Polacy wśród laureatów Global Innovation Awards

Targi International Home + Housewares Show oraz stowarzyszenie branży wyposażenia wnętrz International Housewares Association (IHA), organizatorzy konkursu Global Innovation Awards (gia), ogłosiły tegorocznych zwycięzców – najlepsze sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz na świecie. Laureatem jednej z nagród jest polski sklep 9design.pl.

2 marca w Chicago organizatorzy konkursu gia ogłosili zwycięzców trzech nagród. Główne nagrody za poziom konceptów handlowych, przyznano sklepom stacjonarnym:

 • Jumbled z Australii
 • Bahne z Danii
 • S-Kultur z Niemiec
 • Futako Tamagawa Tsutaya Electrics z Japonii
 • Porland z Turcji

Światowe jury gia, składające się z czterech ekspertów w dziedzinie handlu detalicznego / visual merchandisingu oraz siedmiu redaktorów i wydawców magazynów wnętrzarskich z całego świata, wybrało powyższych laureatów spośród 30 finalistów etapów krajowych z 29 państw.

Osobną nagrodę za osiągnięcia w zakresie visual merchandisingu przyznał Martin M. Pegler, światowy guru VM-u, wyróżniając w ten sposób sklep La Cuisine z Holandii.

Najważniejsza dla nas okazała się nagroda za osiągnięcia w handlu internetowym gia Digital Commerce Award. Za najlepszy w e-commerce został bowiem uznany reprezentant naszego kraju, polski sklep 9design.pl.

Konkurs gia jest podzielony na dwa etapy – krajowy i globalny – i nagradza sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz. W ocenie bierze pod uwagę kilka kategorii:

 • Ogólna misja, wizja i strategia;
 • Projekt i układ sklepu;
 • Visual merchandising, wystawy;
 • Marketing, reklama i promocje;
 • Obsługa klienta i szkolenie personelu;
 • Innowacje.

W Polsce ogłoszenie wyników etapu krajowego ma miejsce zawsze podczas jesiennych targów Interior Design Forum w Warszawie. Sklepy, które chciałyby powalczyć o tą prestiżową nagrodę, mogą już teraz przesyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu. Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie http://www.interiordesignforum.pl/ w zakładce „Konkurs”. Ogłoszenie wyników nastąpi 5.09.2019, tradycyjnie podczas targów Interior Design Forum. Zwycięzca polskiej edycji zostanie zaproszony na koszt organizatora do wzięcia udziału w uroczystej gali w Chicago, która odbędzie się w marcu 2020 r.

Organizatorem polskiej edycji oraz edycji na Europę Środkowo-Wschodnią jest firma Promedia Jerzy Osika, m.in. wydawca magazynów branżowych „Ambiente” i „Ambiente International”.

Data publikacji: 14.03.2019
Przeczytaj również

Aktualności:
Od rynków międzynarodowych po design. Ostatni moment na zapisy na Kongres Meblarski!
Jeszcze tylko do 8 września można nadsyłać zgłoszenia do udziału w VIII Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbędzie… więcej »
Aktualności:
Dołącz do spotkania kobiet biznesu wnętrzarskiego! Zgłoszenia do 8.09!
Już 14 września w Poznaniu kobiety biznesu związane z branżą meblarską i wnętrzarską wezmą udział w spotkaniu pt. „Jak odnosić sukcesy w świecie nowych wyzwań”. … więcej »
Aktualności:
HoReCa: Produkty pochodzenia roślinnego podbijają menu Polaków
W ostatnich trzech latach sprzedaż produktów roślinnych w Polsce wzrosła o 46,9% , a tylko w ubiegłym roku sięgnęła po nie już niemal 1/3 gospodarstw domowych.… więcej »