Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli apeluje do branży o wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie i tysiącami uchodźców przybywających do Polski, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli apeluje do całej branży meblarskiej o pomoc w zakresie wyposażenia miejsc, w których uciekający przed wojną obywatele Ukrainy znajdą schronienie, a także koordynuje akcję pomocową.

W oficjalnym liście do branży meblarskiej Piotr Wójcik, Wiceprezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli i Prezes Zarządu Meble Wójcik, pisze:

„Nieuzasadniona i brutalna agresja Rosji na Ukrainę zmieniła i będzie zmieniać otaczający nas świat. Ale przede wszystkim wpłynęła na życie milionów obywateli Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny, uciekając przed konsekwencjami wojny. Już kilkaset tysięcy uchodźców jest w Polsce i z każdym dniem napływają kolejne ich fale. To przede wszystkim kobiety z dziećmi, które potrzebują natychmiastowej pomocy.

Powstaje wiele miejsc, gdzie uchodźcy choćby przejściowo mogą znaleźć schronienie, ale brakuje tam często podstawowego wyposażenia – materacy, pościeli, stołów, stolików, krzeseł, prostych łóżek lub łóżek polowych.

Jednym z pilnie potrzebujących miejsc jest powstające Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu dla 400-500 osób (w pierwszym etapie). Również władze miasta Warszawy apelują o pomoc w wyposażeniu miejsc noclegowych, gdyż to właśnie tam zmierza największa fala uchodźców. Już zaczyna brakować miejsca i muszą powstawać kolejne punkty.

Apeluję do całej branży meblarskiej o pomoc w tym zakresie i przesyłanie informacji, która firma jest w stanie wesprzeć organizacje pomocowe. Postaramy się skoordynować akcję pomocową i łączyć wnioskujące o pomoc organizacje z Waszymi firmami.

Mam świadomość, że dziś większość firm z naszej branży aktywnie wspiera różnorakie akcje pomocy dla Ukrainy. W imieniu OIGPM za wszystkie te działania serdecznie dziękuję. Wiemy, że każda firma może przekazać nieodpłatnie tylko ograniczoną ilość mebli lub innych produktów, a potrzeby w całej Polsce są ogromne i będą rosły. Dlatego w formularzu jest miejsce na określenie ceny, po jakiej organizacje pomocowe (fundacje, samorządy, instytucje państwowe, inne firmy) mogłyby zakupić od Was niezbędne produkty, kiedy nie będą dostępne bezpłatnie. Prosimy o Wasze wsparcie i jeszcze szerszą pomoc, szczególnie, że jest ona potrzebna bardzo pilnie.”

OIGPM do listu dołącza formularz, w którym można zadeklarować rodzaj pomocy. Firmy, które nie otrzymały formularza, a chciałyby włączyć się w akcję, prosimy o kontakt z Izbą: joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl i paulina.swiezek@oigpm.org.pl.

 ***

O Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli:

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli została powołana 9 stycznia 1996 r. w celu  reprezentowania i obrony interesów zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych oraz kształtowania w obrocie gospodarczym zasad dobrego obyczaju i uczciwej konkurencji. Misją Izby jest integracja polskiej branży meblarskiej w celu skutecznego współuczestnictwa w kształtowaniu rozwoju polskiej branży meblarskiej, aktywne promowanie polskich mebli w kraju i na świecie oraz wspieranie dążeń do zapewnienia konsumentom pełnej satysfakcji z zakupu i użytkowania wyrobów polskiego przemysłu meblarskiego.

Data publikacji: 4.03.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
Profesjonalne wykłady dla sklepów wnętrzarskich już 17 maja podczas targów Meble Polska i Home Decor
„Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów?” – odpowiedzi na to pytanie będzie poświęcony cykl szkoleń dla handlu zorganizowany 17 maja na terenie… więcej »
Aktualności:
OIGPM zaprasza na specjalistyczne i biznesowe seminaria dla producentów mebli 18 maja w Poznaniu
Dynamiczne zmiany w gospodarce krajowej i zagranicznej wymagają od biznesu meblarskiego stałego śledzenia aktualnych informacji rynkowych i dostępu do najnowszej wiedzy… więcej »
Aktualności:
Łódź Design Festival – sprawdźcie, co przygotowali organizatorzy w tym roku
Tegoroczna edycja Łódź Design Festival 2022, pod hasłem RE:GENERACJA, jest zachętą do poszukania odpowiedzi na wyzwania, z jakimi mierzymy się na początku trzeciej dekady… więcej »