Jak zwiększyć szanse na sukces sklepu wnętrzarskiego – bezpłatne wykłady podczas Meble Polska

21-24 lutego 2023 roku odbędą się w Poznaniu targi Meble Polska. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli i Grupa MTP przygotowały dla uczestników imprezy bogaty program towarzyszący, pełen merytorycznych wykładów. Jeden z bloków tematycznych, zaplanowany na 23 lutego, będzie poświęcony efektywniejszemu rozwijaniu sklepu meblowego. Wykłady na ten temat poprowadzi Jerzy Osika – ekspert ds. sprzedaży, szkoleniowiec, wykładowca i doradca, który udzieli praktycznych wskazówek, jak zwiększyć szanse na sukces w stacjonarnym i internetowym handlu w branży meblowej. Oto szczegółowy program wykładów:

13:00 – 13:45 Skuteczne strategie Twojego sklepu meblowego w czasach zmian.

Już Darwin twierdził, że przetrwa nie ten, kto jest najsilniejszy czy najmądrzejszy, lecz ten, kto lepiej dostosuje się do zachodzących zmian. Podtytuł jednej z lektur biznesu uczy, że „nie duzi zjadają małych, lecz szybcy opieszałych”. Kto szybciej zauważy zmiany i zareaguje na nie, ten łatwiej sprosta nowym wyzwaniom. Co jest najlepsze na nowe wyzwania? Nowe rozwiązania. To, dokąd zmierzasz jest ważniejsze od tego, jak szybko idziesz. Jakie strategie pomogą Twojemu sklepowi w realizacji celów i odnoszeniu sukcesów w czasach zmian? O tym porozmawiamy podczas tego wykładu.

14:00 – 14:45 Jak w Twoim sklepie meblowym lepiej wykorzystasz narzędzia visual merchandisingu, by zwiększyć sprzedaż?

Co pomoże Ci w wywarciu na kliencie efektu pierwszego dobrego wrażenia, zanim zrobi to sprzedawca? W jaki sposób Twoja wystawa sklepowa sprawi, że klient zatrzyma się przy niej i chętnie odwiedzi właśnie Twój sklep? Jak zaplanujesz ścieżkę zakupową klienta i wyeksponujesz towar, by klient u Ciebie zrobił udane zakupy i chętniej wracał po kolejne? Jak unikniesz najczęściej spotykanych błędów i lepiej dostosujesz narzędzia visual merchandisingu do aktualnych potrzeb Twoich klientów? Podczas wykładu znajdziesz nowe odpowiedzi na te pytania.

15:00 – 15:45 Jak zwiększysz umiejętności swoich sprzedawców, by Twój salon meblowy zyskał więcej zadowolonych klientów?

Klienci są coraz bardziej wymagający i oczekują w sklepie lepszej obsługi niż kiedykolwiek dotąd. Jakie kompetencje pomogą Twoim sprzedawcom stale spełniać rosnące i ciągle zmieniające się oczekiwania klientów? Jak Ty możesz lepiej pomagać Twoim sprzedawcom, doświadczonym i nowym, w podnoszeniu ich kompetencji? Kto i jak może Cię w tym wesprzeć? Co pomoże Ci stale monitorować i podnosić jakość obsługi Twoich klientów? Skorzystaj z nowych inspiracji, dzięki którym zdobędziesz więcej zadowolonych klientów i zyskasz przewagę nad konkurencją.

16:00 – 16:45 Jak podniesiesz jakość telefonicznej i mailowej obsługi klientów Twojego sklepu internetowego?

„Rosnąca popularność zakupów internetowych to zemsta klientów za ich wielowiekowe upokorzenia w tradycyjnych handlu, wynikające ze słabej obsługi” – twierdzi jedna z popularnych opinii. Doświadczenie uczy, że nie każdy sklep online wykorzystuje szansę wynikającą z dobrej obsługi klientów. Często zapominamy, że klient naszego e- sklepu chce być przez nas nie gorzej obsłużony niż w fizycznym sklepie. Jak zoptymalizujesz obsługę Twojego sklepu internetowego, mając do dyspozycji kontakt mailowy i telefoniczny? Tego dowiesz się podczas bezpośredniego spotkania na wykładzie, do udziału w którym serdecznie Cię zapraszamy.

Udział w wykładach jest bezpłatny. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zaprasza serdecznie do rejestracji na targi na stronie internetowej Meble Polska oraz do udziału w seminariach.

Data publikacji: 31.01.2023
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
Sytuacja na rynku nieruchomości. Prognozy na 2023 rok - webinar OKK! design
Liczba rozpoczynanych przez deweloperów w inwestycji spada. To wynik, globalnego kryzysu, inflacji i wysokich stóp procentowych. I choć ceny na rynku pierwotnym powoli się… więcej »
Szkolenia i konferencje:
PR od wnętrza- komunikacja bez granic. Webinar OKK! Design dla architektów
Bezpłatny webinar OKK! Design „PR od wnętrza”, z udziałem Olgi Kisiel-Konopki, odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada 2022 r. o godzinie 12.00. Podczas spotkania… więcej »
Szkolenia i konferencje:
Jakie błędy popełniamy aranżując łazienkę? Webinar OKK! design
Łazienka to przestrzeń, w której liczy się każdy centymetr, a najmniejszy błąd aranżacyjny może znacząco zmniejszyć komfort jej użytkowania. Jak ją zaprojektować by… więcej »