Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach

W poniedziałek, 29 października br. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie przedstawiciele firm związanych z produkcją i przetwórstwem drewna, a przede wszystkim meblarstwa, spotkali się na konferencji pt.: „Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach – perspektywy inteligentnej specjalizacji”.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem konferencji była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Oficjalnego otwarcia dokonali Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Jan Szynaka – prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli i właściciel Grupy Szynaka. Gośćmi specjalnymi byli: Tomasz Wiktorski, manager programu Polskie Meble w Polskim Funduszu Rozwoju oraz Michał Chwieduk z Agencji Rozwoju Przemysłu. Przedmiotem ich prelekcji była akceleracja branży meblarskiej oraz granty na transfer technologii. Najnowsze trendy w marketingu wystawienniczym zaprezentował ekspert w tej dziedzinie – Jerzy Osika, prezes firmy Promedia.

Podczas wydarzenia poruszone zostały także tematy związanie z automatyzacją produkcji meblarskiej i prawami własności intelektualnej. Ponadto Dyrektor Regionu Warmińsko Mazurskiego BGK Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawił możliwości finansowego  wsparcia eksportu i ekspansji zagranicznej. Natomiast przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie przedstawił uczestnikom spotkania zasady  korzystania z Pożyczki Inwestycyjnej z Premią,

Spotkanie, było dobrą okazją do pokazania dynamicznego rozwoju polskiego meblarstwa, które  wg danych za dwa pierwsze kwartały 2018 r. jest już drugim producentem mebli w Europie (po Niemczech). Przegoniliśmy już Włochów, którzy przez wiele lat stanowili dla Polski konkurencję nie do pokonania. Warto również podkreślić, że na Warmii i Mazurach jest największa koncentracja producentów mebli w Europie. Wydarzenie było też doskonałą okazją do networkingu dla przedsiębiorców, reprezentantów organizacji branżowych, firm eksperckich oraz doradczych.

Data publikacji: 31.10.2018
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
E-commerce Innovations: Handel transgraniczny
19 września, podczas E-commerce Innovations, zainteresowani sprzedażą internetową swoich produktów zagranicą będą mogli skorzystać z wiedzy o transgranicznym handlu… więcej »
Szkolenia i konferencje:
Omnichannel Customer Experience tematem przewodnim 12. Retail Marketing Forum
Dwunasta edycja Retail Marketing Forum, corocznego wydarzenia poświęconego marketingowi wspierającemu sprzedaż detaliczną, odbędzie się 5 września w Centrum Praskim… więcej »
Szkolenia i konferencje:
Interior Trends: trendy we wnętrzach na jesień-zimę 2020/21
29 sierpnia w Warszawie będzie okazja, aby poznać najświeższe i najważniejsze światowe trendy w wyposażeniu wnętrz na sezon jesień-zima 2020/21. Zapraszamy na wyjątkowe… więcej »