Targi dóbr konsumpcyjnych Tendence

fot. Tendence / Messe Frankfurt / Petra Welzel

W dniach od 29 czerwca do 1 lipca 2019 roku, we Frankfurcie nad Menem, odbędą się wyjątkowe targi dóbr konsumpcyjnych – Tendence. Odwiedzający poznają najnowsze trendy w dekoracji, aranżacji domów i ogrodów, a także upominków, biżuterii i dodatków odzieżowych. Ostatnia edycja targów zgromadziła 17 736 branżystów z całego świata. Spośród 960 wystawców, 13 firm pochodziło z Polski.

Concept store w hali 8.0

Konstrukcja hali 8.0 przypomina tzw. concept store. Odwiedzający mogą zanurzyć się w różnorodności stylów: nowoczesnym (ang. Modern), naturalnym (ang. Earth),  miejskim (ang. Urban), przytulnym (ang. Cosy), czy pełnym przygód (ang. Adventure). Sekcja Modern obejmuje wystawców takich jak Casablanca czy Wittkemper Living, których produkty są  zabawne, wzorzyste i ponadczasowe. Tudi Billo, w sekcji Earth, zaprezentuje asortyment w stylu etno. Z kolei odwiedzający w ramach sekcji Urban, odkryją sezonowe dekoracje w stylu miejskim zaproponowane przez Donkey Products, Good Old Friends czy Hübsch. Chic Antique i Räder to dwaj wystawcy, którzy w sekcji Cosy skoncentrują się na jasnych, romantycznych i naturalnych produktach. Każdy, kto lubi ekstrawagancki, krzykliwy i pełen kolorów styl będzie zadowolony z wizyty w sekcji Adventure, gdzie najnowsze trendy zaprezentuje między innymi firma Cedon. Ponadto, w każdej sekcji zostanie wydzielona specjalna przestrzeń, w której odbywać się będą pokazy mody oraz inne wydarzenia towarzyszące. Odwiedzający będą mogli bez problemu poruszać się pomiędzy sekcjami, dzięki specjalnym oznaczeniom w hali 8.0.

Moment Market

Odwiedzający Moment Market w Hali 9.0 będą mogli zakupić dekoracje na cały rok. Swoją ofertę zaprezentują tacy wystawcy jak: AM Design, Gilde, Hoff, La Casa di Caesar oraz Wurm. Sunshine State w Hali 11.0 zgromadzi firmy: Boltze, Edelman, Gasper, Heembloemex, Kaemingk i Posiwio, które przedstawią najnowsze trendy na okres wiosenno-letni. Z kolei Design City w Hali 12.0 przyciągnie odwiedzających zainteresowanych  stylem klasycznym, ponadczasowym i nowoczesnym. Produkty dla wymagających klientów zaprezentują: Fink, Konert, Lambert, PAD Home oraz Scholtissek.

Village

W sekcji Village, jedenaście firm podejmie temat projektowania miejsc sprzedaży. Po raz kolejny tacy wystawcy jak: Cedon designimdorf, Donkey Products, Frohstoff, Gift Company, Good Old Friends, koziol «ideas for friends», Nogallery, Paperproducts, Räder oraz Werkhaus, przedstawią w Hali 8.0 swoje najnowsze kolekcje, które zainspirują odwiedzających.

Rzemiosło w Design City

Specjalny program Talents wspiera kreatywnych, uzdolnionych oraz innowacyjnych młodych projektantów, którzy zajmują się rzemiosłem, designem oraz tworzeniem biżuterii. Od 20 czerwca do 1 lipca 2019, każdy projekt zaakceptowany przez organizatorów, będzie mógł być zaprezentowany w strefie Modern Crafts & Jewellery w Design City. Dla wielu młodych talentów, to niepowtarzalna szansa na rozpoczęcie biznesu oraz nawiązanie współpracy z najważniejszymi przedstawicielami branży dóbr konsumpcyjnych. Gospodarzami oraz organizatorami konkursu są German Crafts Association (BK) oraz Messe Frankfurt.

Specjalna oferta zakwaterowania

Już po raz trzeci, Messe Frankfurt we współpracy z Frankfurt Hotel Alliance oferuje pakiet zakwaterowania dla odwiedzających targi Tendence 2019. Zainteresowani mogą zarezerwować pokoje w wybranych pokojach 4 – i 5 – gwiazdkowych niedaleko centrum wystawienniczego. W ofertę wliczone jest śniadanie, powitalny drink oraz Wi-Fi.

Polscy wystawcy na targach Tendence 2019

Chęć udziału w targach Tendence 2019 wyraziły następujące polskie firmy:

 • Villa Verde Sp. z o.o.
 • Power Gift Sp. z o. o. Sp. k.
 • Karkas S.C. Jacek Nowaczyk, Krzysztof Nowaczyk, Paulina Nowaczyk
 • Marcin Zaremski
 • Tunia Rozwadowska-Myjak Holy Craft
 • IMO Sp. Z o.o.
 • Grupa Nautilo Piotr Błeński
 • Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki M.M. Sieńkowscy
 • Slowroom Katarzyna Hiller
 • Suvenix Sp. z o.o.
 • Golden Grain Sp z o.o.
 • Folkroll Dariusz Gidelski

Trwa proces przyznawania stoisk.

Targi Tendence odbędą się w dniach od 29 czerwca do 1 lipca 2019.

Więcej informacji na stronie www.tendence.messefrankfurt.com

Data publikacji: 1.04.2019
Przeczytaj również

Targi:
Najbardziej międzynarodowe targi mebli w Polsce już za chwilę. Poznaj program towarzyszący
Kupcy z ponad 70 krajów zapowiedzieli swój udział w największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA. Kolejna edycja tych… więcej »
Targi:
Zainspiruj się na targach HOME DECOR 2024
Od 20 do 23 lutego 2024 roku odbędzie się w Poznaniu kolejna edycja biznesowych Targów Wnętrz HOME DECOR. Wydarzenie to co roku odwiedzane jest przez kilkanaście tysięcy… więcej »
Targi:
The Inspired Home Show w Chicago:
Zainspiruj się innowacjami w retailu
Targi artykułów gospodarstwa domowego The Inspired Home Show w Chicago to obowiązkowe wydarzenie dla przedstawicieli handlu, którzy chcą nadążać za trendami zarówno w… więcej »