spoga+gafa 2017

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce z początkiem maja, organizatorzy targów spoga+gafa ujawnili szczegóły związane z najbliższą edycją największych w Europie targów ogrodniczych.

W dniach 3-5 września 2017 Kolonia po raz kolejny stanie się stolicą branży ogrodniczej. Organizatorzy wydarzenia, targi Koelnmesse, spodziewają się ponad 2 000 wystawców z 59 krajów. To niewątpliwie największe tego typu wydarzenie w Europie. – Targi spoga+gafa przedstawiają całą gamę produktów do ogrodu, z dużym naciskiem na sprzęt. Jeżeli chodzi o meble ogrodowe, produkty do grillowania oraz dekoracje, targi te mają najbogatszą ofertę na świecie, co czyni je naprawdę wyjątkowym wydarzeniem – powiedziała w trakcie konferencji Katharina C. Hamma, dyrektor ds. operacyjnych Koelnmesse. – Z ponad 80-procentowym udziałem zagranicznych wystawców, spoga+gafa po raz kolejny umacnia swoją pozycję wiodących międzynarodowych targów ogrodniczych – podreśliła Hamma. Większe i mniejsze marki ogrodnicze spotkają się tutaj z nabywcami oraz decydentami zjeżdżającymi się z całego świata. Organizatorzy spodziewają się w tym roku około 40 000 zagranicznych gości z branży.

Spoga + gafa w 2017 roku rozszerzy swoją powierzchnię wystawienniczą do 226 000 mkw., impreza obejmie wszystkie hale od 1 do 10. W halach 1, 2, 3, 4, 5.2, 9 i 10.1 przedstawione zostaną meble i sprzęt ogrodowy, dekoracje oraz produkty związane ze sportem, kampingiem i wypoczynkiem. Hala 6 i 5.1 wraz z pasażem pomiędzy halami 4 i 5 to sektor przeznaczony dla roślin i kwiatów, biochemii, wody i oświetlenia, a także sprzętów i akcesoriów potrzebnych w ogrodnictwie. W halach 7 i 8 znajdzie się największy na świecie sektor grill & BBC. Spoga horse zajmie hale 11.1 i 11.2, natomiast w hali 10.2 ponownie zobaczymy meble ogrodowe klasy premium oraz propozycje od młodych projektantów.

W ciągu trzech dni targowych uczestnicy będą mogli poznać też najnowsze trendy w ogrodnictwie. W 2017 roku spoga + gafa po raz pierwszy zaprezentuje trzy nowe strefy tematyczne: Inteligentne Ogrodnictwo, Baterie i Zewnętrzne Kuchnie. Wśród nowości pojawi się m.in. duży wybór wielofunkcyjnych mebli przeznaczonych na niewielkie przestrzenie balkonowe oraz mebli bardzo eleganckich, skierowanych do właścicieli tarasów i balkonów w dużych miastach. Uczestnicy poznają także wiele technologicznych nowinek i inteligentnych systemów, ułatwiających pracę, a także ofertę ergonomicznych narzędzi zaprojektowanych specjalnie dla osób w wieku 50+. W samym designie pojawi się tez sporo innowacyjnych, nowoczesnych materiałów, do łask w projektowaniu wraca m.in. beton. Wiodącym kolorem będzie oczywiście zieleń – nie tylko ze względu na tematykę targów, ale również dlatego, że zielony jest obecnie kolorem roku Pantone. Nowe trendy można odnaleźć też w samym biznesie i zachowaniu konsumentów – według organizatorów klienci kupują coraz mniej, ale za to lepszej jakości produkty, zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”. Rośnie także ilość sklepów internetowych w ogrodnictwie.

Jak podkreślała Katharina C. Hamma, targi spoga+gafa są nie tylko platformą do kontaktów biznesowych oraz miejscem prezentacji najnowszych trendów – pełnią one także funkcję edukacyjną. Organizatorzy co roku starają się uświadamiać gościom potrzebę oraz sposoby dbania o ogrody i rośliny, dzięki wykładom oraz wydarzeniom towarzyszących targom.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://www.spogagafa.com/

zdjęcia: Koelnmesse

opracowanie: Kamila Osika

Data publikacji: 12.05.2017
Przeczytaj również

Targi:
Podsumowanie Targów LUBDOM 2024
Dwa dni wypełnione rozmaitymi atrakcjami, wymiana doświadczeń branżowych i godziny inspirujących dyskusji – choć 43. Edycja Targów Budowlanych LUBDOM, towarzysząca im… więcej »
Targi:
Targi LUBDOM w Lublinie oraz Wschodni Kongres Naukowy Designu i Architektury już w kwietniu
Renomowani producenci, znane marki, eksperci budowlani i przedstawiciele branży architektonicznej! Odwiedź największe targi budowlane w regionie! Targi LUBDOM już 13-14… więcej »
Targi:
Targi firmy Eurofirany: nowości, autorskie kolekcje, wspaniała atmosfera
Za nami kolejna edycja targów wewnętrznych firmy Eurofirany, skierowanych do klientów i partnerów biznesowych marki. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć w… więcej »