrichten-design.de

MATCHIMATCHI

VG New Trend

Tecta Möbel

Habitat

Chaplins

Desenio

Opracowanie: Ewa Fijałkowska

Źródło: Fashion Snoops, materiały prasowe firm

Data publikacji: 15.09.2020
Przeczytaj również

Trendy:
W poszukiwaniu nowych trendów w designie na Salone del Mobile Milano. Co będzie modne we wnętrzach?
Targi Salone del Mobile Milano wyznaczają najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz. Możemy tu podejrzeć najgorętsze nowinki zarówno w aranżacji salonów, sypialni czy… więcej »
Trendy:
Trendy w wyposażeniu wnętrz z targów w Mediolanie. Jakie nowości pojawiły się w świecie designu
Salone del Mobile Milano to jedne z najważniejszych targów w branży wyposażenia wnętrz. Do włoskiej stolicy designu, w poszukiwaniu inspiracji i najnowszych trendów,… więcej »
Trendy:
Raj Szycia dla pasjonatów tworzenia i miłośników rzemiosła
Raj Szycia to miejsce stworzone przez firmę Strima w poznańskim atelier, gdzie pasjonaci szycia mogą rozwijać swoje talenty. Pomysł wyewoluował z projektu platformy… więcej »