Nobu Hospitality: Mariaż japońskiego minimalizmu z art déco

W sierpniu został otwarty pierwszy w Polsce hotel Nobu Hospitality. Markę stworzyli Robert De Niro, szef kuchni Nobu Matsuhisa i producent filmowy Meir Teper. Nowoczesne przestrzenie obiektu, zaprojektowane przez Medusa Group, połączono z historycznym, pamiętającym lata dwudzieste ubiegłego wieku budynkiem dawnego hotelu Rialto, o którego wygląd zadbała pracownia architektoniczna De novo. Nad wykończeniem pokoi w obu częściach inwestycji Tacit Investment pracował zespół Tétris.

Obydwie części różnią się od siebie stylistyką i wykorzystanymi materiałami, ale ich kontrastowe połączenie nie razi, a intryguje. Nowoczesna, wzorzysta wykładzina, sufit Baffle i beton architektoniczny na ścianie stykają się z drewnianym parkietem i czarną wykładziną oraz czarnym sufitem GK, a także czarną tapetą.

– Od lat Tacit Investment angażuje się w unikatowe projekty, które wyznaczają trendy i kreują nowe kategorie produktów, najlepszych w swojej klasie. Wyjątkowe wnętrza Nobu Hotel Warsaw to mariaż japońskiego minimalizmu i eleganckiej estetyki. W połączeniu z gościnnością i najwyższym standardem obsługi stworzyliśmy w Warszawie miejsce, które na długo zapadnie w pamięci odwiedzających je gości – zapewnia Karolina Kaim, prezes Tacit Investment

Tétris odpowiadał za przygotowanie 3 600 mkw. na piętrach 2, 3 i 4 tej niezwykłej powierzchni hotelowej. Zakres prac ekspertów od fit-out obejmował w części dawnego Rialto m.in. renowację drewnianej podłogi, malowanie, montaż tapet, ponowny montaż armatury łazienkowej, montaż wykładziny. Natomiast w nowej części – instalację podłóg i podwieszanych sufitów, malowanie, biały montaż, a także koordynację działań związanych z wyposażeniem wnętrz w meble. Projekt tej części hotelu prowadzony był zgodnie z wymogami certyfikacji LEED.

– To bardzo ciekawy i różnorodny projekt, przy którym pracowaliśmy z wykorzystaniem odmiennych materiałów. W nowej części zamontowaliśmy ponad 1300 mkw. deski podłogowej i niemal 1000 mkw. płyt ze spieków kwarcowych, podczas gdy w części po hotelu Rialto prawie 800 mb tapet. W ciągu 10 miesięcy trwania prac przygotowaliśmy dla gości Nobu Hotel Warsaw 81 pokoi, w czternastu typach, o wysokim standardzie wykończenia. Aż miło teraz patrzeć na efekt tych działań, wszystkie projektowe wyzwania, jak np. szklane sufity dziś cieszą oko – ocenia Małgorzata Kowalska, Project Manager Assistant w Tétris.

Data publikacji: 27.08.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
Wszystko o innowacjach i technologiach szycia
Od 14 do 18 września trwa wirtualne Święto Techniki w firmie Strima. W ciągu pięciu dni można wziąć udział w 20 bezpłatnych pokazach technologii szycia, prasowania i… więcej »
Aktualności:
#NoBeautyInPlastic w Domotece
Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zaprasza na wystawę fotograficzną Daniela Petryczkiewicza #NoBeautyInPlastic, która rozpocznie się wernisażem 17 września o godz.… więcej »
Aktualności:
Szkolenia dla branży wnętrzarskiej, teraz także z dofinansowaniem
Już od sierpnia, zamawiając szkolenie lub doradztwo w firmie Promedia Jerzy Osika, można skorzystać z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Firma,… więcej »