MTP ogłosiły nowy termin targów Meble Polska i Home Decor. Branża spotka się w maju

fot. MTP, Meble Polska, Home Decor

Po konsultacjach branżą Międzynarodowe Targi Poznańskie postanowiły przełożyć termin tegorocznych edycji targów Meble Polska i Home Decor. Imprezy zostały przesunięte z lutego na 16-19 maja 2022 (poniedziałek-czwartek).

– Byliśmy w pełni przygotowani do zorganizowania targów lutym z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa. Musieliśmy jednak wziąć pod uwagę obawy przed podróżowaniem, jakie zgłaszała nam cześć zwiedzających – tłumaczy Józef Szyszka, dyrektor targów Meble Polska.

W połowie stycznia w systemie rejestracji swoje uczestnictwo w poznańskich targach meblowych i wnętrzarskich zgłosili już kupcy z 50 krajów. Niestety część kluczowych grup zakupowych, głównie z Niemiec, z uwagi na rozprzestrzeniający się wariant Omikron podczas rozmów z organizatorami zapowiadała znaczące ograniczenie liczby ich reprezentantów w trakcie targów w lutym, bądź nawet całkowitą rezygnację z udziału w tym wydarzeniu. Jednocześnie kupcy jako alternatywny termin organizacji targów w Poznaniu wskazywali maj. Za przesunięciem terminu targów optowali także wystawcy, do których również docierały sygnały o możliwej nieobecności ich klientów w lutym.

– Wszyscy, zarówno producenci i kupcy meblowi nie mogą się doczekać spotkania. Meble Polska to obecnie jedyne targi meblowe w Europie, na których można znaleźć tak bogatą ofertę mebli ze średniej i niższej klasy cenowej – wyjaśnia Józef Szyszka. Jak dodaje, z informacji otrzymanych od wystawców wynika, że przesunięcie terminu targów na maj będzie dodatkowo korzystne z uwagi na opóźnienia w cyklach realizacji zamówień. – Także dla branży wnętrzarskiej termin majowy wydaje się w obecnej sytuacji znacznie bardziej korzystny – dodaje dyrektor targów Home Decor Aleksandra Wilk.

Źródło: www.meblepolska.pl

Data publikacji: 21.02.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
Profesjonalne wykłady dla sklepów wnętrzarskich już 17 maja podczas targów Meble Polska i Home Decor
„Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów?” – odpowiedzi na to pytanie będzie poświęcony cykl szkoleń dla handlu zorganizowany 17 maja na terenie… więcej »
Aktualności:
OIGPM zaprasza na specjalistyczne i biznesowe seminaria dla producentów mebli 18 maja w Poznaniu
Dynamiczne zmiany w gospodarce krajowej i zagranicznej wymagają od biznesu meblarskiego stałego śledzenia aktualnych informacji rynkowych i dostępu do najnowszej wiedzy… więcej »
Targi:
The Inspired Home Show Chicago: Uczestnicy pod wrażeniem jakości targów
W marcu w Chicago odbyły się targi artykułów domowych The Inspired Home Show. 20 000 gości i ponad 1 000 wystawców spotkało się, by ponownie, po przerwie spowodowanej… więcej »