PRCH Retail Awards w tym roku zmienia formułę

Konkurs PRCH Retail Awards od ponad dekady jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości handlowych w Polsce. Organizowany przez Polską Radę Centrów Handlowych program wyłania najlepsze projekty retail w kraju i od 12 lat wpływa na kształt oraz rozwój całego sektora. Miniony rok i trwająca pandemia mocno wpłynęły na kondycję centrów i sieci handlowych. Wraz z ogłoszeniem pierwszego lockdownu na aktualności straciły wszelkie wcześniejsze plany rozwojowe i marketingowe. Obserwując wyzwania, z jakimi zmagała się branża i konsekwencje, jakie wywołała pandemia, zarząd PRCH postanowił zmienić tegoroczną formułę PRCH Retail Awards i dostosować wydarzenie do obecnych potrzeb sektora handlowego.

 PRCH Retail Awards od początku był eksperckim i niezależnym programem konkursowym organizowanym dla sieci handlowych, deweloperów, inwestorów i zarządców obiektów. Raz do roku nagradzano najlepsze praktyki i najbardziej innowacyjne działania w sektorze retail. Zwieńczeniem konkursu było najbardziej spektakularne wydarzenie branżowe roku – Gala PRCH Retail Awards, w trakcie której prezentowano oraz nagradzano laureatów i ich dokonania.

Tegoroczna edycja PRCH Retail Awards jest odejściem od dotychczasowej formuły konkursu. Głównym celem wydarzenia jest nagradzanie przez promowanie, a nie wręczanie statuetek, dobrych praktyk podejmowanych przez właścicieli, zarządców i najemców obiektów handlowych w trudnym czasie pandemii. Nowa formuła ma służyć jak najszerszemu uwidocznieniu pracy, jaką centra i sieci handlowe wykonały, by zapewnić bezpieczeństwo kupującym i pracownikom obiektów. PRCH chce zachęcić środowisko do dzielenia się doświadczeniami z ostatniego roku i zrealizowanymi projektami, aby podkreślić wysiłek przedsiębiorców włożony w utrzymanie miejsc pracy i działania na rzecz lokalnych społeczności.

 „Nigdy dotąd branża handlowa nie musiała mierzyć się z trudnościami o skali tych, które wywołało pojawienie się COVID-19. Główną troską właścicieli, zarządców i najemców centrów handlowych stało się zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom. Przedstawiciele naszego sektora wykonali ogromną pracę, aby dostosować nieruchomości do nowej rzeczywistości. Dlatego też postanowiliśmy dostosować konkurs do warunków, w jakich znalazła się nasza branża w 2020 roku i w tegorocznej edycji PRCH Retail Awards docenić trud włożony w walkę z pandemią” – tłumaczy Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH.

 Ideą, która przyświeca XII edycji PRCH Retail Awards jest promocja inicjatyw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie pandemii, działań na rzecz lokalnych społeczności i podkreślenie wysiłku włożonego w utrzymanie miejsc pracy. Do tegorocznej edycji można zgłaszać również inne działania, które przyczyniły się do poprawy sytuacji epidemicznej w kraju lub regionie. Udział w XII edycji PRCH Retail Awards jest całkowicie bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do końca czerwca br.

PRCH zaprasza przedstawicieli branży do dzielenia się swoimi doświadczeniami i działaniami, by promować dobre praktyki oraz docenić zaangażowanie tysięcy osób związanych z sektorem handlowym. To dzięki wysiłkom właścicieli, zarządców i najemców centra handlowe są jednymi z najbezpieczniejszych obiektów w przestrzeni publicznej.

Data publikacji: 17.05.2021
Przeczytaj również

Aktualności:
GIA Top Window Award: Polska wystawa wśród czterech najlepszych na świecie!
29 września 2021 ogłoszono wyniki światowego konkursu na najlepsze wystawy sklepów z branży wyposażenia domu. Wśród czterech zwycięzców znalazła się firma z Polski.… więcej »
Konkursy:
Rozmowa z Robertem Skitkiem, laureatem Grand Prix Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020
 21 maja 2021 odbyła się uroczysta gala trzynastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020, podczas której poznaliśmy laureatów konkursu. Nagrodę główną Grand… więcej »
Konkursy:
EuroShop RetailDesign Award: Konkurs na najlepsze projekty sklepów z ostatnich dwóch lat
EHI Retail Institute i Messe Düsseldorf ogłosiły nabór do kolejnej edycji konkursu EuroShop RetailDesign Award. Z nadesłanych zgłoszeń z całego świata jury wybierze trzy… więcej »