Scandi boho – mariaż skandynawskiego minimalizmu ze stylem artystycznej bohemy

Czy można znaleźć równowagę między nieco chłodnym, minimalistycznym stylem skandynawskim, a przytulnym i fantazyjnym stylem boho? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest trend w wyposażeniu wnętrz scandi boho.

Minimalistyczny trend skandynawski królował w naszych wnętrzach przez wiele sezonów. Z czasem jednak, z piedestału zaczął strącać go pełen fantazji, kreatywności, ciepła i luzu styl boho. Walka o palmę pierwszeństwa skończyła się jednak dość niespodziewanie. Style – zamiast ze sobą rywalizować, połączyły siły. Zestawienie skandynawskiego chłodu z hipisowskim szaleństwem na początku mogłoby wydawać się dość absurdalne. Przyniosło jednak zaskakująco piękny, zachwycający i harmonijny efekt. Narodził się styl scandi boho – ulubieniec instagrama. Wydaje się, że rozwiązał problem decyzji typu – salon w stylu boho czy w stylu skandynawskim.

boho

Na czym polega trend scandi boho w wyposażeniu wnętrz?

Minimalistyczny styl skandynawski charakteryzuje oszczędność kolorów i form oraz funkcjonalność. Z kolei boho to szaleństwo intensywnych barw, wzorów, różnorodności. Kreatywność i egzotyka spotyka się więc z funkcjonalnością i minimalizmem.  Jest jednak kilka punktów stycznych w obu tych stylach i to stanowi główną oś w stylu scandi boho. To upodobanie do naturalnych materiałów. Oba kochają więc drewno, len, wiklinę czy bawełnę. Wybierając styl scandi boho łączymy funkcjonalność z przytulnym klimatem, główną, neutralną paletę kolorów z barwnymi, mocnymi akcentami, umiar z fantazją.

salon scandi boho

Jak urządzić salon w tym stylu?

Jeśli chcemy urządzić salon scandi boho powinniśmy wyjść od naturalnej palety barw. To właśnie jasne, charakterystyczne dla skandynawskiego stylu kolory, będą stanowiły doskonałą bazę dla barwnych, fantazyjnych dodatków w stylu boho. Oprócz kolorów, kluczową rolę w takiej aranżacji będą odgrywały materiały. Wspomniane już drewno czy ratan – powinny być podstawą umeblowania takiego salonu. Niezwykle ważny jest także dobór tkanin. Idealnie sprawdzą się zasłony z tkanin imitujących len – praktyczne, piękne, o naturalnym wyglądzie. W salonie scandi boho możesz też postawić na jasną, stonowaną paletę barw, wówczas ciekawego charakteru wnętrzu dodasz stosując bogactwo różnych faktur. Warto wówczas wykorzystać tkaniny o ciekawej strukturze, połączyć miękkie welwety z grubymi plecionkami. Idealnie w takim salonie sprawdza się też wszelkie dekoracje z frędzlami, czy sznureczkami.

salon scandi boho

Jakie dodatki dekoracyjne wybrać do aranżacji salonu?

Fantazję boho możemy przemycić w ciekawych, designerskich dodatkach – obrazach, makramach, oryginalnej ceramice dekoracyjnej. W salonie w stylu scandi boho nie może zabraknąć wygodnej kanapy, udekorowanej poduszkami z ozdobnymi chwostamimiękkim kocem w naturalnych barwach, które wnoszą przytulny i ciepły klimat. W aranżacji scandi boho nie może zabraknąć też kwiatów – w donicach bądź modnych wazonach.

dodatki scandi boho

Źródło: Eurofirany

Więcej artykułów:  Blog Eurofiran o wystroju, aranżacjach i projektowaniu wnętrz (eurofirany.com.pl)

Data publikacji: 31.08.2022
Przeczytaj również

Trendy:
5 wskazówek, jak zoptymalizować produkcję tekstyliów domowych, dopasowując ją do oczekiwań dzisiejszych konsumentów
Odkąd świat zaczął pracować z domu, inaczej postrzegamy naszą prywatną przestrzeń. Pojawiają się nowe oczekiwania i stare problemy, zmuszając ludzi na całym świecie… więcej »
Trendy:
W poszukiwaniu nowych trendów w designie na Salone del Mobile Milano. Co będzie modne we wnętrzach?
Targi Salone del Mobile Milano wyznaczają najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz. Możemy tu podejrzeć najgorętsze nowinki zarówno w aranżacji salonów, sypialni czy… więcej »
Trendy:
Trendy w wyposażeniu wnętrz z targów w Mediolanie. Jakie nowości pojawiły się w świecie designu
Salone del Mobile Milano to jedne z najważniejszych targów w branży wyposażenia wnętrz. Do włoskiej stolicy designu, w poszukiwaniu inspiracji i najnowszych trendów,… więcej »