Koncern oświetleniowy Signify otworzył w Pile kolejny zakład produkcyjny

Signify (Euronext: LIGHT), właściciel marki Philips,  inwestuje w produkcję w Polce i otwiera nowy Zakład Opraw Oświetleniowych w Pile. Ten czwarty już zakład firmy Signify na terenie miasta spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji. Umiejscowienie produkcji profesjonalnych opraw oświetleniowych właśnie w Pile podyktowane jest wieloletnim doświadczeniem fabryki w produkcji oświetlenia oraz wysokimi kompetencjami pracowników.

W związku z globalnym zachwianiem łańcucha dostaw spowodowanym pandemią koronawirusa, otwarcie zakładu lokalnie w Polsce pomoże również znacznie skrócić czas dostaw i umożliwi szybszą reakcję na potrzeby klientów. Uroczyste otwarcie Zakładu odbyło się 17 listopada.

Zakład Opraw Oświetleniowych zajmuje się produkcją opraw profesjonalnych, do użytku wewnętrznego, które są wykorzystywane m.in. w sklepach, halach czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. W ramach dostosowania infrastruktury pod nowy proces zostało przygotowane 11 500 m² powierzchni na hali produkcyjnej. Dzięki temu fabryka jest już gotowa na montaż ponad 1 600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.

Nowy zakład w pełni odpowiada standardom zrównoważonej gospodarki. Systemy techniczne i procesy produkcyjne zakładu, jak również łańcuch dostaw zostały zoptymalizowane pod kątem redukcji emisji CO2 w działalności operacyjnej. Zbudowana została również oczyszczalnia ścieków dla linii lakierni proszkowej, która w sposób w pełni zautomatyzowany oczyści odpady techniczne powstające podczas procesu malowania proszkowego. Daje to pewność, że proces ten nie oddziałuje negatywnie na środowisko i optymalizuje gospodarowanie i utylizację odpadów. Dodatkowo Zakład Opraw Oświetleniowych, podobnie jak pozostałe zakłady Signify, korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową w Kisielicach.

– Otwarcie nowego Zakładu Profesjonalnych Opraw Oświetleniowych to kolejne ważne przedsięwzięcie dla Signify, ale przede wszystkim bardzo istotny krok w dalszym rozwoju produkcji oraz kompetencji oświetleniowych w Polsce. Doświadczenie oraz wysokiej jakości procesy produkcyjne wypracowane na przestrzeni lat przyniosły kolejną szansę rozwoju fabryki w Pile. To kolejny milowy krok w transformacji tej organizacji z produkcji konwencjonalnych źródeł światła do innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych. Jesteśmy dumni z tego, że na świecie pojawiają się kolejne produkty z logo Philips, „made in Poland – mówi Tomasz Książek, prezes zarządu Signify Poland.

 

Data publikacji: 19.11.2021
Przeczytaj również

Handel:
Jak polskie firmy meblarskie radzą sobie z sprzedażą internetową B2B [raport]
Z raportu „E-commerce B2B – biznes w sieci. Perspektywa branży meblarskiej”, który opracował Santander Bank pod patronatem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów… więcej »
Rynek:
Gospodarka światowa uodparnia się na pandemię. Prognozy rynkowe 2022 [raport]
Jak rozwija się globalny handel, gdzie rośnie PKB, kiedy wyhamuje inflacja, czy deprecjacja walut krajów Europy Środkowo-Wschodniej będzie się pogłębiała – to niektóre… więcej »
Rynek:
Znaczny wzrost polskiego eksportu mebli w 2021. Gdzie sprzedajemy coraz więcej [raport]
Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zleciła przygotowanie raportu „Prognoza eksportu 2021”. Analiza przeprowadzona przez B+R Studio Tomasz Wiktorski zawiera… więcej »