Samsung i Echo Investment pokazują smart living w praktyce

Liderzy branży technologicznej i deweloperskiej łączą siły, żeby popularyzować ideę smart home i zaprezentować, jak w praktyce wygląda życie w inteligentnym domu. Głównym założeniem współpracy między Echo Investment a Samsung Electronics jest zaprezentowanie praktycznego zastosowania rozwiązań smart living. Pierwszy showroom, pokazujący możliwości inteligentnego domu, znajduje się w flagowym projekcie Echo Investment – Browarach Warszawskich przy ul. Grzybowskiej 58 w Warszawie.

– Jako doświadczony deweloper podążamy za trendami i jednocześnie kreujemy nowe rozwiązania dla mieszkańców naszych osiedli i użytkowników miast. Postęp technologiczny zmienia otaczający nas świat, a my za sprawą inteligentnych systemów instalowanych w mieszkaniach, jesteśmy w stanie sprawić, że nasi klienci mogą na co dzień żyć wygodniej, bardziej komfortowo i bezpiecznie. Jak korzystać z dobrodziejstw hi-tech pokażemy w praktyce w showroomach we wszystkich miastach, w których Echo Investment buduje i sprzedaje mieszkania. Jestem przekonany, że możliwości jakie daje inteligentne mieszkania będą niezwykle atrakcyjne dla osób poszukujących własnego „M” – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Mieszkaniowym Echo Investment.

W inteligentnym domu możemy zarządzać codziennymi obowiązkami bez konieczności wstawania z fotela czy kanapy. Wystarczy włączyć swój smartfon lub komputer w dowolnym miejscu na świecie, by włączyć pralkę i ustawić w niej odpowiedni tryb, upewnić się, czy  piekarnik został wyłączony, odkurzyć podłogi, a nawet… sprawdzić zasoby lodówki. Inteligentny dom to nie tylko możliwość sterowania urządzeniami za pośrednictwem aplikacji. Połączone za pośrednictwem Wi-Fi sprzęty również mogą się ze sobą komunikować. Na wyświetlaczu nowoczesnej lodówki można więc śledzić, na jakim etapie jest pranie, czy przesłać wybrane przepisy kulinarne prosto do piekarnika. Dzięki  tym rozwiązaniom domowe obowiązki zajmują dużo mniej czasu, a ich rozplanowanie i kontrolowanie staje się znacznie prostsze.

Rynek smart home

Według analityków, rozwiązania smart home to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się kategoria elektroniki konsumenckiej. IDC prognozuje, że światowa sprzedaż urządzeń inteligentnego domu w 2019 r. zwiększy się o 26,9 proc., do 832,7 mln szt. Według danych IHS Markit i Statistica, globalny rynek smart home ciągle odnotowuje wzrost. W 2017 roku jego wartość szacowana była na 27,5 mld dolarów. Do roku 2020 wartość udziałów smart home ma się podwoić.

Najnowsze trendy technologiczne nie omijają również branży deweloperskiej, gdzie coraz trudniej wyróżnić się takimi czynnikami jak lokalizacja, czy metraż. Klienci i ich potrzeby stały się najważniejszym katalizatorem zmian, które nadają kształt współczesnym inteligentnym mieszkaniom, budynkom a nawet miastom. Wśród poszukujących mieszkania, na znaczeniu zyskują wartości dodane w postaci technologii ułatwiających zdalne zarządzanie mieszkaniem. Począwszy od regulowania obiegu powietrza, sterowania oświetleniem, urządzeniami RTV czy sprzętami AGD, a skończywszy na inteligentnej przestrzeni wokół osiedla (Smart home, Smart city, smart community, 2018).

Korzyści z inteligentnego domu

Potrzeby potencjalnych nabywców i najemców kształtują współczesny krajobraz inteligentnych mieszkań. Z drugiej strony, zaledwie 3 na 10 Polaków spotkało się z pojęciem smart living. Większość z nas nie wie, z czym dokładnie wiąże się ta idea (Smart Living, Infuture Hatalska Foresight Institute, 2018). Samsung od lat opracowuje rozwiązania z zakresu smart home, umożliwiając łączenie urządzeń domowego użytku w jeden ekosystem zarządzany z poziomu smartfonu, aby łatwiej zapanować nad codziennymi zadaniami. Jak w rzeczywistości wygląda życie w inteligentnym domu?

Aby przybliżyć Polakom ideę smart home, Samsung i Echo Investment wspólnie stworzyły przestrzeń, w której poszukujący mieszkania mogą przekonać się o tym osobiście. Showroom został zaaranżowany na dwupokojowe mieszkanie wyposażone m.in. w sprzęty i rozwiązania firmy Samsung.

Rozwiązania smart home to nie jedyny wspólny projekt firm Samsung i Echo Investment. Pod koniec zeszłego roku Echo Investment uruchomiło pilotażowy program odbioru mieszkań przy pomocy tabletów marki Samsung. Poprzez uproszczenie procedur oraz automatyzację odbioru mieszkań udało się skrócić proces obsługi klienta nawet o 40%. Rozwiązanie zawiera również komponent pieczęci i podpisu kwalifikowanego dostarczonego przez Asseco Data Systems. 

Data publikacji: 17.04.2019
Przeczytaj również

Handel:
Teflon™ odkrywany na nowo: gdy doświadczenie spotyka się z innowacyjnością
Na targach Ambiente 2018 firma Chemours przedstawiła nowe, udoskonalone wersje powłok Teflon™ Genewa (Szwajcaria), luty 2018 r. — The Chemours Company (Chemours) (NYSE:… więcej »
Technologia:
Ludzie z fabryki porcelany
„Ludzie z fabryki porcelany” to nazwa wystawy, którą można obejrzeć w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator, w Fabryce Sztuki w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 3. Projekt… więcej »
Technologia:
Teflon™ Profile: nowa powłoka naczyń kuchennych
Na targach Ambiente 2017 po raz pierwszy przedstawiono zapobiegającą przywieraniu powłokę o nazwie Teflon™ Profile, do stosowania w produkcji naczyń kuchennych. Nowość… więcej »