Karin Sköld obejmuje stanowisko prezeski IKEA Retail w Polsce

W dniu 1 września br. Karin Sköld zostanie nową prezeską IKEA Retail Polska i dyrektorką ds. zrównoważonego rozwoju.  Zastąpi na stanowisku Carolinę Garcia Gomez, która pełniła tę rolę przez ostatnie dwa lata. Teraz Carolina zgodziła się przyjąć stanowisko dyrektorki ds. digitalizacji w globalnych strukturach firmy w Szwecji.

Karin Sköld pracowała jako dyrektorka regionalna i była odpowiedzialna za 9 sklepów IKEA w Polsce, poza Warszawą. Wcześniej pracowała jako dyrektorka regionalna w Chinach oraz piastowała różne stanowiska w IKEA, w tym stanowisko asystentki zarządu CEO Ingka Group oraz w ramach łańcucha dostaw w IKEA w Szwecji.

–  Bardzo się cieszę, że obejmuję stanowisko prezeski IKEA Retail w Polsce oraz dyrektorki ds. zrównoważonego rozwoju. Miniony rok pokazał mi, że Polska jest bardzo dynamicznym i szybko rozwijającym się rynkiem, na którym pracują ludzie z pasją i talentem, mam zaszczyt pracować z 5000 z nich w IKEA – mówi Karin Sköld. – Mamy długoterminową strategię biznesową, którą chcę kontynuować. Naszym celem jest, aby IKEA była jeszcze bardziej przystępna cenowo i dostępna dla wielu ludzi. Chcemy osiągnąć ten cel, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce, inwestując w rozwój sprzedaży wielokanałowej, ale będziemy również otwierać nowy sklep w Szczecinie w 2021 r. Ten rok jest również bardzo szczególny dla IKEA z innego powodu. W tym roku świętujemy 60-lecie obecności firmy w Polsce. W 1961 roku Ingvar Kamprad zamówił pierwszą partię krzeseł w polskiej fabryce i od tego czasu produkcja w tym kraju rozwija się nieprzerwanie, obecnie Polska jest drugim, co do wielkości, producentem po Chinach. Zamierzamy świętować tę niesamowitą rocznicę ze wszystkimi 16 000 naszych pracowników pracujących w fabrykach, sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach.

Czasy Caroline jako prezeski IKEA Retail w Polsce oraz dyrektorki ds. zrównoważonego rozwoju to czasy silnego, dwucyfrowego wzrostu sprzedaży, dalszego rozwoju strategii wielokanałowej i silnego zaangażowania w dyskusje dotyczące zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych. IKEA od kilku miesięcy angażuje się także w akcje pomocy kryzysowej, deklarując 4,5 mln zł na projekty mające na celu pomoc poszkodowanym na skutek pandemii.

– Ostatnie dwa lata były niesamowite, jeśli chodzi o rozwój biznesu w Polsce, rozwój nowych punktów kontaktu z klientami, ale także dla mnie osobiście. Sądzę, że wiele się nauczyłam i Polska zawsze będzie bardzo szczególnym miejscem dla mnie, głównie ze względu na świetnych, zaangażowanych i pełnych pasji ludzi, z którymi miałam przyjemność pracować. Jak Karin wspomniała, następny rok będzie wyjątkowy dla IKEA w Polsce i jestem bardzo szczęśliwa, że zostawiam firmę w takich dobrych rękach – mówi Carolina Garcia Gomez, nowa dyrektorka ds. digitalizacji w INGKA Group.

Data publikacji: 13.08.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
Wojciech Chlubek, IKEA Industry Poland: „Działając razem mamy większą szansę wsparcia polskiego meblarstwa”
Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli przyznała tytuły Ambasadorów Meblarstwa dla osób… więcej »
Kariera:
LUDZIE BRANŻY:  Praca z miłości do szycia
O rynku domowych maszyn do szycia oraz o tym, jak pasja z dzieciństwa przerodziła się w pracę marzeń, z Sylwią Gielniak, Brand Managerem w firmie Strima, rozmawia Jerzy… więcej »
Kariera:
LUDZIE BRANŻY: Z koncernu energetycznego do firmy pełnej pozytywnej energii
O niesamowitym zwrocie w karierze oraz pasjonującej pracy w firmie Strima z Małgorzatą Leopold, Managerem Oddziału Łódź, rozmawia Jerzy Osika. Co Cię… więcej »