OIGPM: Firmy meblarskie coraz bardziej zainteresowane zrzeszaniem się

Na zdjęciu: Michał Strzelecki, Dyrektor Biura OIGPM

W ostatnich miesiącach organizacja branży meblarskiej powiększyła się o pięciu kolejnych członków. Do OIGPM przystąpiły firmy: Gała Meble, Jan Mrotek Metod (Metod Furniture), JFM Furniture, Mobene i Vivaldi Meble. Organizacja zrzesza obecnie 168 przedsiębiorstwa, a wkrótce mają do nich dołączyć jeszcze kolejne.

Wszyscy nowi członkowie, których powitała ostatnio Izba, to polscy producenci mebli. Spółka Gała Meble, zatrudniająca aż 650 osób, rozwija kolekcje systemowe. Metod Furniture dostarcza modele na wymiar i oferuje pełen serwis – od projektowania po montaż.  JFM Furniture produkuje meble dla powierzchni fit-out. Z kolei Mobene specjalizuje się w produktach do samodzielnego montażu, a Vivaldi Meble w meblach do domu i ogrodu.

– Przedsiębiorstwa coraz wyraźniej dostrzegają korzyści płynące ze wspólnego działania na rzecz całego sektora. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę, że szczególnie w tak niepewnych czasach, jak teraz, potrzebna jest jak największa solidarność branżowa – tłumaczy zainteresowanie stowarzyszaniem się polskich meblarzy Michał Strzelecki, Dyrektor Biura OIGPM.

Dzięki członkostwu w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli, firmy mają m.in. możliwość wpływu na istotne dla branży sprawy. Zyskują również możliwość optymalizacji własnych działań promocyjnych poprzez wspólną organizację imprez targowo-wystawienniczych oraz misji handlowych. OIGPM dostarcza także swoim członkom dostęp do najnowszej wiedzy i informacji branżowych oraz organizuje pomoc w procesie pozyskiwania dotacji. Więcej informacji na ten temat na stronie: http://oigpm.org.pl/18/korzysci

Data publikacji: 13.06.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
IKEA przystąpiła do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Rozmowa z Katrzyną Warchał
Najważniejsza organizacja meblarska w Polsce ma kolejnego nowego członka. Do OIGPM dołączyło właśnie polskie przedstawicielstwo szwedzkiego giganta. O tym, co stoi za tą… więcej »
Aktualności:
Zgłoś się do polskiej edycji konkursu na najlepsze sklepy Global Innovation Awards (GIA)!
Trwają eliminacje do polskiej edycji światowego konkursu dla salonów stacjonarnych oraz sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz (w tym AGD) Global Innovation Awards 2023… więcej »
Aktualności:
Polscy producenci mebli apelują do rządu o umożliwienie recyklingu drewna poużytkowego
Szybujące w górę ceny surowców drzewnych i rosnące koszty produkcji zagrażają naszej branży meblarskiej, która w ogromnej mierze napędza polski eksport. Ratunkiem dla… więcej »