Rozmowa z Robertem Skitkiem, laureatem Grand Prix Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020

 21 maja 2021 odbyła się uroczysta gala trzynastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020, podczas której poznaliśmy laureatów konkursu. Nagrodę główną Grand Prix zdobyła przystań kajakarska MOSM nad jeziorem Paprocańskim w Tychach zaprojektowana przez pracownię RS+ architekci prowadzona przez Roberta Skitka. Zapraszamy na wywiad z architektem, który poprowadzi Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny GSA. Porozmawiamy o zwycięskiej realizacji, innych ciekawych projektach pracowni, stanie polskiej architektury i planach na przyszłość. Spotkanie otwiera cykl prezentacji online pt. Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL.  Widzimy się 1 września 2021 o godz. 11:00. Transmisja na kanale YT, FB i Lnkedin.

Autorska pracownia projektowa RS+ została założona w 2001 roku. Założycielem i głównym projektantem jest architekt Robert Skitek, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej (dyplom 1999), członek IARP, posiadający uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń 60/03/SLOKK/II, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Tychach, członek Rady Muzeum Miejskiego w Tychach.

Pracownia w dorobku ma głównie domy jednorodzinne (luksusowy domu w Krostoszowicach), wnętrza (modernizacja Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach, 2009) i obiekty użyteczności publicznej (wodny plac zabaw w Tychach, Open AirMuseum w Cieszynie czy Przystań kajakowa nad jeziorem Paprocany). Projekty pracowni były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w konkursach, a realizacje doceniane w plebiscytach architektonicznych. Obecnie do zespołu projektowego, obok właściciela, należą: Martyna Lenart-Zygmunt, Joanna Kujda oraz Patrycja Fersztorowska.

Wydarzenie na FB: TUTAJ

Wydarzenie na YouTube: TUTAJ

PARTNER Cyklu Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL:
Bauder

PARTNER WSPIERAJĄCY Cyklu Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL:
DASAG, Galeco

PATRONI MEDIALNI:
Ambiente.info.pl, Nowy Magazyn, Zawód Architekt, budnet.pl, La Vie Magazyn, architektura.muratorplus.pl

Data publikacji: 30.08.2021
Przeczytaj również

Konkursy:
EuroShop RetailDesign Award: Konkurs na najlepsze projekty sklepów z ostatnich dwóch lat
EHI Retail Institute i Messe Düsseldorf ogłosiły nabór do kolejnej edycji konkursu EuroShop RetailDesign Award. Z nadesłanych zgłoszeń z całego świata jury wybierze trzy… więcej »
Aktualności:
GIA Top Window Award - wystartuj w konkursie na najlepsze wystawy. Zgłoszenia tylko do 16 sierpnia!
Chcesz się pochwalić swoją wystawą sklepową? Zgłoś się do konkursu  GIA Top Window Award. Zgłoszenia z Polski przyjmowane są przez portal branży wyposażenia wnętrz… więcej »
Konkursy:
Spektakularny projekt loftu polskiego architekta nagrodzony A’Design Award 2021
Projekt rewitalizacji starej kuźni w Lesznie autorstwa Jana Sikory zyskał w Polsce duże uznanie i został okrzyknięty „modelowym polskim loftem”.  Dostrzegli go także… więcej »